Let ptáka Ohniváka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Rothenburg, konec 14 století. Láska krásné španělské Židovky Judity ke křesťanskému mládenci Attilovi se nezrodila pod šťastnou hvězdou. Ti dva museli ujít dlouhou, klikatou cestu a překonat mnohá protivenství, než si před Bohem i před lidmi navždy podali ruce, avšak nátlaku své doby vzdorovat nedokázali

https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125254/big_let-ptaka-ohnivaka-ADi-125254.jpg 2.48
Žánr:
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)
Originální název:

Der Flug des Feuersvogel, 2000


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Let ptáka Ohniváka

Synysterka
28.02.2018

Moc pěkná kniha

karolina7748
11.12.2017

Nebylo to takové jako Krakavci z Carcassonne,ale dalo se to,teda za mě


lancelot
11.11.2013

Knihu jsem dočetl, celkem jsem byl zvědavý jak to celé skončí, ale stačí mě to přečíst jednou a už bych ji znovu nečetl.

SonaH
02.01.2013

Váhám nad hodnocením. Knížka se čte jedním dechem, příběh se mi moc líbil, ale jsou tam tak hrubé nepřesnosti co se židovské kultury týče, že je nemohu přehlédnout. Autor si očividně žádná základní fakta neověřil, což je v tomhle případě velká škoda. Jen namátkou, úhoř není košer ryba, takže si na ní určitě při večeři nepochutnávali, židovské ženy si neholí hlavu po svatbě, pouze zakrývají (zvyk holit si hlavu a nosit pak paruku vznikl u chasidských židů, ale až někdy v 18. stol.) a co víc, židovské dívky do rituální lázně (mikve) nechodí do doby než se vdají (1. noc před svatbou), takže svobodná hlavní hrdinka, která podle autora rituální lázeň tak milovala, až si v ní vzala život, je nesmysl. Opravdu škoda.