Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP

Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450990/bmid_najdu-odvahu-GmG-450990.png 4 173 44

Herečka, moderátorka a především vytrvalostní běžkyně Lenka Vacvalová překonává na 770 km dlouhé trase náročný terén a sama sebe. Cesta hrdinů Slovenského národního povstání je nejdelší turistická trasa na Slovensku. Vede z Dukelského průsmyku na severovýchodě Slovenska až na hrad Děvín na západní hranici s Rakouskem. Lenka Vacvalová vypráví příběh o zdolávání strachu, výzvách a každodenním hledání odvahy. A to nejen své vlastní. Současně mapuje osudy hrdinů, kteří padli v SNP, a žen, jež v sobě musely najít neuvěřitelnou odvahu, aby mohly během SNP pomáhat. Ultraběh. Náročný, dlouhý, vyčerpávající. Šestnáct dnů plných deště a sněhu, bahna, bolesti, ale i neskutečně silných zážitků. Během nich se prostřednictvím této osobní výzvy Lence Vacvalové podařilo vybrat formou adopce uběhnutých kilometrů vybrat značnou sumu peníze na podporu léčby onkologicky nemocných dětí.... celý text

Pistácie
23.07.2021 4 z 5

Tuto ženu obdivuju už delší dobu, a to díky sociálním sítím. Její prvotina mě přesvědčila, že to, co dělá, jí hrozně baví a naplňuje. Nechápu, jak někdo může běhat s takovou lehkostí. I když chápu, že je to náročná dřina a mnohdy si sáhne na dno, vytrvá. V této knize je ta cesta popisována tak, že vás to donutí se zamyslet i nad svými sny, u kterých jste zatím nedošli do cíle. Každopádně je hezké vidět, že když člověk dělá něco naplno a pro dobrou věc, tak se k němu druzí neotáčí zády, ale naopak jsou milí, ochotní, chtějí pomoct, zapojit se a být součástí.

SilviiM
21.07.2021 5 z 5

Do slova a do písmene krásná kniha krásné autorky. Když jsem začínala s během, dostala se ke mně tato kniha a nechápala jsem, jak toto může někdo zvládnou. Lenka píše i běhá s chutí. Za mě jedna z nejkrásnějších knih, které jsem četla. Leničko, děkuji a jen tak dál.

xxbarbarelaxx
20.07.2021 5 z 5

Tak na tuto knihu můžu říct jedině to, že to byla naprostá bomba! Obdivuji Lenku, že zvládá uběhnout takové vzdálenosti!! Patří jí můj obdiv! Kniha pro mě byla inspirativní a motivující. Mohu jedině doporučit!

Vesina
07.07.2021 5 z 5

Jedním slovem PECKA !! Četla jsem hodně knih o běhání a tahle rozhodně patří k těm nejlepším !! Inspirativní a motivující !! Přečteno jedním dechem !!

jana0338
04.06.2021 4 z 5

Pěkná motivační kniha , líbila se mi , jak je napsána i celá myšlenka , proč se autorka na cestu vydala . Projití této trasy mám taky na svém bucket listu

Sudin
11.05.2021 5 z 5

Lenku sleduji již delší dobu a klobouk dolů před jejími sportovními výkony. Je pro mne inspirací a když se mi zrovna nechce vyběhnout, tak si na ní vzpomenu a jdu.

flaquitta
26.04.2021 4 z 5

Lenka Vacvalová je širší veřejnosti známá jako slovenská herečka, která hrála v nekonečných seriálech. Několik let zpět se rozhodla své herectví omezit a věnovat se vášni jiné, běhu. Od té doby uběhla několik maratónů a ultramaratónů. Podle vlastních slov je "holka, která chce běháním psát příběhy, své i takové, které pohnou srdcem a udělají svět lepším místem."
Její prvotina popisuje jeden těchto dálkových běhů, kdy se Lenka vydala na trasu dlouhou 770 km a k běhu měla i šlechetné důvody, jednak se snažila proběhnou trasu hridnů SNP, aby poznala osudy žen, které Slovenské národní povstání zažily, ale také proto, aby vybrala peníze pro charitu, která se zabývá zapojením onkologicky nemocných dětí zpět do života. Vybralo se téměř 8.500 euro. Lenka pak svůj běh srovnává s reality show, protože její sen sledovalo prostřednictvím Instagramu a GPS několik stovek fanoušků.
Cesta hrdinů SNP je velmi náročná, Lenka se musela poprat nejen s výškovým převýšením (31 kilometrů) a náročným terénem, ale také s nepřízní počasí, vnitřními strachy a vnitřními boji a únavou. Tato kniha je kombinací cestopisu, osobní zpovědi a motivační knihy. Kniha je to výborná, krásná, s Lenkou její příběh dokážete prožívat jako byste byli s ní na trase. Za co bohužel musím strhnout bodíky, jsou slíbené pasáže o ženách, které našly odvahu hrdinům SNP pomáhat, takový příběh byl v knize uveden jen jeden, a to hned na začátku. Vyzdvihnout pak musím nádherné fotky, které protkávají celou knihu. Speciální dojem na mne udělala kapitola Nesuď a nebudeš souzen.
Dovolím si ještě vypsat pár myšlenek z knihy:
"Důvod ke strachu se najde vždycky."
"...poselství, že bych měla víc běhat, víc cestovat, víc si užívat, víc se smát, víc tancovat, víc milovat a víc vychutnávat. každičký den."
"Občas nám život nabízí tolik možností, a my nevíme, kterou vybrat. Občas nabídne jen jednu, jako lekci, se kterou se musíme popasovat. V některých lekcích se dělají čárky, v některých tečky. Jinde se vytrhávají celé strany."

MichelleKing
24.04.2021 5 z 5

Tahle kniha mě přesvědčila o tom, že Forrest Gump nebyl jediný, který dával lidem naději. Lenko, smekám.

Bara52
14.04.2021 5 z 5

Mam rada tento typ knih. Lenku sleduju kratce, a obdivuju, ze to dokazala prebehnout fyzicky, psychicky mi to vzhledem k prvotridnimu supportu pripadalo jednodussi - Honza je poklad :)
Nicmene mi v knizce trochu vadilo preskakovani ze Svedska na SNP, pres Italii a ja nevim ktere dalsi zavody, chvilku mi vzdycky trvalo, nez jsem se zorientovala, a rada bych se dozvedela vic. Tesim se na dalsi knihu, doufam, ze bude podrobnejsi, a nebude se venovat zase jen jednomu prebehu s obcasnymi zminkami o tom ostatnim a o tom, jak se k tomu vsemu vlastne dostala.

juliesze
11.04.2021 4 z 5

Knížka byla něco mezi autobiografií, sportovním cestopisem a motivační knihou. Skutečně velice zajímavé spojení. Autorku znám spíš z instagramu a jsem neskutečně překvapená, jak člověk může něco chtít tak silně a jít si za tím takto odhodlaně (jako Lenka vším co dělá).

Nerada bych, aby mé hodnocení knihy přešlo do hodnocení samotné autorky místo jejího literárního počinu. Hodnotím kladně pěkně poskládané kapitoly, vyprávění, prostřihy do jiných scén a celkově přiblížení pocitů a života autorky. Co mi neskutečně chybělo a podle mého názoru knize hrozně ubírá je absence mapy cesty SNP. Určitě by mi to poskytlo mnohem lepší představu o místech, úsecích apod. Také mi teda trochu chybělo lepší přiblížení samotného SNP a jeho spojení s místy vedoucími trasou. Ve výsledku jsem si říkala, že mohla běžet kdekoliv jinde a kniha y byla obsahově stejná. Za tyto dvě věci strhávám tu jednu hvězdičku. Jinak samozřejmě zajimavé, motivující a obohacující.

simona5r
06.03.2021 5 z 5

Inspirativní a motivující příběh ženy, která se snaží využít na maximum své možnosti.

Vakalik
24.02.2021 4 z 5

Lenku sleduji už dlouho na instagramu. Sleduji ji už podruhé, protože poprvé jsem ji musela přestat sledovat pro její "přehnanou" pozitivitu. Podruhé jsem na ni narazila, když se chystala běžet Severní stezku z Děčína na Praděd na podporu Bátor tábora onkologicky nemocných dětí. Teprve pak jsem pochopila, že Lenka není pozérka. Až když jsem ji viděla běhat i v mínus dvaceti, když lilo, když běžela přes Pyreneje jeden den v kraťasích a druhý v zimní bundě, teprve pak jsem pochopila, jak moc to myslí vážně. Hrozně se mi líbí její přístup k životu a k běhu. Sleduji ji jako inspiraci.

Kniha byla výkresem její cesty přes SNP. Opět pro dobrou věc. Líbilo se mi, že se Lenka nebála ukázat se jako člověk, který je i třeba někdy protivný, nemá náladu na ostatní a je vyčerpaný. Jen mi vadilo, že jsem se občas ztrácela v tom, kdy Lenka vypráví o SNP a kdy mluví o minulosti. Knihu si nechám ve své knihovně a jednou za čas jako motivaci přečtu.

Kara28
28.01.2021 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Naprosto jsem se vžila a na konci ukápla slzička. Nechápala jsem, jak může být vyprodaná. Teď už to vím, je totiž boží!

Peace
17.01.2021 5 z 5

"Dokud mám sny, mám cíle, a dokud mám o čem snít a později to přetavit ve skutečný život, mám se na co těšit, pro co žít. A to mi dodává odvahu. Odvahu, že právě naše sny jsou větší než všechen strach světa."

Knihu jsem četla téměř jedním dechem. Prožívala každý jeden den s autorkou a užívala si hlubší myšlenky, kterými svoje zážitky prokládá.
Již plně chápu, proč je titul neustále beznadějně vyprodán. Je totiž naprosto skvělý!

4602
12.01.2021 5 z 5

Hodně dlouho jsem čekal na další skvělou knihu o běhání. Naprosto mě v táhla do děje a dodala odvahu. Za mě skvělé čtení autorkou výborně podané.

béčko
05.01.2021 4 z 5

Běžecká cesta, nebo životní cesta?
Naprosto geniální propletení cesty SNP, cest jiných (Pyreneje, závody apod.) a životních myšlenek a inspirací.

knihomolkaaa
30.12.2020 5 z 5

Doporučuji.

Pinkol
14.12.2020 5 z 5

Bomba. Velká inspirace

veriszv
30.11.2020 5 z 5

Tuhle knihu jsem si užila, strašně moc. A i když je nad moje chápání, jak to může někdo dokázat, uběhnout 770 km za 16 dní, a Lenku neskutečně obdivuju, bylo mi trochu líto, že neběžela dýl, abych mohla dýl číst. Tahle kniha není jen o vášni pro běh, ale četla jsem v ní i vášeň pro život. Je to kniha o překonávání sama sebe, o výzvách a hledání odvahy, odvahy každý den vstát a běžet. Kniha působí upřímně, ať už proto, že Lenka mluví i o únavě a těžkostech, nebo proto, že ani ona sama si na nic nehraje a práskne na sebe spoustu nedokonalostí, a o to mi byla sympatičtější! Je tam spoustu krásných myšlenek, někdo by mohl říct, že motivačních. A já jako člověk, který nesnáší motivační kecy jsem tohle zhltla a chtěla jsem víc! Nevím, jakou roli v tom, jak moc se mi kniha líbila hraje to, že Lenku sleduju už dlouho na instagramu a je mi prostě sympatická jako člověk, ale tuhle knihu doporučuju všema deseti!
“Hlavně jsem včas pochopila, že pohodlným způsobem života pohodlí v životě nedosáhnu.”

Jirikk
09.11.2020 5 z 5

Herečka, modelka a má oblíbená zrzka Lenka Vacvalova před několika lety začala velmi sportovat a hlavně běhat. V roce 2019 si zaběhla trasu Cesty hrdinu SNP a letos vyšla i kniha. Je to povídání nejen o tom jak běžela přes slovensky hory ale i o běžném životě... Bavilo mne to číst

Pokud jste na instagramu, mužete knihu spojit i s mrknutím na videa, které každý den během cesty natáčela