Naprosto pozoruhodná věc

Naprosto pozoruhodná věc https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415273/bmid_naprosto-pozoruhodna-vec-C0a-415273.jpg 4 169 46

Carlové série

Jsou tři hodiny ráno a třiadvacetiletá April se vrací domů z práce. Po cestě si všímá obří sochy. Vypadá jako tři metry vysoký Transformer, oblečený v samurajském brnění. S kamarádem Andym ho natočí na video, které posléze umístí na YouTube. Tím se jejich dosavadní životy naprosto změní. Video se totiž stane virálním a obletí téměř celý svět. April se rázem ocitá v centru intenzivní mediální pozornosti.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fobos

An Absolutely Remarkable Thing , 2018

Elsasbooks
20.01.2020 2 z 5

Další zbytečně natahovaný příběh, ve kterém se nic neděje a bude zase roztahaný do několika dílů, i když v tomhle případě by se ta knížka dala krásně proškrtat. Styl autora mi připomíná trochu styl jeho bratra Johna Greena. Knížka pomalu nemá děj a je trochu zvláštní.

julythreemosen
31.12.2019 5 z 5

Na závěr roku jsem si vzala knihu, kterou jsem původně ani neplánovala číst...Ale stalo se a já jsem za to velmi ráda, jelikož ji okamžitě řadím mezi to nejlepší, co jsem letos přečetla... Z anotace jsem byla docela zmatená a moc jsem si neuměla představit, o čem kniha vlastně je... Po dočtení bych shrnula děj asi takto: jedná se o setkání s neznámou entitou a o tom, jak se k tomu jako lidstvo postavíme, o tlaku sociálních médií, o proměně člověka, který se zachytí do "internetových sítí", o tom, jaké neblahé účinky na člověka má sláva a to vše je velmi bravurně zaobaleno do psychologické omáčky, která mi moc sedla - díky ní jsem pochopila i zdánlivě nepochopitelná jednání hlavní hrdinky, a to tak, že jsem s ní dokázala sympatizovat a soucítit i přes mnohá špatná rozhodnutí... Na knize skutečně není vůbec nic, co bych vytkla. Téměř až detektivní linka se mi moc líbila, dokonce jsem jí byla malinko posedlá, a s koncem jsem velice spokojená. Moc, moc povedená kniha.

TerkaM
06.11.2019 5 z 5

Jak to říct jednoduše? Naprosto pozoruhodná věc je naprosto pozoruhodná kniha. Je to kniha, kterou v jedné chvíli nechápete a v druhou všechno chápete. Kniha, o které je tak strašně těžké mluvit, protože toho v sobě ukrývá hrozně moc. Primárně je to asi sci-fi kniha, která v sobě ukrývá skvělou sarkastickou hlavní hrdinku, která vás báječně provází celým dějem. Hodně se mi líbily myšlenky, které byly v knize obsaženy a musím říct, že parádně vystihují dnešní dobu a taky to, co bychom měli dělat (a co bychom naopak dělat neměli). A fakt hodně se mi to líbilo a byla bych nadšená, kdyby si knihu přečetlo víc lidí, kteří ji budou milovat a hrozně ráda bych vám ji doporučila, ale kniha je o tolika věcech, že absolutně netuším, komu bych ji doporučila. Nicméně pokud si ji chcete přečíst, protože máte rádi Johna Greena, vězte, že Hank píše úplně něco jiného než jeho bratr.

blonďatá.luc
06.11.2019 3 z 5

Nejde říct, že by každá stránka byla natřískaná akcí, že by čtenář neměl prostor si ani vydechnout. Rozhodně je ale kniha plná myšlenek a postřehů k dnešní době, primárně k životu mladých lidí a k sociálním sítím. Jak bych popsala samotný příběh? Jako něco potrefeného! Nevím ani do jakého žánru knihu zařadit, teoreticky nejblíže má ke sci-fi, ale to vůbec nedefinuje podstatu knihy. Hlavní hrdinka je sarkastická, nejistá a závislá na sociálních sítích (jako spousta dnešních mladých lidí). Moc mi povahově nesedla, byť jsme stejně staré, přesto jsem byla zvědavá, jak se její příběh bude vyvíjet. Postupně to všechno gradovalo a já si jenom říkala, kam až to proboha může dospět. Bylo to dovedeno až do absurdity. A pak přišel konec. Konec, který mě šokoval, vyděsil, zmátl... Bylo to něco, co jsem naprosto nečekala. I teď, chvíli po dočtení, mám problém určit, co si o knize vlastně myslím. Věřím, že se spousta lidí v April najde, ale já k nim určitě nepatřím, a možná proto z knihy nejsem až tak moc nadšená. Přesto je to něco originálního, příběh, s jakým jsem se ještě nesetkala.

knihomolkaŠárka
31.10.2019 4 z 5

Trvalo mi, než jsem příběhu propadla, ale pak… Bylo to neuvěřitelné! Kniha má dokonalý potenciál, ale potřebuje čtenáře, kteří se nebojí být otevření něčemu novému. Co se týká mě samotné, tak já mám někdy problém stíhat myšlenkové posuny Johna Greena a s Hankem jsem na tom byla z počátku ještě hůř. Ten příběh byl pro mě divný, a hlavně jsem ten začátek nečetla v klidu, takže jsem se na něj plně nesoustředila. Jenže tento příběh právě pro své čtení potřebuje klid a pohodu. A když jsem tu knihu začala pak číst v klidu pokoje, bylo to úplně něco neuvěřitelného. Hlavní hrdinka mi sedla snad od první věty této knihy a ten závěr?! Dokonalost! Je to jiné, zvláštní a rozhodně to není příběh pro každého. Ovšem je to tak pozoruhodné čtení, že vám zkrátka musím doporučit, abyste se po knize podívali.

Babouš
30.10.2019 2 z 5

Začátek byl vynikající, hlavní hrdinka dobře potrhlá. Ale pak se to zvrhlo v epické story o americkém snu, o odvrácené straně slávy. V momentě, kdy se tam objevila prezidentka USA a spojila se s hlavní hrdinkou, jsem nad knihou zlomil hůl. Děj a postavy se v určitém momentě tak zvrtly, že to začala být parodie sama na sebe. Celkem čtivé, ale bohužel na můj vkus příliš prvoplánové.

Hank Green
americká, 1980
2019  72%Naprosto pozoruhodná věc
2022  89%Nádherně pošetilá snaha

Kniha Naprosto pozoruhodná věc je v