Náhrdelník holubice

Kelheim v září 1231: Vévodu Ludvíka Bavorského probodl neznámý atentátník. Totožnost a motiv úkladného vraha jsou zahaleny temnotou. Nesčetné stopy ukazují na templářský řád, na císaře Fridricha II. a na starce, hlavu muslimských asasinů, který žije v pevnosti Alamut v Persii. Právě tam se vydává templářský rytíř Orlando da Padua, aby odhalil pozadí činu. Ale čím víc propadá okouzlujícímu půvabu cizí kultury, tím víc a víc se zaplétá do nebezpečné dvojí hry. Je aktérem a štvancem současně. Ale kdo tahá za nitky? Kde má zrada původ?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63284/big_nahrdelnik-holubice-sLD-63284.jpg 415
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Das Halsband der Taube, 1994

Kniha Náhrdelník holubice

šošana-lilie
08.03.2015

Nádherná kniha.Autor do tohoto příběhu vložil tehdejší hrubost,krásu.Moc nevím,co bych k této knize napsala.Možná to,že se autor v některých kapitolách a částech psal o ženách,tak že jsem se u toho červenala.Se přiznávám.Ale doporučila mi ji mamka když jsem už,co neměla číst a prvně jsem se toho bála,ale vydržela jsem to až do toho drastického konce,u kterého mi ukáplo pár slziček.:'(

mariposka
19.11.2014

Velmi čtivá, zajímavá kniha s nečekaným a děsivým poselstvím na závěr.
Hodně krutostí, které ale k té době bohužel patřily. Zároveň hodně pěkných myšlenek a rozmluv o náboženství, životě, ženách.

fanciulla
24.08.2012

Pred prečítaním knihy som nevedela nič o asasínoch, moslimských bojovníkoch ochotných k samovražednému atentátu. Takže táto zvrátenosť má najmenej osemstoročnú tradíciu. Dej knihy je zaujímavý a nie je v ňom núdza o vraždy uskutočnené s veľkou krutosťou, napriek tomu som necítila ani zhnusenie ani smútok. Pre mňa je najväčším plusom tejto knihy, že autor využil postavy k tomu, aby predniesli svoje stredoveké kresťanské, moslimské a židovské názory na život, lásku, ženy, sex, smrť, moc a zmysel života.

"Láska je smyšlenka dekadentních horních společenských tříd." s.140

rozkoš mým břemenem.
Ač paní mnoha služebnic
sama jse otrokyně,
střežena jako poklad,
využívaná jak jízdní zvíře.
Jsem hračka,
měmý anděl