Na zemské stezce

Na zemské stezce https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431176/bmid_na-zemske-stezce-Qgs-431176.jpg 4 106 38

Strážci z Landštejna série

Na zemské stezce v blízkosti landštejnské zemské brány dojde k přepadení kupecké výpravy a k vraždě rakouského šlechtice. Pozadí tohoto zločinu se snaží rozkrýt Adalrik ze Sichelbachu, velitel hradní posádky. Zdá se, že stopy vedou do blízkého Hradce. Jedná se o náhodné loupežné přepadení, jaká jsou v liduprázdných pohraničních hvozdech na denním pořádku? Nebo souvisí vražda s výbušnou politickou situací na neklidné hranici? Anebo má ještě širší mocenské souvislosti? Román z první třetiny 13. století líčí okolnosti vzniku hradu Landštejna.... celý text

Atara16
05.02.2022 5 z 5

Chyběla mi na začátku mapa, trochu víc rozjezd, ale pak už to šlo jedním dechem.

Barbara182
17.12.2021 4 z 5

Moc příjemné čtení, napínavé, chytré, kniha mi svým laděním dost připomínala sérii Rytíři z Vřesova od mého oblíbeného autora Františka Niedla. Navíc se děj odehrává na pro mě známých místech v okolí Landštejna, Slavonicích, Písečném, Bítově a to je vždycky sympatické :-) Hodně se mi líbila i obálka, díky které mě kniha zaujala na prvním místě. Zkrátka v nakladatelství MOBA si umí vybírat autory, určitě se panu Nesměrákovi podívám blíže na zoubek :-)

martin9929
28.09.2021 5 z 5

Zajímavé čtení. Trochu nepatřičné výrazy ze současnosti, ale chápu že autor chtěl příběh přiblížit dnešním čtenářům. Určitě si přečtu další díl.

čef
23.08.2021 4 z 5

Děj měl několik skvělých vrcholů např.: vpád Rakušanů, ale také dlouhá údolí bez napětí. Jinak kniha obsahuje docela dost o organizaci království českého ve 13. století, což mi bohatě stačí k ocenění díla. Snad i jiné knihy tohoto pro mne dosud neznámého autora budou mít alespoň takovouto kvalitu.

Argony
28.07.2021 3 z 5

Odo chytřejší než všichni páni okolo. Na obyčejného sedláka dost divné. Rozhovory jak ze současnosti - např. odklonil peníze (podobných novotvarů je tam víc než dost). Vše jen autorova fantasie.
Mám raději Niedla nebo Červeňáka, přesto si přečtu i třetí díl, dějově to není špatné. Pěkná obálka.

Honzin
02.03.2021 4 z 5

Moje první kniha od autora. Příjemné lehké a čtivé vyprávění. Zajímavé téma. Jsem spokojen.
Kniha má pevnou vazbu. Vetkanou záložku - což se už moc nevidí.
(Mimo hodnocení - korektura:
mám pocit, že se dvakrát vyskytlo jméno původního správce Hartman namísto již nového Hartleb. Při četbě to samozřejmě není žádný problém.)

klarence
28.02.2021 4 z 5

ze začátku jsem se nedokázala začíst, ale postupně jsem se do toho dostala, místy se mi to zdálo zdlouhavé , ale celkově se mi kniha líbila a bylo to příjemné čtení , určitě se k autorovi vrátím

danka13
31.01.2021 5 z 5

Hezká, čtivá kniha, navíc z prostředí, kde jsem byla. Kladný hrdina a hlavně šťastný konec.

jindrich7442
25.10.2020 5 z 5

Tohle je přesně to, co chci číst! Už nějakou dobu mě historický román tolik nenadchnul. Vážně mě baví číst 1/3 knihy denně! Doufám, že autor zachová minimálně frekvenci 2 knihy za rok!

Smit
15.08.2020 5 z 5

Už se těším na další díl!

orinka3
25.07.2020 4 z 5

Téměř skvělé. Začátek je poněkud zhuštěný a méně stravitelný, ale pak se příběh nádherně rozbíhá. Čtivé, logicky vystavěné, zajímavý námět, který jsem zatím jinde neviděla. Umím si představit, že film, který by podle knihy natočili, by musel diváky zaujmout. Odo je prima postava, nepřehnaná, nápaditý, statečný, pohledný - co více chtít. Popisy krajiny jsou šťavnaté a podněcující představivost čtenáře. Snad autor, zralý a zkušený, nezůstane při první knize a už má rozepsanou další.

Atuin
16.06.2020 2 z 5

Na prvotinu to není špatné. Občas autor zvolil nešťastná slovní spojení a výrazy, je to napsané s jakýmsi vnitřním citem a možná ten zapříčinil že se do toho pisatel snadno zamotal. I mě v knížce chybí mapa, byla by to jistě hezká tečka a nikoho by to nebolelo. Ale start je to dobrý. Atmosféra a popisy umí vyjít do popředí, v otevřenějších scénách se maličko projeví " nedostatky" ale ty nejsou zase tak velké. 4*

Douška : Možná tomu trochu škodí ten módní ( tedy současný jazyk). Jelikož strukturou se snaží autor o něco co bude působit a udávat jistou dávku archaičnosti, ale není tomu přizpůsoben jazyk ( tedy mluva) jako takový a to pak působí nevyváženě a působí dojmem že celý ten koncept byl možná trochu zbytečný.

alenkacermi
20.05.2020 3 z 5

Na začátku jsem se nemohla pořádně začíst a nutila se pokračovat. Samotný příběh byl podobný těm od pana Vondrušky. Takže za mě - příjemné čtení

Ladygeront
10.05.2020 4 z 5

Tak dávám jen 4 hvězdy. Ten začátek byl k nepřežití. Kdyby autor obětoval jednu stránku na mapu oblasti s popisem, nemusela jsem se padesát stránek mořit s přdstavami kde to asi tak mohlo být, popis střídání hranic sem tam mě definitivně dorazil! Ale pak už to šlo. Příběh má sice dlouhý rozjezd, ovšem hrad Landštejn je jeden z mých zamilovaných hradů. Dál už příběh přece jen běžel slušně. Celkem pohodové čtení.

Bunny27
18.04.2020 5 z 5

Kniha je naprosto skvělá a velice čtivá. Autorova fantasie a evidentní znalost historie a oblasti Landštejna vás velice rychle vtáhne do děje v prostředí tohoto hradu v době 13. století. Určitě vřele doporučuji a těším se na další knihy od tohoto autora!

nero 13
22.02.2020 4 z 5

Je znát že je to autorova prvotina, příběh nebyl vůbec špatný, ale styl vyprávění mi tak úplně nesedl.
Jako pozitivum hodnotím že jsem se dozvěděl něco nového z historie hradu Landštejna a jeho okolí, například to že hrad založil Přemysl Otakar první, vždy jsem si myslel že ho založili Vítkovci, jejichž jedna z rodových větví se podle hradu jmenovala.

Felina16
15.02.2020

Kniha se mi velice líbila, přečetla jsem jí jedním dechem, ačkoliv byla ze začátku trochu moc popisná, ale pak jsem pochopila, proč tomu tak bylo .Těším se na další knihu autora.

kolacky
24.01.2020 4 z 5

Tak to se povedlo! Hodně příjemné čtení. Adalrik je sice chytrý jako Oldřich z Chlumu a panoš Ota dohromady, ale nechá se to dobře zkousnout. Místy kapku ukecané ve snaze čtenáře dovzdělat, ale i to se dá přežít. Doporučuju!