Cela číslo 17

od:


KoupitKoupit eknihu

Ďalší brilantný triler populárneho Dominika Dána sa opäť opiera o skutočný príbeh z deväťdesiatych rokov. Profesor Puiskailer je odsúdený za vraždu manželky na trinásť rokov. Je internovaný na cele číslo 17 s tromi vrahmi. Riaditeľ väznice sa rozhodne využiť jeho vedomosti na prípravu syna na maturitnú skúšku. Za odmenu prevelí profesora z mangľovne do administratívy. Profesor začne z dlhej chvíle písať pamäti. K jeho zápiskom sa dostane detektív Krauz. Z textu pochopí, že na profesorovom odsúdení nie je niečo v poriadku. Poprosí priateľa Chosého o pomoc. Začne sa pátranie na vlastnú päsť....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26765/cela-cislo-17-lOr-26765.jpg 4.5386
Série:

Naše Mesto (5.)

Žánr:
Detektivky, Literatura slovenská
Vydáno:, Slovart (SK)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (89)

Přidat komentář
Janaves
04. listopadu

Z Dánových knih tato za mě nejlepší.

StephenKingje
31. října

Velice neobvyklá Dánovka, která sice není dle mého názoru nejlepší, avšak i zde je příběh velice solidně odvyprávěn a rozuzlení bylo taktéž smysluplné. Tudiž i tuto Dánovku mohu doporučit.

HODNOCENÍ: 9/10

babystar
30. října

Opravdu drastické čtení o bezmocnosti člověka, jenž byl odsouzen za čin, který nespáchal a musí se vyrovnávat s vězeňským životem mezi opravdovými zločinci, proti nimž je bezmocný. Naštěstí mu přijde na pomoc detektiv Krauz...

lenkavildomcova
28. října

Jako vždy, boží.

el.peee
17. října

Asi moje první detektivka. Přečteno v rámci čtenářské výzvy 2018. Nevím, jestli to bylo příběhem anebo jsou všechny knihy od Dominika takové... Nedalo se přestat, člověk teprve přečetl úvodní příběhy a byl za půlkou knihy...
Děj svižný, četlo se to pěkně.

Líbí se mi, jak autor propojil text:
Jak se prolíná příběh z vězení s deníkem, tak vždy se opakuje poslední odstavec.
Navíc si autor krásně pohrál s tím, že odstavcem, kterým deník začíná, celá kniha téměř končí.
Jsem určitě ráda, že jsem knihu přečetla a už teď vím, že nezůstane jen u jedné.

Na závěr jen přemýšlím - nebo raději ne - co vše bylo z knihy založené na pravdě a co už ne... Hlavně pasáže s panem (bývalým) starostou... Fuj.

Analady
04. října

Musím přiznat, že bych po této knize nesáhla nebýt Čtenářské výzvy. A jsem ráda, že jsem sáhla zrovna po této knize, protože jsem si její čtení fakt užila. Moc často se mi nestává, že bych knihu takto hltala. Neotřelý příběh, neotřelý způsob vyprávění. Autor píše velmi čtivě a vtipně. Co víc si člověk může přát ...

Petřvalda
01. října

Uff, to bylo něco, ještě teď mám zrychlený tep ze závěrečné policejní akce... Ze začátku jsem zvažovala, jestli chci vůbec tuto knihu číst, ale pak jsem si přečetla tu spoustu pozitivních komentářů tady a díky nim jsem vytrvala a fakt díky - to stálo za to. Nádherně napsané a to, že je to dle skutečné události je ještě mrazivější... Určitě sáhnu i po dalších knihách tohoto autora.

Dancozz
05. září

Knihu jsem četla zpočátku ve slovenštině a ve špatné PDF kvalitě a asi proto jsem měla problém se začíst. Zhruba ve třetině mě to ale začalo velmi bavit a já rychle kupovala českou verzi, kterou jsem pak přečetla za pár dní :)

Zpočátku se jedná spíš o zpověď odsouzeného vraha, který je nevinný, a který nám postupně rekonstruuje celý příběh. Cca v polovině se do hry dostává detektiv Krauz a zde se kniha obrací spíš do kriminálního příběhu.

Postupně se dozvídáme díly skládačky, minulost se prolíná se současností ve vězení a do toho si detektiv Krauz stihne vyřešit další případ, jen tak mimochodem :)

Kniha je prý inspirována skutečnými událostmi, což u mě vždy dostává body navíc. Čtenář se dozví něco o chodu slovenské věznice, mafie, policie..zároveň mi bylo sympatické, ze hlavní hrdina byl v podstatě normální člověk a přesto dopadl jak dopadl..

První část na mě byla trosku moc úvahová, druhá už měla větší spád.

VladiKlaisner
30. července

Původně jsem myslela, že příběh "vánoční vraždy" bude propojen s vězněm v cele č. 17, ale byl to jen takový odskok. Příběh se nakonec směroval jinak a na mě dost nezvykle, takže zase něco nového.
Po dlouhé době kniha ve slovenštině a tak chvíli trvalo než jsem se začetla.

Toffee
25. července

Myslím, že Dána vezmu na milost. Napodruhé se mi výběr povedl a bylo to fajn čtení. Začátek se sice trochu vlekl, ale pak už jsem byla napnutá, jak se to bude vyvíjet dál, kdo je vrah, takže jsem knihu odkládala jen z donucení.

Bar16
25. července

První přečtená kniha ve slovenském jazyce a byla jsem příjemně překvapena, jak lehce se mi to četlo. A taky první přečtená kniha slovenského autora, Dominik Dán mi sedl, k jeho knihám se ještě vrátím. :-)

Pavlína79
24. července

Mé první setkání s tímto slovenským autorem dopadlo nad očekávání báječně. Nejdřív jsem si myslela, že slovenština bude na obtíž, ale šlo to snadno a děj měl spád, nechybělo ani napětí a na touhu dočíst to ještě tuto noc také bohužel došlo :-). A přitom jsem měla pocit, jak když čtu deník, nic navíc, nic nechybělo, jen popis situace krok za krokem. Malé střípky z osobních životů děj přirozeně odlehčily.

VeronikaAug
24. července

Moje první kniha od pana Dána, teď už mám přečtenou i další, Kořeny zla, a vím, že si od něho přečtu í další, ale musela jsem si zvyknout. Bála jsem se tématu vězení a všeho toho okázalého upuštěného mýdla ve sprše a podobného zvěrstva. Ale autor í mě, přecitlivělého čtenáře, dokázal vtáhnout do děje a přitom mě netýrat. Jinak ve výsledku hodně těžký případ, kdy se původní zápletka zdá vlastně naprosto malicherná. Další věc byla vulgarita vyšetřovacího týmu, ale na kriminálku prostě holt nepatří citlivé maminky od dětí, to opravdu musí dělat lidé s hroší kůží. Líbilo se mi, že nakonec to dobře dopadlo a zlo bylo odhaleno a musím říct, že vzhledem k tomu, že pan Dán je zřejmě z oboru, mě to o to víc potěšilo.

pavlinka0250
21. července

Po dlouhé době se mi dostala do ruky kniha, od které se těžko odchází, ať už do práce nebo spát. Autor píše velmi poutavě, jdu na další jeho knihu a Dominika Dána řadím mezi oblíbené.

Kíťovec
15. července

Naprosto mne ta kniha pohltila a už teď mi bude celá mordparta chybět. Člověk čeká vyřešení jednoho opomenutého případu a nakonec takové zvěrstvo. Jsem z toho paf ... :)

jiri77
08. července

Oddychová detektivka,která mě více bavila ze začátku, jak Puskailer vypráví svůj příběh a pobyt ve vězení. Ta druhá půle mi přišla méně záživná a už jsem ji dočetl s větším úsilím.

ivoiro
06. července

Tak tohle je naprostá špička. Kniha by si zasloužila ne 5, ale 10 hvězdiček. Tady asi není moc co dodat. Kdo nevěří, ať si ji přečte. Kdo věří, ten ji už četl.

Mia24
02. července

Výborná kniha od výborného autora.Dočteno do konce,jedním dechem a i slzu jsem uronila. :-)

mig20
26. června

Na Dominika Dána jsem narazila až v rámci Čtenářské výzvy. Jako první knihu jsem vybrala Celu číslo 17 vzhledem k vysokému hodnocení zde jsem se na knihu i těšila. Tři časové roviny mě zprvu nepotěšily, ale bylo to zpracované opravdu dobře a v ději jsem se díky tomu vůbec neztrácela.
První polovina knihy mi nepřišla nijak napínavá, nicméně i tak jsem měla nutkavý pocit číst dál. V polovině knihy děj nabral velký spád a s rostoucím napětím jsem druhou půlku jednoduše zhltla. Super kniha, kterou mohu jen doporučit. Určitě se k tomuto autorovi ještě vrátím.

allebra
19. června

Na knihu Dominika Dána jsem se chystala už delší dobu, až to uspíšila Čtenářská výzva. Četlo se velmi dobře, takže mám další oblíbený vyšetřovatelský tým, na jehož případy se budu těšit.

harena
02. června

Knihy Dominika Dána mě oslovují stále víc. Cela 17 je napínavý příběh, má švih, je čtivý a opět proložený vtipnými hláškama kriminalistů. Ve vězení sedí už čtyři roky nevinně odsouzený Puskailer, který se nechce z osobních důvodů odvolávat a když se Krausovi dostanou do ruky jeho zápisky, ve kterých je řada znepokojujících informací, rozhodne se zjistit, kdo opravdu vraždil.
Dánovy detektivky jsou podle skutečných případů, které pak zpracoval na základě vlastní profesní zkušenosti, jsou proto uvěřitelné a mně bližší a už se těším na další knihy DD.

noizcore
31. května

Tak to se mi dlouho nestalo... Čtení dlouho do noci, brzké vstávání ráno, abych zhltl dalších pár stránek. Tři časové roviny - každá z jiného prostředí, perfektně vykreslená psychologie postav a napínavá detektivní linka.
Autora si řadím k oblíbeným a už teď se těším na další knihu.

Peslik
09. května

V rámci výzvy jsem na doporučení kámošky sáhla po této knize, začetla se a dočetla. Musím říct, že to bylo dost dobré, není nic co bych vytkla, snad je začátek a můj problém se sehrát s minulostí a přítomností.
Za mě doporučuji a dávám 4*.

bigbabe
23. dubna

Detektivky běžně nečtu, jen když mi manžel něco strčí do ruky: to si musíš přečíst. Ale tohle nebyl ten případ. Dokonce ani výzva: co běžně nečtu, ale využila jsem to jako výzvu: kniha od slovenského autora.
Detektivky běžně nečtu, protože mě vždycky štve, když od poloviny či třičtvrtiny znám vraha. Nevím, jestli na to mám "talent", ale i zde se mi to stalo. Jen jsem počítala s jiným motivem vraždy.
Nicméně dávám tři hvězdy, čtyři dávám výborným knihám a pět výtečným. (-:

ujira
13. dubna

Perfektní, načteno ve slovenštině, zajímavé, napínavé, přirozené. Fakt skvelý autor.

DenisePartridge
11. dubna

Tak já jsem právě objevila nejlepší knihu všech dob a vůbec se tím nehodlám tajit. Kniha je vtipná, napínavá a hlavně upřímná. Ať už si to přiznám nebo ne, vězení je zkrátka fascinující místo (kruté, nelidské, ale fascinující), a je pro mě úžasné, že přesně tyto prožitky dokázal někdo vložit na papír.
"…protože to nestačí jenom říci, slova doznějí a zaniknou, ale papír zůstává navždy."

francouz
04. dubna

Musím se přiznat k tomu, že tento autor mě stále více překvapuje. Nic není prvoplánové a snaží se vždy u další knihy přijít s něčím novým. Tentokrát nás netradičně zavede do nápravného zařízení. A je to opravdu i ukázka psychologie postavy. ( My co jsme byli na vojně si pamatujeme jak nám bylo první noc úzko) A to je zde krásně ukázáno, ano není to žádná velká psychologie, ale na autora detektivky, je to opravdu perfektní.
Já nemohu namítat nic. To jak nyní již naprosto ostřílený borec a čím dál větší kriminalista Richard Krauz a jeho povedený kumpán vyřeší vraždu na Vánoce je jízda, ale pak příjde něco, co zde ještě neměli. Takže pan Dominik D8n putuje mezi mé oblíbence. Už se těším na další případ tohoto výborného spisovatele.

TomHr
04. dubna

První část knihy tak trochu netradiční, ve srovnání s ostatními. Čtenář čeká, co se z toho vyvrbí... a ono se vyvrbí - zase starý dobrý Dominik Dán a jeho sympatická smečka policajtů, humor, napětí a vůbec všechny ty správné ingredience.

Kenika
10. března

Všichni severští autoři se můžou jít klouzat, když bratia píšou takové skvosty. A to jsem si myslela, že detektivky nejsou pro mě. Ale tohle byla jízda od začátku až do konce. Tak si to nenechte ujít!

michaela9003
01. března

Ze začátku jsem se bála, že budu mít problém přizpůsobit se stylu psaní autora, ale do knihy jsem se velmi rychle zabrala. Za mě skvělá kniha, kterou pravděpodobně brzy zařadím do knihovny doma :)