Náš Adámek

Náš Adámek https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129562/bmid_nas-adamek-LhC-129562.JPG 5 13 5

Poutavé vyprávění, připravující na vstup do školy. Malý chlapec z myslivny, který měl až dosud přátele mezi domácími a lesními zvířaty, se dostává s maminkou do Prahy, poznává dětské přátelé, učí se být pořádný, pracovitý a dochvilný, aby si zvykl na školu, do níž začne chodit

Avinea
17.07.2023 5 z 5

Tuto knížku nám máma četla, když jsme byly malé. A tu samou knížku nyní čtu svému synovi. Vybírá si před spaním, které příběhy budeme číst, jsou mu blízké, tak si je užívá. Nejvíce se mu líbí o lakomé holčičce z pískoviště, jak Adámek popletl tramvaj č. 6 a 9, nebo jak dláždil barevnými kostkami chodník. Ideální čtení pro děti kolem pěti let, tedy stejně, jako je Adámkovi v knížce. Příběhy jsou krátké tak akorát na čtení před spaním a pro děti dobře srozumitelné a zábavné.

Marekh
25.08.2020 5 z 5

Knihu jsem četl určitě v dospělosti, ale opětovně je to jedna z nich, na kterou bych si nevzpomněl, pokud bych se nepodíval do seznamu knih, který jsem si v minulosti napsal. Myslím si, že kniha se určitě bude dětem líbit včetně ilustrací.

hrdlickova_61
29.03.2019 5 z 5

Jedna z mých (mnoha) nejmilejších, a nejen v době dětství : o)

TheMelorry
30.11.2016 5 z 5

Knížka, kterou jsem jako malá holčička milovala. Před spaním mi ji rodiče četli nespočetně krát, až jsem ji s nimi mohla recitovat. I po letech si na ni vzpomenu, a to že jsem ji mohla číst mladší sestře, které se také líbila, bylo úžasné.
Příběhy o Adámkovi jsou skvělé pro všechny generace.

hopla
28.10.2014 5 z 5

Pinkulínek a Adámek, na těch jsem vyrostl. Adámek byl navíc nejen mou teoretickou přípravou na školu, ale i první knížka, kterou jsem si hrdě sám přečetl ještě před školou :-) A opatruju ji dodnes, krásná knížka.

Anna Malinská
česká, 1919