Náledí

Náledí https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423250/bmid_naledi-uZw-423250.jpg 4 110 41

Milenecký pár udržující mimomanželský poměr nasedne do auta a jede na odlehlé místo. Mladou ženu v nesnázích nečekaně sveze neznámý muž. Kdosi se po zasněžených silnicích řítí moc rychle. Všichni projedou kolem stejné skalní strže. Ale jen jeden někoho smete ze silnice, jen jeden někoho nechá zemřít. Na začátku se vzájemně neznali, nyní je spojuje stupňující se spirála násilí, a ačkoli ani jeden z nich neví všechno, přesto někdo ví dost na to, aby mohl odvyprávět celý příběh. Náledí je nepředvídatelný thriller, kde nic není tak, jak to na první pohled vypadá. Vina, nenávist a destrukce ženou příběh vpřed a kdesi v dálce čeká euforie z pomsty.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Metafora

Det som göms i snö , 2018

Devil-Ivet
01.04.2020 5 z 5

Neočekávala jsem žádný skvělý příběh, spíše jsem byla z knihy rozpačitá. Dostalo se mi ovšem tak skvělého příběhu, od kterého jsem se nedokázala odtrhnout a já prostě musela vědět, jak to dopadne. Skvělé, propracované, promyšlené, nápadité, napínavé. Mohu jedině doporučit!

Lucka.79
31.03.2020 3 z 5

Jaj, to mě to nebavilo ... ještě na 150. straně jsem nevěděla, jestli číst dál. Ale málokdy knihu opravdu odložím a druhá polovina už byla lepší, takže 3* a je to až dost.

katule1992
17.03.2020 5 z 5

Náledí je dle mého kniha, kterou nelze tak lehce zařadit, protože přestože v sobě prvky určitého napětí má, není to úplně typický thriller a na druhou stranu, to není ani klasická detektivka, na kterou jsme jako čtenáři zvyklí. Mohli bychom tedy knihu například definovat jako detektivní psychologický thriller a budeme spokojeni. Od oné osudné autonehody se pak postupně odvíjí jednotlivé příběhy hlavních i vedlejších hrdinů, díky kterým se čtenáři setkávají s emocionálními propady až na samé dno a poznají každého z nich až do morku jejich kostí.

Celý příběh je poskládán z dvou časových linií (před a po) vyprávěný z několika pohledů účastníků nehody. Ty jsou zařazeny do krátkých nepravidelně se střídajících kapitol, které drží své čtenáře v neustálém napětí. Navíc Carin Gerhardsen si coby matematička bravurně vypočítala, co bude na čtenáře zabírat a v jakých dávkách má informace v knize předsouvat, no a vy máte pak pocit, že si s vámi autorka tak trochu hraje. Když už si totiž myslíte, že Vás nemůže nic překvapit - BUM!!! Další tvrdý náraz.

Hlavní myšlenka knihy není vůbec složitá, vše se točí kolem jedné autonehody, která spustí doslova lavinu událostí. Přestože je v knize poměrně málo postav, vzhledem k propletenosti jednotlivých vztahů a především autorčinu záměru odhalování informací se můžete velmi lehce splést, kdo je vlastně kdo. O to byla pro mě kniha více zajímavá než kterákoliv jiná.

coolwater
07.03.2020 5 z 5

Spisovatelka si pohrala s dejovymi liniemi a postupne odkryvala jejich propojeni. Zaujimave a cetlo se to dobre. Kniha me bavila do konce.

Pavel_luke55
06.03.2020 5 z 5

Velmi zajímavý příběh, kolikrát jsem nechápal, jak se to všechno zamotalo. Chvilku jsem měl problém se zorientovat v postavách, ale to bylo asi tak jediné malé mínus. Velmi čtivý a napínavý příběh.

perpe2a
03.03.2020 3 z 5

Spíše psychologický thriller, bohužel za mě nic moc, drhlo to a spíš jsem se nudila a modlila za rychlé dočtení.

onyx84
27.02.2020 5 z 5

Budu stručnej...hodně dobře promyšlený puzzle...a pak,že musí mít thriller milion postav a hektolitry krve...

MMacicekk
19.02.2020 4 z 5

Děj je vyprávěn ve dvou časových rovinách, tedy v období před autonehodou a po ní. Střídají se také vypravěči, kterých není mnoho. Zpočátku se střídá ve vyprávění Jeanette se Sandrou, poté se přidá i Kerstin a Jan. Kdo je však kdo? Autorka si se čtenáři bude už od prvních stránek pohrávat. Nic nebude takové, jaké by se na první pohled zdálo. A to nejen co se týče příběhu samotného, ale také jeho postav. Zpočátku se v nich čtenář může ztrácet, nejsou jednoznačné, mají za úkol mást a postupně vyplouvají na povrch drobné střípky, díky kterým si čtenář pomalu skládá celý obrázek, a to opět nejen o postavách, ale o celém ději.

allebra
16.02.2020 4 z 5

Zaujala mě krásná obálka a taky jsem se chtěla přenést alespoň prostřednictvím knížky do pravé zasněžené zimní krajiny. Zajímavý příběh, kdy nepříznivé počasí propojilo a poznamenalo několik lidských osudů. Líbilo se mi střídání vypravujících postav, i když jsem v nich měla zpočátku trošku zmatek. Vraha jsem odhalila jen o pár stránek dřív, než ho prozradila autorka.

jahlina
16.02.2020 5 z 5

Tahle knížka byla super čtecím zážitkem. Co způsobí náledí a souhra náhod za propletec, který čtenář postupně rozplétá...
Něco jsem sice odhadla, ale ten krásný pocit, jak to do sebe hezky zapadlo, to bylo skvélé. Carin mě touto knížkou rozhodně nezklamala.

katule1992
05.02.2020 5 z 5

Tak to byl pecka. Dlouho jsem nečetla tak rafinovaně propracovaný psychologický thriiler, který přestože byl poměrně zamotaný do sebe na konci zapadal jako jednotlivé dílky puzzle.

Když už si člověk myslel, že ho nemá autorka čím překvapit - BUM!

Velká spokojenost!

michaela8442
25.01.2020 4 z 5

Velmi zajímavé, překvapivé zvraty, byť jsem některé z nich, zvlášť ke konci, správně odhadla.

evelýny
20.01.2020 2 z 5

V tomto příběhu nám autorka narýsovala několik životních přímek se společným průsečíkem - starým vápencovým lomem.
Prověřila náš postřeh, logiku, analýzu. Přiznám se, že moje šedé buňky mozkové byly mnohdy paralyzovány severským mrazem.
Moje nadšení z vyřešení rovnice o tolika neznámých se nekonalo. Severský chlad z mého mozku nezmizel. U mě dokonce zamrzly i hvězdy v mém hodnocení.
A tak přemýšlím, zda na náledí uklouzla jenom moje fantazie...

P. S: Rozhodně beru vše na sebe, takže... Klidně čtěte.

Danago
16.01.2020 5 z 5

Velice čtivé, zajímavá a originální zápletka. Příběh mě několikrát dost překvapil. Dobře zamotané a dokanale propletené, což mě hodně hodně bavilo. Konec byl překvapivý , vlastně celé to bylo pořád, tak nějak překvapivé.

ctenarkaEva
16.01.2020 5 z 5

Zajímavý příběh, pořádně zamotaný. Hodně se mi líbil začátek knihy - každá krátká kapitola se týkala jiné osoby a na první pohled nebylo hned poznat, kdo je kdo. Postupně se děj zamotával a postavy se odhalovaly. Kniha měla spád, i když některé situace mi připadaly dost nevěrohodné. Přesto jsem se nemohla odpoutat a byla jsem zvědavá, kdo za tím vším stojí. Nakonec do sebe všechno zapadlo a nechybělo ani několik překvapení.

LaBella
01.01.2020 5 z 5

Jedná z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Výborné zvraty v dějí, že člověk nevěděl na čem je. Nemohla jsem začít nový rok lepší knihou.

Hella
27.12.2019 3 z 5

Za mě trochu zklamání. Čekala jsem takovou maxi pecku jako byla Hammarbyjská série a ono ne.... prolínající se osudy několika hrdinů, přičemž dobrou třetinu knihy se mi všichni dost pletli dohromady a k tomu nikdo nijak zvlášť sympatický.

Nickyheat
20.12.2019

neuvěřitelné, jak jeden okamžik může zamíchat život tolika lidem...kniha plná napětí od začátku až do konce, naprosto skvělé čtení

aydam
27.11.2019 5 z 5

Je mi líto, že jsem se musel se Sandrou, Jeanette a Kerstin rozloučit. Byly mi sympatické. Příběh byl naprosto strhující, napínavý a vygradoval až do neodhadnutelného závěru. Zároveň neměl žádná hluchá místa a zbytečně dlouhé popisy krajin, interiérů... Měl jsem pocit, že snad s každou přečtenou padesátou stranou se vše otočilo a vyvíjelo se dočista jinak.

Pípasek
24.11.2019 5 z 5

Téměř pravdivý příběh o tom, jak trocha sněhu a mrazu dokáže v dlouhodobém horizontu způsobit mnoha lidem nedozírné následky. Napínavé, smutné jak se někteří dokáži zachovat v mezních situacích