Nádech do ticha

Nádech do ticha https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402361/bmid_nadech-do-ticha-5sV-402361.jpg 4 156 49

Jeff, Caroline, Naz, Meg, Nick, Rhona, Saheel, Holly a Kulsoom. Obyvatelé svých vlastních vesmírů, které se protnou jedno páteční dopoledne v dubnu roku 2015. V 10.35 opouští manchesterské nádraží Piccadilly vlak směřující do londýnského Eustonu. Každý z cestujících nastoupil z jiného důvodu, každý spřádá jiné plány, čelí odlišným strachům, ale nikdo z nich – s jedinou výjimkou – nemá ponětí, že jejich čas se krátí. V jednom z vagonů totiž jede i rozhořčený mladík s batohem plným výbušnin a rozehrává ruskou ruletu, která po sobě může zanechat spoustu nevinných obětí... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Silence Between Breaths , 2016

Evka27
18.06.2021 5 z 5

Hodně zvláštní kniha, kterou jsem přečetla za jeden den. Velmi dobře napsané a ve vás probudí všechny emoce.

WaN635
06.05.2021 5 z 5

Tak tato kniha mě neuvěřitelně vtáhla a nedokázala jsem ji odložit. Těžké téma těžké doby. Událost, kterou nikdy nikdo nechce prožít.
Příběh o osmi lidech, kteří mají své starosti a míří na stejné místo.
Kniha postupně nabírá neskutečné tempo, a člověk doufá, že to nedopadne tak, jak to dopadlo.

DK197
02.04.2021 5 z 5

KNIHA: Tohle dílko je nečekané příjemné překvapení. Je jako ten samotný vlak, který se tak pomalu rozjíždí, že od toho prakticky nic nečekáte, pak nabere rychlost a vy jen obracíte stránky a hltáte tu nachystanou smršť děje a emocí. Moc dobré. Dobře zpracované téma. Doporučuji. Člověk se u toho dost zamyslí nad životem.

hledaseniki
02.02.2021 4 z 5

Očekávala jsem thriller dostala jsem drama a vůbec to nevadilo.
Každá kapitola je věnována některému z cestujících. Pro osm cestujících to je běžná cesta vlakem, ale netuší, jak se může taková cesta zvrtnout.
Autorka netlačí na pilu, postupně čtenáře seznamuje s cestujícími, každý má jiné starosti, každého trápí něco jiného, někdo jede na svatbu, někdo na výlet a někdo za prací, někdo je ve vlaku s účelem zabíjet. Běžný den se změní v hotové peklo. Kniha se nesnaží ze čtenářů vymáčknout nějaké emoce, ono to tak nějak plyne samovolně pomalu a plíživě.
I přes to, že jde o téma teroristického útoku je tahle kniha nesmírně čtivá. Donutí vás se zamyslet nad věcmi, které byste normálně třeba vůbec neřešili nebo by vás ani nenapadli a to si na té knize cením.
Kniha je nesmírně poutavá, dojemná, silná a neuvěřitelně skutečná.
Téma které tak často v knihách nepotkávám a je třeba o něm mluvit!

Vladísek
09.10.2020 5 z 5

Ač se jedná o téma zcela jistě bolestné, kniha se mi líbila. Děj ubíhal jako cesta v rozjetém pendolinu. Příběh lidí, se kterými si osud nehezky a krutě pohrál, byl opravdu silný. Chtít, aby k podobným situacím ve světě nedocházelo, je asi mým zbožným přáním, nicméně bylo by fajn, kdybychom o takových příbězích nemuseli nikdy v novinách číst a podobné hrůzy nemuseli sledovat v televizi. Prostě, aby se to nedělo. A když už, tak jen na papíře a v mysli autora.

Lena081
28.06.2020 5 z 5

Tak tohle je kniha,kterou by si měl přečíst každý.Čte se velmi dobře,občas jsem měla i slzy v očích..Doporučuji!

blackoutzuzi
19.05.2020 5 z 5

Velmi aktuální kniha o jednom teroristickém útoku, který změnil, sebral a zničil hromadu životů. A to úplně zbytečně.
Řeknu vám, tohle mě vyděsilo, dostalo, rozplakalo. Byl to velmi silný zážitek a člověk si uvědomí, že stačí být v nesprávný čas na nesprávném místě, prakticky kdekoli - na cestě do práce, na svatbu, na dovolenou, za kamarádem, na nákupy,.. a ve vteřině tady nemusíte být. A to jenom proto, že se někdo rozhodl vzít život komukoli, kdo mu přijde do cesty.

bigben
28.04.2020 4 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem..jak se vám dokáže změnit život během chvíle...

hopen
24.04.2020 5 z 5

Kniha mě velice pohltila,nemohla jsem přestat číst. Moc se mi líbila.

Bubuš
22.04.2020 4 z 5

Silný a smutný příběh...

koki.veru
16.02.2020 5 z 5

Silný příběh o teroristickém útoku. První část byla trošku zdlouhavá, ale postupně kniha dostávala spád. Obdivuju všechny, kdo si něčím takovým prošli.

konicekbily
03.02.2020 4 z 5

Jednoduché drama založené na faktech z teroristických útoků ve Velké Británii. Zpočátku nás autorka seznamuje s hlavními postavami dramatu, druhá polovina je o tom, co nasleduje po výbuchu..

Danago
22.11.2019 4 z 5

První půlka knížky mě moc nebavila, chápu, že autorka chtěla čtenáře seznámit se všemi postavami, ale podle mě to nemuselo být tak zdlouhavé a podrobné. Druhá půlka ovšem byla brilantní ve všech směrech. Popis teroristického útoku , toho co lidé prožívali během něj a co následovalo potom, autorka popsala naprosto dokonale. Nejednou jsem si při čtení utírala slzy.

Urbana
13.11.2019 5 z 5

V nesprávnou chvíli, na nesprávném místě.... smutné, drsné, přesto krásně napsáno ... v dnešní době, nic nereálného.

SimonaP
12.11.2019 4 z 5

Úžasná kniha, krásně napsaná, možná i díky překladu. V první polovině, kde se seznamujeme s cestujícími, je i docela vtipná. Druhá polovina deprimujíci a hrozně smutná. Přečteno na jeden zátah, nešlo přestat.

martin3554
04.11.2019 5 z 5

Nemohu jinak než za plný počet. Tohle je opravdu pecka.

Mandlevest
03.11.2019 5 z 5

Hodně smutné čtení o , bohužel, aktuální hrozbě, která Vás může potkat kdekoliv, cestou do práce, na dovolené, v nákupním centru, na vánočních trzích....Několik lidí, v nesprávné chvíli na nesprávném místě, osm lidských osudů, které spojila jedna, zpočátku obyčejná, cesta vlakem .. Smutné, ale potřebné čtení.

SilvieSisinka
24.10.2019 4 z 5

Drsná kniha terorismu. Začátek knihy byl jemný román a pak bum a všechno bylo drsně jinak. Zde si člověk uvědomí že pokud nejde o život nejde o nic. Život máme jen jeden. Proto ho musíme žít pořád naplno. Mít kolem sebe lidi co milujeme. Nikdy nevíme co nám život připraví.

snoopylady
18.10.2019 5 z 5

Tak tohle byl neskutečně silný zážitek. Velmi aktuální téma, příběh 8 lidí, kterým se v jedné vteřině jedním činem změní život. Nádherně vykreslené osobnostní rysy jednotlivých účastníků, kdy každý prožívá nějaká svá trápení, naděje nebo obavy.
Při čtení takových příběhů si člověk prostě musí uvědomit, jaké má v životě štěstí a že jeho problémy bývají v drtivé většině malicherné...

rodak
09.10.2019 5 z 5

Mrazivá kniha s aktuálním přesahem.Ani se nechce člověku moc hodnotit...

terorismus psychologické thrillery anglické romány

Cath Staincliffe
britská, 1956
2019  86%Nádech do ticha
2010  83%Největší laskavost

Kniha Nádech do ticha je v