Na Vánoce o den více

Na Vánoce o den více https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491231/bmid_na-vanoce-o-den-vice-HsN-491231.jpeg 3 222 53

Znáte film Na Hromnice o den více, v němž se Billy Murray probouzí opakovaně v ten samý den? Kdo z nás by si někdy nepovzdychl: „Ach, kéž bych mohl vrátit čas, udělal bych všechno jinak!“ A přesně tuhle šanci dostane hlavní hrdinka knihy Na Vánoce o den více. Maelyn se zasekne v časové smyčce, a tak se neustále vrací do 21. prosince, kdy se svými rodiči a bratrem přijíždí na milovanou chatu, kde spolu s rodinnými přáteli slaví každým rokem Vánoce. Tentokrát to ovšem mají být Vánoce poslední. Chata bude na prodej. Vánoce jsou pro rituály jako stvořené, ale skutečně by vás bavilo pořád dokola padat ze schodů, nechat si rozkousat psiskem oblíbený svetr, několikrát po sobě si vylomit zub na pekelně tvrdé nepovedené sušence, opilecky trapně se muchlovat s někým, s kým opravdu nechcete, a marně toužit po někom, o koho doopravdy stojíte? A představte si tu hrůzu, když procházíte letištním terminálem a je vám naprosto dokonale jasné, co se v příští vteřině stane. A ono se to skutečně stane. Co se to děje? To se jí snad jen zdá! Dělá si z ní vesmír dobrý den? Už nadobro zešílela? Tohle není normální! Zavolejte doktora! Do Maelyn je zamilovaný puberťák Theo, ale jak to tak chodí, Maelyn miluje jeho bratra Andrewa, který, jak se to jeví, nemiluje nikoho. Když přejde první šok z déjà vu a Mae přijme fakt, že se neustále vrací v čase, pojme to jako možnost, jak získat Andrewovo srdce – co nezabralo minule, tomu se tentokrát vyhne a zkusí to jinak. Podaří se jí sbalit Andrewa? A vymaní se někdy z časové smyčky? A co chata? Kdo ji nakonec koupí?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Jota

In a Holidaze , 2020

Miška935
27.12.2021 5 z 5

Jako vůbec tato kniha nebyla špatná, prave naopak. Hrozne moc me bavila a příběh se autorce opravdu povedl. Ještě jsem nic od této autorky necetla, tak určitě přečtu další knihy.

kotatkoz
26.12.2021 3 z 5

Milé, nenáročné, ale pro milovníky až kýčovité romantiky a zasněžených Vánoc ideální odpočinkové čtení :)

bookcase
25.12.2021 4 z 5

Taková milá romance, naštěstí pro mě sladká tak akorát, víc bych asi nesnesla. Jen jsem čekala, že bude Maelyn cestovat ve smyčce trochu víc.

Ren95
23.12.2021 4 z 5

Trošku jinak napsaná kniha od těchto dvou autorek, nápad s časovou smyčkou byl zajímavý, ale trochu mi to k nim nejde.
Celý příběh byl jemnější, než na co jsme od autorek zvyklé. Ale něco jsem v tom postrádala.

wendulka321
19.12.2021 5 z 5

Další dočtená! Byl to milý a sladký vánoční příběh ve stylu filmu Na Hromnice o den více. Hrozně moc se mi líbí obálka a i pod přebalem je ta knížka moc krásná. A navíc mi pomohla prolomit čtecí krizi

Danago
17.12.2021 5 z 5

Velice pěkná romantická knížka se zajímavým nápadem časové smyčky, který je zde velice dobře využitý a poutavě rozpracovaný.

Hlavní hrdinka Maelyn se zasekne v časové smyčce, a stále dokola se vrací do 21. prosince, kdy se svými rodiči a bratrem přijíždí na chatu, kde s rodinnými přáteli slaví každým rokem Vánoce. Co se přihodilo , že se Maelyn dostala do časové smyčky? Jak se z ní vymaní ? A povede se jí to?
Každým návratem se snaží něco změnit a každý návrat se prodlužuje o nějakou tu dobu déle.

Knížka mě moc bavila, nenásilně na mě dýchla vánoční atmosférou. Příjemné dny plné přátelství i lásky z knížky přímo sálají.

Celý příběh vypráví Maelyn v první osobě , takže prožíváte všechno s ní.

Žádnou z knih dvojice autorek jsem nečetla, protože erotické knihy nevyhledávám, ale když jsem zjistila, že tato kniha je o něčem jiném , tak jsem po ní sáhla a rozhodně nelituju.

Mibaf
19.11.2021 3 z 5

Připadá mi, že se vyprávění až příliš brzo vzdálilo od linky, která ho dělala atraktivním - tedy časová smyčka ve které se ocitá hlavní hrdinka. Pak už to bylo čistě jenom holčičí čtení...

Kristy.Seb
07.11.2021 4 z 5

Možná nejde ani tak k to hledat ta správná rozhodnutí, jako o to, co je nejlepší pro nás.

Svět není vždycky takový, jaký se nám zdá.

Dělejte, co sami uznáte za správné, abyste se sebou mohli být spokojeni.

Svěřit se druhému člověku, je ta nejintimnější věc, jakou si dokážete představit.

Vlastně nevím, zda se mi to líbilo nebo ne. Tenhle styl příběhu mi bohužel dost nesedl. Ale moc se líbila tahle velká "rodina" se svojí vánoční tradicí. To bylo perfektní.

Ivuska.09
04.11.2021 3 z 5

Pokud čekáte, že tento příběh bude plný vášně a sexu, zvolte raději jinou knihu od těchto autorek. Tentokrát to totiž zkusily úplně jinak. A vůbec to nebylo špatné. Určitě román osloví spíše konzervativnější čtenářky, které ocení jemnější romantickou linku. Místy se děj možná trochu vlekl, ale i tak to byl pohodový vánoční příběh.

Hatshepsut
13.10.2021 3 z 5

Poklidný romantický příběh se zajímavým námětem. Pár nesrovnalostí tu skutečně je, ale kniha neurazí a určitě potěší všechny čtenáře, kteří neočekávají napínavý, vášnivý román.

Petriii
12.10.2021 3 z 5

(SPOILER) Přijde mi,že sérii Božský psal úplně někdo jiný. V tomhle příběhu jsem prostě Lauren vůbec neviděla,nepoznala... Bylo to takové neslané, nemastné. Začátek dobrý, nápad dobrý, ale postupně to začalo uvadat. Těch nejasností co tam bylo. Nevím jestli překladem,nebo to tam tak spisovatelka měla... Jako na konci,o půl roku později a přáli si šťastné díkůvzdání. What???
Hlavní hrdinka mi od půl knihy začala jít děsně na nervy a Andrew to taky moc nezachranoval. Nejdřív jak bez ní nemůže být,všude ji pořád osahával a najednou cvak,nechtěl s ní být a pak jí řekne že proto na to chodí pomalu...
No je to škoda. Od téhle spisovatelky se vždycky na knížku těším,ale už to nějak není ono.. Tak 2,5/5*

lusitta05
10.10.2021 4 z 5

Zaujímavý a zvláštny príbeh,ale stále mi tam niečo vadilo,takže u mňa to na plný počet určite nie je. Ale tak trochu donúti zamyslieť sa nad životom. A že si máme dobre rozmyslieť,čo si želáme,lebo by sa nám to mohlo splniť.

Verulesa
08.10.2021 5 z 5