Naprosto cizí

Naprosto cizí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404439/bmid_naprosto-cizi-YVG-404439.jpg 4 110 40

Když Leah Stevensová přijde o prestižní post reportérky bostonských novin i o svou dobrou pověst, nastanou jí těžké časy. Nevinné setkání s bývalou spolubydlící Emmy Greyovou však skončí dost překvapivě: obě mladé ženy se rozhodnou přestěhovat do malého městečka s nadějí, že se jim podaří nechat minulost za sebou. Brzy po nastěhování však dojde k tragické události: je nalezena mrtvá žena, která se Lee až neuvěřitelně podobá, a Emmy zmizí. Policie však po ní nenalézá jedinou stopu – ani její známé, ani e-mailovou korespondenci nebo úřední dokumenty. Když Leah začíná po Emmy v jejich společně pronajatém domku pátrat na vlastní pěst, zjišťuje, jak málo toho o své přítelkyni ve skutečnosti věděla. Je možné, že žádná Emmy Greyová nikdy neexistovala? Během pátrání začíná Leah také čím dál víc pochybovat o pohnutkách lidí kolem sebe. Komu může věřit? Jaké jsou ve skutečnosti motivy pohledného mladého detektiva, Leiných kolegů ze školy nebo jejích dospívajících studentů? Leah se při pátrání po zmizelé musí postavit nejen svým starým démonům, ale vypořádat se i s tajemstvími lidí z městečka. V tomhle podivném případu jako by měl každý co skrývat, a platí to i pro samotnou vypravěčku..... celý text

Dobrodružné Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Perfect Stranger , 2017

emilieselden
12.12.2023 3 z 5

Kniha je psaná stylem, který mi úplně nevyhovoval. Působí zmatečně, překombinovaně, jak se vše vzájemně prolíná. Slabší 3*.

Hvězdinka
10.09.2023 3 z 5

Jako oddechovka určitě ne. Prolínala se minulost s přítomností tak nějak chaoticky a příběh samotný o identitách mě také moc nenadchnul.

Lexie321
15.04.2023 5 z 5

Podľa mňa by si kniha zaslúžila aj lepšie hodnotenia. Čítala som ju v angličtine a od začiatku bola napínavá a tajomná. Leah aj napriek jej nedostatkom sa dobre sledovala a bolo cítiť ako veľmi si dala záležať na pátraní a odhaľovaní pravdy o Emmy a ako veľmi ju odhalenia poznačili. Vždy keď mala nejaké dialógy s Kylom som sa veľmi tešila. Postupne odhaľovania jej minulosti s Paige a Aaronom bolo tiež šokujúce a mrazivé. Určite tento thriler vrelo odporúčam.

evin84
30.08.2022 1 z 5

Nečetla se mi dobře. Bylo to divný, chvíli jsem podezírala i hlavní hrdinku. Na mě asi moc překombinované.

goergina
20.08.2022 2 z 5

Kniha má pomalý rozjezd a špatně se čte. Měla jsem nutkání ji odložit, ale zvědavost mě donutila dočíst a nakonec jsem ráda. Příběh se mi líbil, přeskakování ze současnosti do minulosti mi naopak od hodnocení zde vůbec nevadí. Celkově hodnotím knihu pozitivně, ale jsou i lepší.

maličkán
15.05.2022 3 z 5

Zpočátku jsem se dobře začetla, ale jak stránky ubíhaly, nějak se ta radost ze čtení vytrácela. Docela zmatečné, kdo byl vlastně kdo?

koki.veru
11.03.2022 3 z 5

Mně teda kniha zklamala, čekala jsem víc. Přišla mne hrozně zmatená a špatně se mi četla.

Sindy304
05.03.2022 4 z 5

Kniha byla napínavá, přečetla jsem jí jedním dechem.Konec malinko slabší, čekala jsem něco víc,přesto dávám 4*.

Forest66
28.09.2021 4 z 5

Napínavý příběh s nečekanými zvraty a to už jsem toho přečetl tolik, že mě hned tak něco nepřekvapí :) Zvlášť konec mě docela překvapil. Ale přesto, že se mi knížka líbila, nějak jsem měl problém se dlouze začít.

eva8941
11.09.2021 3 z 5

Precetla jsem ji za dva dny . kniha se mi libila, jen mi vadilo skakani ze soucasnosti do minulosti. Obcas jsem se v tom ztracela. Jinak se mi libila

cukrovka
06.07.2021 3 z 5

Docela čtivý psychothriller, ale při střídání současnosti s minulostí jsem se musela dost soustředit abych se v ději neztratila. Začátek se mi zdál pomalý a zdlouhavý, ke konci se příběh přece jen rozjel.

Veronika33
16.05.2021 4 z 5

Kniha sa mi celkom páčila, ale vadilo mi pomalý až naťahujúci priebeh príbehu, 3/4 knihy sme motkali v deji v podstate o ničom a koniec doslova prekombinovaný a veľmi málo uveriteľný. Kniha ako celok nebola najhoršia, ale ani žiadny literárny skvost, taký lepší priemer.

lucakuca
15.05.2021 3 z 5

To je tak těžký, hodnotit tuhle knihu. Tady bych potřebovala vysvědčení a známkovat (hvězdičkovat) zvlášť.
Čtivost úžasná, rozuzlování jejího minulého života fajnově postupné, zrychlení konce - výsledek dost podobný tomu, když jsem kdysi úkol do geometrie dělala v buse na koleně - šup šup matlanina.
A nějakou podobnost vzhledu s někým jiným, že si všimne, jen hrdinka a nějaká hooodně míjející postava v knize? No pardon, kotě, to asi ne.
Obálka moc krásná a v té chaloupce bych chtěla bydlet. :-)

micha-ella
07.05.2021

Přečetla jsem to do půlky a to zdlouhavé pátrání mě nebavilo, navíc zase střídání minulosti a přítomnosti, ač by to šlo napsat v jedné časové ose! Jděte už se s tímhle protivným móresem vycpat!

Dela111
07.03.2021 3 z 5

Tento thriller pro ženy má zajímavě vystavěnou zápletku, ale o reálnosti by se asi dalo pochybovat. Zpočátku se to nezdá, ale je to celé dost zamotané a z rozuzlení jsem byla trochu rozpačitá. Podrobněji to vysvětlit nemůžu, byl by to spoiler.
Příběh se sice lehce čte, je bez hluchých míst, ale mezi současnou záplavou thrillerů ho vidím jako průměrný.

Misule89
31.08.2020 3 z 5

Kniha sice čtivá, ale nějak mě nezaujala.. Občas jsem se v textu ztrácela, a závěr mi přišel tak nějak nedořešený.

Zdenas5
06.07.2020 3 z 5

Taková rozporuplná kniha. Přítomnost se prolíná s minulostí tak, že mi vždy chvíli trvalo, než jsem se zorientovala, ale přesto jsem nemohla přestat číst. Závěr mě trochu zklamal, ale odpovídal charakteru hlavní hrdinky.

SilvieSisinka
02.05.2020 3 z 5

Pro mě průměrné čtení. Kniha pro ženy, muže by to asi nebavilo. Musela jsem se premahat dočíst. Námět super, ale špatně napsáno. Hlavní hrdinka zvláštní, od všeho utíká. Spolubydlící která možná ani není.

Leena
16.04.2020 3 z 5

Bylo to divný,,
Jednu chvíli jsem hlavní postavu podezírala, že je schizofrenní a možná by to bylo i napínavější:-)
Konec mě zklamal.

andrea6284
14.02.2020 4 z 5

Pěkně napsaný thriller se zajímavým rozuzlením. Trochu děsivé a vzbuzující paranoiu ????