Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP

Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450990/bmid_najdu-odvahu-GmG-450990.png 4 173 44

Herečka, moderátorka a především vytrvalostní běžkyně Lenka Vacvalová překonává na 770 km dlouhé trase náročný terén a sama sebe. Cesta hrdinů Slovenského národního povstání je nejdelší turistická trasa na Slovensku. Vede z Dukelského průsmyku na severovýchodě Slovenska až na hrad Děvín na západní hranici s Rakouskem. Lenka Vacvalová vypráví příběh o zdolávání strachu, výzvách a každodenním hledání odvahy. A to nejen své vlastní. Současně mapuje osudy hrdinů, kteří padli v SNP, a žen, jež v sobě musely najít neuvěřitelnou odvahu, aby mohly během SNP pomáhat. Ultraběh. Náročný, dlouhý, vyčerpávající. Šestnáct dnů plných deště a sněhu, bahna, bolesti, ale i neskutečně silných zážitků. Během nich se prostřednictvím této osobní výzvy Lence Vacvalové podařilo vybrat formou adopce uběhnutých kilometrů vybrat značnou sumu peníze na podporu léčby onkologicky nemocných dětí.... celý text

m_friedlova
01.11.2020 5 z 5

Lenku s nadšením sleduji již několik let na jejím IG profilu. Její kniha byla pro mě jasnou volbou. Čte se snadno, rychle, s lehkostí. Oceňuji, že do knihy zařadila i negativa, která nejen k běhu patří (únavu, vyčerpání, špatnou náladu, bolest, myšlenky, že něco nezvládne, že už nemůže apod.). Díky tomu mi přijde její profil reálnější (bližší/osobnější), než jen pohled jak vše dokonale zvládá.

Daysi.Dee
29.10.2020 5 z 5

Sedím a vstřebávám jako houba všechno, co jsem právě přečetla. Některé pasáže a věty mě tak zasáhly, že beru zvýrazňovač a prostě zabarvím danou čast textu. Ale Lucie! Do knížek se přece nepíše, nekreslí a ani nic jiného! Já vím, jenže tohle není obyčejná kniha. To je "Cesta do hlubin běžecké duše".

Víte kdy jsem se zamilovala do běhu? Když jsem opustila svojí komfortní zónu a našla odvahu chtít víc...Víc km, víc kopců, víc lesa, víc pocitů. Když jsem si sáhla na dno a našla tam samu sebe takovou, jaká skutečně jsem. Běh je moje terapie. Nacházím v tom určité osvobození a stále chci víc. A mam v hlavě tolik otázek, tolik pochybností a tolik strachů...a tahle kniha mi dává naději. Naději v to, že i Lenka je jen člověk a i když běhá ultra a neskutečné vzdálenosti, má stejné pochybnosti, stejné otázky a stejné strachy, jako my všichni. Je žena, je křehká a přitom tak silná a vytrvalá a i ona občas na dně.

Tahle kniha je plná důvodů proč prostě vstát, nazout boty a vydat se za tím pomyslným snem, i když máte pochybnosti, i když to v půlce chcete vzdát a jít domů. Cesta je cíl. Je to uplná knihovna emocí, kterou postupně celou prolistujeme a zůstane v nás určité poznání a posun. Vždycky když mi bude nejhůř, budu potřebovat nějakou berličku na 30km a budu v lese, sama, zmoklá, na dně...vzpomenu si na tvá slova Leni. Vzpomenu si na to, že nemam přestat mít tu odvahu, protože jen v běhu jsem to skutečně já a je to v hlavě.
Knížce dávám 10/10 a zaslouží si mnohem víc. Je plná krásných fotek @janpolacekcom a je v ní kus srdce @lenkavacval

Coucouha
24.10.2020 5 z 5

Nejsem z těch, kteří by autorku knihy nějak znali. Kniha se mi líbila podle popisku a tak jsem se rozhodla si ji zakoupit. A dobře jsem udělala! Jedním slovem bych knihu popsala jako "opravdová". Autorka se nesnaží ze sebe dělat lepšího člověka a mnohdy s totální otevřeností sděluje své silné, slabé stránky a to, co udělala špatně nebo dobře. Úplně a surově. To se mi na knize velmi líbí. 2x se mi stalo, že jsem měla i slzy v očích. Je to jedna z těch knih, které jsem se snažila číst pomaleji, abych si ji totálně užila. I když jsem ji mohla přečíst za jeden večer, tak jsem se ji snažila dávkovat. Myslím, že je to zatím ta nej kniha za rok 2020. Hned mám chuť někam vyrazit. Do hor samozřejmě!

iveta3689
22.10.2020 4 z 5

Autorku sleduji už několik let, téměř od jejich prvních běžeckých krůčků, takže i příběh této knihy znám dobře. Přesto (nebo právě proto) bylo velmi zajímavé si zážitky připomenout. Kniha je velmi emotivní, čtivá a motivující. Drobnou výhradu bych měla k přehlednosti. Autorka střídá popis trati SNP se zážitky z minulosti, to je velmi zajímavé. V textu ale nejsou tyto části nijak odděleny, přehlednější by bylo, kdyby byl odstavec s dalším zážitkem (vzpomínkou) oddělen např. prázdným řádkem navíc. To je ale drobnost, která rozhodně neubírá na čtivosti.