Napůl zlý

Napůl zlý https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180593/bmid_napul-zly-Jpc-180593.jpg 4 680 151

Half Bad série

Fantasy příběh o nezdolné vůli přežít. Příběh, který vás chytne a nepustí až do poslední stránky. Nadpřirozený thriller se odehrává v novodobé Anglii, kde mezi lidmi žijí v utajení černí-zlí a bílí-hodní čarodějové. Obě frakce rozděluje silná nenávist a spojuje jedna jediná věc – strach z chlapce, který pochází z obou stran. Patnáctiletý Nathan je synem smíšeného čarodějnického páru a ostatními čaroději vězněn a mučen. Chlapec musí ze svého žaláře uprchnout před svými šestnáctými narozeninami a najít svého otce, nejsilnějšího a nejkrutějšího černého čaroděje na světě, jinak zemře. Zvládne svůj nelehký úkol přesto, že nemůže nikomu věřit? Ani dívce, kterou miluje?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Half Bad , 2014

elisabeth03
08.06.2018 5 z 5

Tato kniha se stala mou knižní láskou. Nathan mě okouzlil svou povahou a po kousíčkách mě dostával na svou stranu. Miluju Ntahana Birna....

DracoMalfoy
08.05.2018 4 z 5

Toto je příklad neuvěřitelně drsné knihy, až jsem si říkala že to nepatří do čtení pro náctileté. Příběh jako takový byl však velmi chytlavý a já si určitě přečtu další díly.

katchamccall
20.04.2018 5 z 5

Skvělý fantasy thriller, narvaný akcí a žádné přeslazené lovestory (i když se něco málo časem vyvrbí :-) ). Čtenáře to nutí i k zamyšlení (Černý a Bílý čaroděj a ne vždycky je Bílej ten klaďas ;-). Chování hlavního hrdiny naprosto chápu, vzhledem k tomu, jak se s nim už od dětství zacházelo). Dost často se objevují chyby v překladu, ale to je zanedbatelný nedostatek v porovnání s vyloženě nabouchaným dějem :-). Hodně povedené.

kajunka333
08.04.2018 5 z 5

První část napsaná v druhé osobě mě překvapila, ale jakmile jsem se přes toto prokousala, začetla jsem se a dočetla za dva dny, další den jsem si šla koupit druhý díl a následující den třetí.
Námět se mi moc líbil, thriller fantasy, který lze vztáhnout na náš svět a naši dobu, kvůli nálepkám a rozlišováním podle rasy (myšleno Černý a Bílý čaroděj)
DOPORUČUJI!!!

zuzana4291
04.04.2018 2 z 5

První díl je pro mě zklamání, zbytečně moc popisné a až moc často se vrací do dětství. Sice chápu, že vysvětlení, co bylo na začátku je důležité, ale tady mi to přišlo až moc "násilné" a bylo toho moc. Až teprve ke konci knihy se začne "něco dít" a musím říct, že kniha končí a byla jsem ráda, že hned můžu sáhnout po dalším dílu.

sgjoli
04.03.2018 4 z 5

Zpočátku jsem měla problém se do knihy začíst, protože mi moc nevyhovoval styl psaní. Ale když jsem si pak zvykla, rychle jsem se do knihy ponořila. Bavil mne ten svět - o čarodějnicích jsem vlastně nikdy nic nečetla a zde bylo velmi zajímavě pojaté. Děj byl zajímavý a kniha mne nutila číst dál a dál. Určitě se časem pustím do druhého dílu.

Sabishej
01.02.2018 5 z 5

Musím říct, že mě kniha vážně překvapila. Samozřejmě v tom dobrém slova smyslu. Ze začátku jsem ale tak nějak nemohla pochopit o co jde a proč je to napsané tak blbě...
No, potom to začalo dávat smysl a do Nathana jsem se vcítila i když mi to dalo zabrat. Připomínal mi nějakého bezcitného robota, který má nezvladatelný záchvaty vzteku.
Dávám pět hvězd za zajímavý příběh, neobvyklý styl psaní a hezkou obálku.
Ale abych jenom nechválila, tak mi vadilo to, že k ostatním postavám jsem si nevytvořila žádný "vztah", a taky mi vadilo, že i muže tam nazývali čarodějnicemi. Nebylo by označení čaroděj trochu více smysluplnější? :) Další díly rozhodně nevynechám a těším se na to, jak to s Nathanem dopadne.

Poeta.kno
26.01.2018 5 z 5

Super kniha a ještě suprovější příběh! Je v něm snad vše, co od příběhu očekávám. Hned jdu číst druhý díl!

wildXchos
06.01.2018 5 z 5

Tahle kniha je naprosto úžasná! Začíná pohledem druhé osoby, který asi moc čtenářům nevyhovuje, ale když se dostanete přes tuhle část, je kniha opravdu dobře napsaná. Autorka má takový svůj osobitý styl psaní, který se mi opravdu líbí.

Peunka
29.12.2017 2 z 5

Námět knihy dobrý, ale úplně do konce jsem ji nedočetla. Bohužel mi nesedne styl psaní autorky. Proto jsem dala tak nízké hodnocení.

Peti
28.12.2017

Tak tato kniha mě mile potěšila, fantasy mám ráda a dlouho jsem žádnou nečetla. Neotřelý námět.

vlkove
23.08.2017 2 z 5

Super nápad, dobré zpracování, věřím že mnoha lidem kniha sedne a budou ji zbožňovat, já jsem se jen upevnila v tom že tento styl knih mě neoslovuje.
Určitě kniha stojí za přečtení a vytvoření vlastního názoru.

Áňa 998
17.07.2017 4 z 5

Zajímavý nápad, ale vadily mi chyby v překladu, skoro na každé straně chyba...

Pajii
17.07.2017 4 z 5

Ačkoliv tento tip knížek nečtu, že zvědavosti jsem si ji od manžela půjčila a docela dost mne od začátku chytla. Četla jsem ji dvakrát. Líbí se mi jiný styl kterým je napsaný.

PavlinkaL
25.06.2017 4 z 5

Kniha mě zaujala svojí obálkou anotací. V některých místech je lehce kostrbatý překlad, ale jinak je kniha dokonalá.

Veronika33
22.06.2017 4 z 5

Príbeh bol zaujímavý, pútavý. Rozdelenie čarodejníkov, získavanie schopností atď. bolo fajn. Ale miestami to drhlo najmä Nathan a jeho neschopnosť čítať, bolo to čudné. Uvidíme ako sa bude príbeh vyvíjať ďalej má to potenciál aj keď trošku vykradačka HP.

Moonsbae
05.06.2017

Ze začátku jsem od knihy moc neočekávala, ale nakonec mě velmi mile překvapila. Styl je dobře čtivý a děj(tedy pro mě)docela ubíhá. Jsem velmi natěšená na druhý díl :)

netopýrek
08.05.2017 5 z 5

Kniha byla velice čtivá, děj ubíhal neskutečnou rychlostí. Knihu jsem měla přečtenou za jeden večer, a příběh se mi líbil. Bylo v něm mnoho zvratů, a to mě udržovalo neustále ve střehu. Hlavní hrdina mi byl velice sympatický, ale občas jsem ho měla chuť praštit po hlavě, aby se vzpamatoval. Těším se na další dva díly a doufám, že budou stejně dobré, ne-li lepší než tento.

dancadragneel
20.03.2017 5 z 5

Zajímavý příběh, který je rozhodně rozdílný od ostatních. Není to nic romantického a přesto tam ta láska je a není to nic milého,poněvadž násilí a brutality je tam mnoho. Přesto ta kniha je opravdu krásná a má velmi zajímavý děj, který umí i překvapit. Rozhodně plánují přečíst další díly

evca7271
13.02.2017