Na vlastní kůži

Na vlastní kůži https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77303/bmid_na-vlastni-kuzi-CxU-77303.png 5 75 75

V knize Na vlastní kůži zachycuje Heda Kovályová-Margoliová, manželka Rudolfa Margolia, popraveného v politických procesech r. 1952, své životní vzpomínky od 2. světové války až do roku 1968: útěk z koncentračního tábora, posléze život v dusné atmosféře padesátých let, krutý úděl po mužově popravě v roce 1952.

Nehanka
28.10.2013 5 z 5

Silný až neuvěřitelný příběh, každému, kdo vzpomíná na staré dobré (komunistické) časy, bych ji dala povinně přečíst! Neuvěřitelné co člověk vydrží....

Marika Vanova
29.03.2013 5 z 5

Byla jsem zvědavá, jak se bude číst autobiografie z 2.svět.války a z poválečných let. Šel mi při tom mráz po zádech, je možné, aby toto lidé vydrželi? To si pak člověk říká: to jsou starosti, co já? Doporučuji přečíst.

cora
06.02.2013 4 z 5

Určitě paměti Margoliové doporučuji. Jsou skvělou ukázkou pádu komunistického výkvětu mezi třídní nepřátele, ale myslím, že je nutné číst je trochu s rezervou. Margolius byl přesvědčený komunista, podílející se na výstavbě poválečného režimu. Nic na tom nemění ani fakt, že je Margoliová přesvědčená, že on o praktikách strany nevěděl. To je dokonce dost nepravděpodobné, vzhledem k jeho funkci. A paměti jsou samozřejmě subjektivní, ale autorka moc nereflektuje ostatní procesy, byť se zmiňuje o zatýkání a narůstání strachu, takže bych doporučila i odbornou literaturu k tématu a pro srovnání jiné paměti. Myslím, že tak bude četba mnohem užitečnější.

Janiny
15.12.2012 5 z 5

Velice poutavý a naprosto neuvěřitelný příběh silné ženy..obdivuji!

xcibetka
03.03.2012 4 z 5

Poutavý příběh. Kniha se mi dobře četla. Mimo zhruba středu, kde autorka uvádí své úvahy, politické názory, aj. Což k danému tématu a době rozhodně patří. Pak ovšem opět nabírá spád.
Určitě doporučuji. Hlavně mladším generacím, které v dnešní době téměř netuší co se v tamních dobách událo.