Cela číslo 17

Cela číslo 17

Ďalší brilantný triler populárneho Dominika Dána sa opäť opiera o skutočný príbeh z deväťdesiatych rokov. Profesor Puiskailer je odsúdený za vraždu manželky na trinásť rokov. Je internovaný na cele číslo 17 s tromi vrahmi. Riaditeľ väznice sa rozhodne využiť jeho vedomosti na prípravu syna na maturitnú skúšku. Za odmenu prevelí profesora z mangľovne do administratívy. Profesor začne z dlhej chvíle písať pamäti. K jeho zápiskom sa dostane detektív Krauz. Z textu pochopí, že na profesorovom odsúdení nie je niečo v poriadku. Poprosí priateľa Chosého o pomoc. Začne sa pátranie na vlastnú päsť....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26765/cela-cislo-17-jho-26765.jpg 4.5271

Naše Mesto (5.)

Detektivky, Literatura slovenská
Vydáno:, Slovart (SK)

Radasek
07. listopadu

Dobře se kniha cetla a ctenar ma moznost nahlednout do praktik slovenskych a ceskych veznic.Hodne me zaujal osud hlavního hrdiny.Libi se me ze Dan nesetril na psychologii.Kniha je ctiva a hlavne pro nektere lidi poucna.

hannah2000

Knížky​ ​Dominika​ ​Dána​ ​jsem​ ​objevila​ ​díky​ ​Čtenářské​ ​výzvě​ ​a​ ​Cela​ ​17​ ​byla​ ​první​.​ ​Zaujal​ ​mě​ ​způsob​ ​psaní,​ ​napětí​ ​proložené​ ​humornými​ ​hláškami​ ​a​ ​příběh​ ​o​ ​hrách​ ​osudu, o​ ​bezpráví,​ ​o​ ​ztrátách​ ​a​ ​nečekaných​ ​zvratech.​ ​Je​ ​to krimipříběh​ ​doplněný​ ​podrobnějším popisem​ ​života​ ​hlavních​ ​aktérů.​ ​Děj​ ​začíná​ ​v přítomnosti​ ​a​ ​postupně​ ​se​ ​vrací​ ​do​ ​minulosti​ ​a odkrývá​ ​důvod,​ ​proč​ ​hlavní​ ​hrdina​ ​skončil​ ​jako​ ​„odsúdený​ ​Puskailer“.​ ​Zvláštní​ ​je​ ​smíření hlavního​ ​hrdiny​ ​se​ ​svým​ ​osudem.​ ​Mohl​ ​by​ ​říct,​ ​že​ ​život​ ​je​ ​prevít​ ​a​ ​lidi​ ​jsou​ ​hnusný.​ ​Mohl​ ​by zahořknout​ ​…​ ​Ale​ ​on​ ​se​ ​s​ ​tím​ ​svým​ ​způsobem​ ​vyrovnal.​ ​Knihu​ ​jsem​ ​četla​ ​v originále​ ​a​ ​znovu​ ​mi to​ ​připomnělo,​ ​jak​ ​je​ ​slovenština​ ​sympatická.​ ​V kombinaci​ ​s umem​ ​spisovatele​ ​se​ velmi​ ​dobře čte.

Seiers

Pohodovka okořeněná pohledem do vězeňství a jedna z nejlepších audioknih, co jsem kdy slyšel. Geišberg podává skutečně vynikající výkon, příběh nenudí, má vtip i spád. Prostě paráda.

Lucissia

Tak jsem Dominika Dána zkusila. A musela jsem si slíbit, že tahle první kniha nebude i poslední, protože... Mělo to neuvěřitelný spád od začátku do konce, dost zajímavý byl pohled vězně, přitom autor nehýřil postavami, nebylo to překombinované jako Nesbo... Takové prostě hodně uvěřitelné. Určitě si dám další Dánovu knihu. :-)

Zzanka

Bavila mě. Víc se mi líbila druhá půlka, která je víc detektivní. Zarazilo mě jen to, že až na výjimky jsou všechny ženské postavy buď negativní nebo hloupé.

Reat

...ani se Vám nestydím přiznat, že jsem se zamiloval. Do chlapa!!! Tedy abych to uvedl na pravou míru, spíš do jeho díla. Dominik Dán, ať je to ve skutečnosti kdo chce, píše tak fantasticky, že se ze čtení jeho knížek stává návyková záležitost. Tohle je moje třetí detektivka od něj, trošku jiná....jak už je tady poznamenáno od jiných, tady se prolíná jedna linie neprávem odsouzeného s druhou, totiž vyšetřování Krauze a jeho parťáka, aby je šťastná náhoda spojila v jednu a rozjela se taková jízda, že zapomenete na všechno kolem a už se vezete. Držíte palce, doufáte, bojíte se jak to dopadne.....a jak to dopadne?? Neblázněte, přečtěte si. Stojí to za to, věřte mi......"Knihkupectví L...r, prosím?" "Ahoj kámo, tady Míla...poslyš jsi dneska v práci?" "Jojo, jsem, chacháááá, to už jsi to přečet? Ty teda jedeš, děláš vůbec něco jinýho? Jasně, přijď si pro dalšího...Tak večer, čau. Jo a dlužíš mi konečně to pivo!!" No jo, no.....

tlllk

žiadna veľká politika, slušná zápletka, veľmi čtivá letná oddychovka

Hakenová

Zajímavý dobře srozumitelný děj, ve kterém se čtenář neztratí. Velmi dobrá četba!

callahanh

Dominik Dán tentokrát volí trochu jiný způsob a linii s vyšetřováním zločinu prolíná s deníkovými záznamy odsouzeného profesora, čímž dělá z Krauze a spol. do poloviny vedlejší postavy. Posléze už se vrací do starých kolejí a nadvládu přebírá policejní oddělení. Čeho si na Dánovkách cením, je to, že ačkoli o policejní práci toho moc nevím, tak si myslím, že takhle nějak by to mohlo vypadat - minimum akce, ale spíš úmorné prohledávání spisů, hledání souvislostí a výslechy lidí, kteří už mluvili tolikrát, že jsou protivní. Román ma spád, není v něm žádná vata a děj je dost atraktivní a navíc v něm opět nechybí zapletení politiků, což je vždycky velké lákadlo. Dánův styl je čtivý, svižný, nechybí v něm nenucený humor a všechny policejní postavy jsou sympatické a při čtení si vždycky říkám, že doufám, že i v naší policii existuje nějaký takový Krauz, který se do případu zakousne a nespravedlnost tak vyjde najevo. Cela číslo 17 je malinko jiná než "dánovky", které jsem dosud četl, ale pořád výborná. 80%

Kerberos

Nestává se často,že pravda vyjde nakonec najevo.

josska

Moje první knížka od spisovatele,zajímavá,místy drsná

lipon

knihu jsem si poslechl v autě ve formě audioknihy. Po dlouhé době jsem se těšil do auta :-).
Pro mě to byla první kniha od autora, moc jsem od ní neočekával a byl jsem nadšen. Za mě špička - uvěřitelný příběh, zajímavé, napínavé, nepříliš složité.

bábuška

Opět si mohu jen pochvalovat další z knih mého oblíbeného autora. Tentokrát je celý příběh 'vylepšen' zápisky odsouzeného člověka, který, ač nevinen, ztratí několik let života. Nečekané odhalení nám ukáže, v jak nepěkném světě žijeme.

BlodyFox

Zatím jsem od něho přečetl (resp. vyposlechl) právě tuto jednu knihu. Nemohu, než konstatovat, že je to poprvé, co jsem za téměř 50 let četby našel knihu, kde je policejní práce popsaná přesně tak, jak je to ve skutečnosti. Ať už se to týká práce na místě činu a jeho okolí, vzájemných rozhovorů mezi policisty, služeb na domácím dosahu apod. Je to opravdu přesně tak, jak DD píše a říkám to z pohledu člověka, který 20 let pracoval jako vyšetřovatel Policie, mj. i na "oddělení vražd". Jsou tam jen mírné rozdíly mezi Slovenskem a ČR, ale opravdu jen mírné (v SR prokurátor, v ČR státní zástupce) a nemají na knihu žádný negativní vliv. Krásně se poslouchá ve slovenském jazyce, je to naprosto autentické a za mne bezchybné.

Moncele

Po dlouhé době kniha, která mně nechytila... přečetla jsem pouze několik stran, snad dvě kapitoly a vězeňské prostředí asi není nic pro mě. S díky jsem vrátila do knihovny.

wiix

Jeho knihy sú taká pohoda k pustenej telke u mamy doma, do vlaku plnom ľudí i do práce na skrátenie nudných chvíľ. Táto malo ako čerešňičku na torte napínavý a zaujímavý dej, žiadne nelogické zápletky a uveriteľný zločin.

olcab

Další skvost z dílny tohoto mého oblíbeného autora. Život ve vězeňském prostředí, postava Puiskailera a hlavně ta nespravedlnost, která se děla v totalitním režimu, ve mně zanechala na dlouho vzpomínky na tuto knihu. Doporučuji!

edith79

Kam na to Dominik Dán chodí? Opět originální námět, poutavě napsané a napínavé čtení. Bavily mě obě části, ta z vězeňského prostředí, i ta, kde vystupovala moje oblíbená partička detektivů z kanceláře 141.

Plavecký

Mimořádně dobře napsané, i když, trochu předvídatelné.

Aleen

Málem bych zapoměla, že kromě předkládání faktů a umění vyprávět napínavý příběh, je Dominik Dán také velmi vtipný autor. Jeho postavy jsou plastické a skutečné. Můžete si je oblíbit, nebo Vám můžou lézt na nervy, nebo je můžete nesnášet...fakticky to funguje. Poutavý příběh - doporučuji.

rodak

Opravdu jak scénář,námět na film. Více mne bavila část o životě Puiskailera .Perfektně vymyšleno.Prorazit s tím ven je to světový bestseler.

vincek1

Druhá kniha od tohoto autora, kterou jsem četl. Barvitě popsané vězeňské prostředí a vůbec celý příběh. Doporučuji.

Ivana11
31.12.2016

Jako vždy luxusní.

Selinute
23.11.2016

Začátek mě trošku znejistil a nějak jsem se nemohla začíst. To, co se dělo za mřížemi (líčení vězeňských zážitků), mě opravdu nebavilo. Vše ale vyvážil velmi zajímavý námět a opět vtipné dialogy hlavních protagonistů. Konec mě přesvědčil, že knížka stála za přečtení a nijak nevybočuje z řady skvělých Dánových knih.

čef
23.11.2016

Moje první kniha od tohoto autora a jsem mile překvapen. Tolik vtipu, autentických postřehů ze života kriminálníků a polišů jsem nečekal. Příběh je poměrně originální a netradičně vystavěný. Nechybí ani napětí a tak se těším na další.

Jaruš7
17.11.2016

Perfektní, tohle nemá chybičku, ale má nepřikrášlenou realitu se svérázným humorem, filigránský bestseller, bravo a dík.

Ladys
11.11.2016

Hmmm. Tak tohle mě bavilo. A moc. Je vidět, že D. Dán nepotřebuje do každé knihy nacpat nějakou vražednou Bestii. Vystačí si i se smolnou vánoční vraždou a popis druhé dějové linie ve vězení byl také slušný.
Život za mřížemi musí být pro někoho, kdo je nevinen a odsouzen velmi krutý a tvrdý. Teda pokud nevinný je, že? Ale kde je pravda? To se postupně dozvídáme při odhalování střípků minulosti odsouzeného.
Solidní počteníčko a málem jsem dal pět.

honZic
19.10.2016

no, četl jsem všechny Dánovky, které Čechách nově vycházejí...ale s touhle jsem se nemohl nijak sžít. První polovina knihy mě vůbec nebavila. Samozřejmě chápu její důležitost atd, ale byla psaná doslova nezáživným způsobem. První vražda, kterou Krauz vyšetřuje je tam včleněná prakticky bez hlubšího důvodu, jen aby se tam hlavní hrdina zkrátka objevil... Druhá půlka byla již klasickou Dánovkou se vším všudy, měla spád, gradaci děje...a byla super. Takže přesně půl na půl. dal bych 2,5 hvězdy, ale jelikož to nejde dám tři proto, že mám zkrátka Dána opravdu rád. :-)

Fifi15
27.09.2016

Již od přečtení úryvku před koupí knihy mi bylo jasné, že to nebude to, co jsem po přečtení kladných recenzí očekávala. Nevím, zda mi text nesedl autorem či překladatelem. Dialogy byly trochu jako přes kopírák z jiných krimi a všechno ohledně vyšetřování až moc dobře pasovalo a vyvíjelo se podle plánu - kriminalisté na všechno hned přišli a ostatní bezvadně spolupracovali - jako např. soukromý detektiv, který je sotva znal, sotva věděl o co jde a v druhé větě hned navrhl sejít se v kavárně...a humor který jsem očekávala? ... čekala jsem něco serioznějšího, ve stylu severských krimi.... Řekla bych, že se jedná spíše o takovou oddechovou četbu pro fanoušky napínavých krimipříběhů z česko-slovenského prostředí ve stylu "Kriminálka Anděl" psanou laickou hantýrkou se znalostmi prostředí, a potenciálem postavení napínavého detektivního románu ...
Navíc mě nesedl styl poskládání příběhu, který mě v druhé třetině začal nudit...historie Puskailera protkaná pobytem ve vězení (zdvojená vyprávěním Puskailera a vypravěče zároveň) - konec vyprávění - jiný případ - návrat k vyřešení původního případu....
Zkušenost o.k., ale vracím se k seveřanům.....

evasamankova
13.09.2016

Výborná kniha, jen možná malinko škoda toho poněkud zrychleného konce.
Jako vždy napínavé, vtipné a tolik reálné...
Dalšího Dána si rozhodně nenechám ujít!