Naprosto cizí

Naprosto cizí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404439/bmid_naprosto-cizi-YVG-404439.jpg 4 110 40

Když Leah Stevensová přijde o prestižní post reportérky bostonských novin i o svou dobrou pověst, nastanou jí těžké časy. Nevinné setkání s bývalou spolubydlící Emmy Greyovou však skončí dost překvapivě: obě mladé ženy se rozhodnou přestěhovat do malého městečka s nadějí, že se jim podaří nechat minulost za sebou. Brzy po nastěhování však dojde k tragické události: je nalezena mrtvá žena, která se Lee až neuvěřitelně podobá, a Emmy zmizí. Policie však po ní nenalézá jedinou stopu – ani její známé, ani e-mailovou korespondenci nebo úřední dokumenty. Když Leah začíná po Emmy v jejich společně pronajatém domku pátrat na vlastní pěst, zjišťuje, jak málo toho o své přítelkyni ve skutečnosti věděla. Je možné, že žádná Emmy Greyová nikdy neexistovala? Během pátrání začíná Leah také čím dál víc pochybovat o pohnutkách lidí kolem sebe. Komu může věřit? Jaké jsou ve skutečnosti motivy pohledného mladého detektiva, Leiných kolegů ze školy nebo jejích dospívajících studentů? Leah se při pátrání po zmizelé musí postavit nejen svým starým démonům, ale vypořádat se i s tajemstvími lidí z městečka. V tomhle podivném případu jako by měl každý co skrývat, a platí to i pro samotnou vypravěčku..... celý text

Dobrodružné Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

The Perfect Stranger , 2017

Dandulka
02.01.2020 5 z 5

Zajímavé čtení. Až do konce jsem netušila, jak to vlastně dopadne. Mohu jen doporučit.

zdenaR
15.07.2019 3 z 5

Kniha se mi četla dobře, prolínání časových rovin mi nedělalo velký problém.
Trochu mi vadil přístup hlavní hrdinky, její pátrání bylo z mého pohledu neefektivní.
Děj sice nebyl příliš originální, konec příliš ukvapený a nejednoznačný, přesto bych knihu doporučila jako dobré čtení na dovolenou.

L.Helena
30.06.2019 3 z 5

Dobrý příběh, současnost provázaná s minulostí, ale stejně mi to přišlo takové "jalové". Rozhodně jsem při čtení nezažívala nějaké napětí nebo strach o osud hlavní hrdinky či jiných postav.

konicekbily
26.06.2019 4 z 5

Kniha napsaná "Ich-formou", tedy vše je vyprávěno monologem hlavní hrdinky, je zamotaným psychologickým příběhem se spoustou falešných stop a lží. Vypravěčka na můj vkus poměrně často se vrací do minulosti své i pohřešované osoby a tedy jsem potřeboval velké soustředění na to, "v čím životě - díky monolgogu -se právě hrabu".Velice dobrá zápletka a jasné vysvětlení nakonec, ale je to spíše pro čtenářky než pro čtenáře!

Zlatinka.Emilly
15.05.2019 5 z 5

Úplně super knížka. Nechybělo napětí, zamilovanost, ale i zděšení nad tím, jak neznáme toho, koho známe už osm let. Akorát jsem nevyčetla, jak to dopadlo s (a teď si nepamatuji jméno toho studenta, knihu jsem hned půjčila dál :) ) Myslím si, že parádní otevřený konec mohl být, když za sebou Leah zavřela dveře Emmyna domu. I jsem ho očekávala, pro mně byl ten dovětek zbytečný, vzhledem k tomu, že nepadla ani zmínka o Bývalé Aaronově ženě, copak asi viděla, copak asi tajila... takže když otevřené konce, tak se vším všudy.

Aires
26.03.2019 4 z 5

Představte si, že vaše kamarádka náhle zmizí. Vyklouzne z vašeho života a jako mávnutím kouzelného proutku po ní nezbude žádná stopa. Zjistíte, že ji nikdo neznal. Neměla mobil, účet na sociálních sítích ani doklady. Kým vlastně byla? A co když vám nikdo nevěří, že vůbec existovala. Byla snad jen přelud? Bylo na ní vůbec něco pravdivého? Nebo byla naprosto cizí?

Thrillerů, kde se z rádoby normální postavy vyklube někdo úplně jiný, s temnou minulostí, je celá kupa.Když je roztřídíte na ty lepší a horší, tahle kniha bude jasně na té vítězné straně. Rozhodě se zařadí mezi ty lepší. Naprosto cizí je poutavá, čtivá a vážně se na začátku těžko odhaduje. Přesně takové thrillery mám ráda! Jen trochu zamrzí ukvapený konec :)

Bella09
03.03.2019 5 z 5

Super, opravdu čtivá kniha, která si mě získala od začátku.

mulder
13.02.2019 5 z 5

Od první věty mi seděl styl psaní, zřejmě je to i překladem knihy, ale to nemůžu posoudit, cizí jazyky jsou mi cizí, originál číst se slovníkem nebudu. Každopádně jsem byl spokojený, mně se ten příběh moc líbil. Těším se na další knihu. A jestli někdo napíše "odpad", končím s Databází:-)

Gabetka
30.01.2019 3 z 5

Slušný thriller, při jehož čtení uvažujete, jak to tedy ve skutečnosti je a bude. V jednu chvíli už jsem si myslela, že jsem to všechno odhalila, ale zbytečně jsem to překombinovala a závěr byl trochu jednodušší než mé úvahy. Každopádně mám dojem, že se ze zápletky i atmosféry dalo vytřískat i víc, než autorka předvedla. Některé pasáže pro mě byly navíc trochu zmatečné, a tak dávám průměr.

alnahu
24.01.2019 4 z 5

Čtivý psycho thriller vyprávěný Leou je napínavý až do konce, plný záhad a tajemna.
Dobře se četla.

pavlinka0250
24.01.2019 4 z 5

Zajímavý příběh, dobrá zápletka.
Líbilo se mi to, mám ráda takové knihy.

JustWomen
22.01.2019 3 z 5

Asi do poloviny jsem četla celkem s chutí, pak se to vleklo a nakonec z toho sice něco vylezlo, ale nevím, v dnešní době určitě není možné žít bez toho, že by po někom nezůstaly žádné stopy, žádné fotky, záznamy. Nechci prozrazovat, ale když Lea uspěla, policie snad měla lepší možnosti, jak Emmu najít...

Ticiana
20.01.2019 3 z 5

Rozhodla jsem se pro 3 hvezdicky a to z duvodu, ze od tohohle typu knih cekam, ze konec nezustane otevreny. Ze budu vedet motivaci nebo pricinu, proc postavy udelali co udelali. A taky ze mi nezustenou otazky, jak to skoncilo a jestli to byla vrazda nebo sebevrada. Zaver mi prisel hodne uspechanej.

IvetaSl
10.01.2019 4 z 5

Čtivá kniha, měla spád, napětí. Poměrně brzo se dalo odhalit, že ne vše je tak jak to vypadá - Emmy je oběť, Cobb je vinen, ... Byla jsem ale zvědavá, jak to nakonec bylo a tak byla kniha přečtena za tři dny.

Hella
03.01.2019 3 z 5

Ano, souhlasím, četlo se to velmi dobře, ale nevěřím, že by takhle někdo zmizel a po jeho dosavadní existenci by nezbylo vůbec, ale vůbec nic.

Lindulinek
30.12.2018 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Jen místy pro mě byla trošku překombinovaná.

ArwenAragorn
28.12.2018 5 z 5

Dobrý, čtivý a docela napínavý psychologický thriller. Lee bydlí s kamarádkou Emmy, která najednou zmizí. Lee zjistí, že o ní vlastně nic neví, je pro ni naprosto cizí, jako by vůbec neexistovala !

intelektuálka
25.12.2018 4 z 5

Psychologický thriller - je opravdu možné žít s kamarádkou, která zmizí a vy zjistíte, že pro vás byla naprosto cizí ?

"Je tolik prasklin, kudy můžete proklouznout. Dost na to, aby vaše prohřešky a poklesky nikdo neodhalil..."

V tomto napínavém příběhu jako by každý měl co skrývat ...

Napínavé čtení, doporučím.

prcek19
24.12.2018 3 z 5

Kniha se četla dobře, ale moc mě nezaujala

Z.a.n.e.t.
14.12.2018 5 z 5