Národní park Šumava v proměnách času 1991 - 2021

Národní park Šumava v proměnách času 1991 - 2021 https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479244/bmid_narodni-park-sumava-v-promenach-cas-lp1-479244.jpg 5 2 2

30 kapitol této útlé publikace představuje stručný vývoj vybraných míst či témat Národního parku Šumava během jeho existence, tedy za uplynulých 30 let. U šumavských lesů došlo mezitím k opravdu dynamické proměně a jsou mnohde na cestě k pralesu. Za tu dobu došlo také k návratu divokých zvířat, např. bobrů a vlků. To a mnohé jiné zde čtenář najde ve stručném, ale přehledném shrnutí.... celý text

Mánička178
27.07.2022 5 z 5

Drobná brožurka, která v podstatě shrnuje to nejzákladnější, co by výletníkovi na Šumavě nemělo uniknout, snad lze říct, že jde o fenomény, která se dají pokládat za šumavská nej... Nejvíce mě asi zaujala fotografie puštíka bělavého v letu, a vlastně mi přitom došlo, že jsem nikdy dříve neviděla sovičku v letu z boku. Vypadá jak letící polínko s nožkama a křídlama :D Prostě nejroztomilejší... a Šumava nejmilovanější! Těším se na další návštěvu tohoto úžasného kraje.

mira.l
12.09.2021 5 z 5

Asi jeden a půlhodinová jednohubka, která se snad ani za knihu považovat nedá:). Vhodně mi ale doplnila den předtím dočtenou knihu o 30 letech NP Šumava. Do komentáře by se v podstatě dala překopírovat ta anotace knihy. Stručné, věcné, přehledné.