Náš dědek Josef

Náš dědek Josef https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395059/bmid_nas-dedek-josef-cp3-395059.png 4 79 79

Autor sáhl do historie svého rodu, jehož hlavní postavou učinil tu s větší, tu s menší mírou autorské licence svého dědečka. Představuje nám ho hned zpočátku jako pětadevadesátiletého, čilého, moudrého staříka, obklopeného trojlístkem nejlepších přátel a připoutaného nesčetnými nitkami k veškerému dění rodného městečka.

jana277
25.06.2017 5 z 5

Po 30-tich rokoch opäť čítam. Bavím sa, smejem sa, hladím dušu.

ZDENEK 1000
03.05.2017 5 z 5

Jednoduchá humorná vyprávění o životě v moravské vesnici. Moravu a život tam mám moc rád s vínem jde vše veselej

Krassik
16.01.2016 5 z 5

Jelikož je to kniha o mém prapradědovi, musel jsem dát 5 hvězdiček :D

Makropulos
12.08.2015 5 z 5

Tuhle knihu miluji asi od svých 15-ti let a neustále se k ní vracím. Tedy už asi 40 let.

Damato
23.05.2015 5 z 5

Film je moc hezký, ale knihu miluji

pislak2
23.11.2014

Čtivá kniha, téměř každý by ve své rodině našel takového člověka jako Josefa

čef
29.05.2013 5 z 5

Jednoduchá vesměs humorná vyprávění o životě v moravské vesnici po 2.světové. Kronika omezeného světa, malých událostí, vesnického buranství, opilství, blbosti, ale také tvrdé práce, fortele, přátelské vzájemnosti, zdravého rozumu a radosti ze života. Cenný je příliš nepřikrášlený popis a svérázný humor, který ovšem už dnes asi nevyzní tak jako kdysi. Z komunistických tanečků se myslím autorovi, alespoň v této knize, podařilo vybruslit se ctí a tak teď přes svůj funkcionářský život určitě sedí se svým dědkem nad sklenicí něčeho dobrého, co nikdy neubude - ať vám slouží.

WEIL
02.10.2011

Znám jen film, předpokládám, že jde o zážitky autora z míst kolem Ivančic.

Film pro mě nikdy nebyl komediální, spíše smutný, ponurý.