Na Vánoce o den více

Na Vánoce o den více https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491231/bmid_na-vanoce-o-den-vice-HsN-491231.jpeg 3 222 53

Znáte film Na Hromnice o den více, v němž se Billy Murray probouzí opakovaně v ten samý den? Kdo z nás by si někdy nepovzdychl: „Ach, kéž bych mohl vrátit čas, udělal bych všechno jinak!“ A přesně tuhle šanci dostane hlavní hrdinka knihy Na Vánoce o den více. Maelyn se zasekne v časové smyčce, a tak se neustále vrací do 21. prosince, kdy se svými rodiči a bratrem přijíždí na milovanou chatu, kde spolu s rodinnými přáteli slaví každým rokem Vánoce. Tentokrát to ovšem mají být Vánoce poslední. Chata bude na prodej. Vánoce jsou pro rituály jako stvořené, ale skutečně by vás bavilo pořád dokola padat ze schodů, nechat si rozkousat psiskem oblíbený svetr, několikrát po sobě si vylomit zub na pekelně tvrdé nepovedené sušence, opilecky trapně se muchlovat s někým, s kým opravdu nechcete, a marně toužit po někom, o koho doopravdy stojíte? A představte si tu hrůzu, když procházíte letištním terminálem a je vám naprosto dokonale jasné, co se v příští vteřině stane. A ono se to skutečně stane. Co se to děje? To se jí snad jen zdá! Dělá si z ní vesmír dobrý den? Už nadobro zešílela? Tohle není normální! Zavolejte doktora! Do Maelyn je zamilovaný puberťák Theo, ale jak to tak chodí, Maelyn miluje jeho bratra Andrewa, který, jak se to jeví, nemiluje nikoho. Když přejde první šok z déjà vu a Mae přijme fakt, že se neustále vrací v čase, pojme to jako možnost, jak získat Andrewovo srdce – co nezabralo minule, tomu se tentokrát vyhne a zkusí to jinak. Podaří se jí sbalit Andrewa? A vymaní se někdy z časové smyčky? A co chata? Kdo ji nakonec koupí?... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: ekniha , Jota

In a Holidaze , 2020

andreamrs
12.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Představte si, že byste se dostali do časové smyčky jako hlavní hrdinka Maelyn. Šance návratu k důležitém okamžiku, možnost změnit svá rozhodnutí - odmítnul by vůbec někdo?

Kniha se četla sama a nabídla hodně úsměvných i lehce dojemných momentů. Co mě ale zklamalo a za co jsem knize nakonec ubrala dvě hvězdičky z hodnocení bylo to, že autorky ani zdaleka nevyužitý potenciál toho, do čeho hlavní postavu hned v začátku uvrtaly. Bohužel se v druhé polovině téma opakujícího se návratu už téměř vůbec neřešilo, ani nevysvětlilo, a to byla velká škoda. Navzdory tomu se ale jedná o moc příjemnou vánoční oddechovku s romantickou zápletkou

Rapeh
23.07.2022 2 z 5

Kniha mne zklamala asi to nejhorší od autorek co jsem četla.

avalonek
06.06.2022 1 z 5

Nemám ráda ani film Na Hromnice o den více a takže ani tohle mě nenadchlo.Nema to žádnou šťávu,žádnou chemii,nadšení,nuda..

Janiss_89
03.05.2022 2 z 5

(SPOILER) Zklamání. Čekala jsem od autorek víc...spoiler. Cestování čase pro mě teda není. Co chvíli jsem se pomalu modlila, jen aby Mae nic nesejmulo a my to nemuseli prožívat od začátku. + dávám vánoční atmosféře, jelikož přesně tak si představuji dokonalé Vánoce.

uminaa
24.04.2022 3 z 5

Príjemná oddychovka - čítala sa rýchlo a plynulo. Taká vianočná rýchlovka :)

whiolet
30.03.2022 2 z 5

Pro mě velký zklamání. Kniha mi přišla dost o ničem a do některých stránek jsem se vyloženě nutila.

PeťkaW.
14.03.2022 3 z 5

V době adventu sahám po knihách s vánoční tématikou ráda. Číst o zasněžených ulicích a ozdobených stromečcích teď totiž vyzní přece jenom líp, než kdybych o nich četla třeba v červenci. Tady mě konkrétně lákalo i téma časové smyčky, od které jsem si dost slibovala a byla zvědavá na jeho zpracování. Bohužel jsem dostala ale jenom tu vánoční atmosféru přírody, dekorací a zimy, spolu s trochou romantiky a samozřejmě nezbytným morálním ponaučením o tom, aby si člověk vážil toho, co má, žil okamžikem a nebál se jít si za svými sny, které k tomuhle druhu literatury prostě neodmyslitelně patří a člověk ho i tak nějak očekává. "Fantasy" linku příběhu ale autorky absolutně nezvládly. Nevysvětlily ji, nedotáhly, prostě jen nechaly hlavní postavu párkrát zopakovat si určitý úsek zimních prázdnin, ale proč, kdo, co, jak...? To v knize absolutně chybí. Četlo se to hezky, stylistika byla příjemná a nápad by to byl skvělý - kdyby ho dokázaly zpracovat tak, aby dával smysl. Třetí hvězdičku dávám čistě kvůli té atmosféře, svátečnímu rozpoložení a že se to nečetlo nejhůř, ale jinak jsem ve výsledku dost zklamaná.

naty_z_knihy
11.03.2022 4 z 5

Tahle knížka se mi líbila, ale chvíli mi trvalo se dostat do děje, protože je tam spousta postav a ze začátku to pro mě byl problém si zapamatovat, kdo je kdo, ale to se po pár kapitolách změnilo. V knížce je hodně vtipných hlášek. Navíc z každé stránky doslova dýchá vánoční atmosféra, takže pro tyhle dny jako dělaná. A na konci je můj oblíbeny epilog.️

petusska01
06.03.2022 3 z 5

Proti samotnému príbehu ani postavám nič nemám, ani mi nevadí že som čítala o Vianociach v marci. Celkovo to bolo veľmi milé, príjemné, jednoduché, okrem teda toho vracania sa v čase ničím výnimočné a sex tam tiež bol len tak okrajovo. Čo však nechápem a fakt neviem kde sa stala chyba ale vôbec som nemala dojem, že čítam o 29 a 26 ročných ľuďoch. WTF? Skôr som mala dojem ze len nedávno prišli o panictvo, o živote bez rodičov nevedeli nič a celkovo sa na tej chate správali veľmi veľmi naivne a detinsky. Na coz samozrejme poukázala aj samotná autorka, ale teda toto bolo cudne. Podľa správania by som ich tipovala tak na 20 max 22 rokov. Inak ako relatívne príjemná kniha, ale autorka má aj oveľa lepšie kúsky.

ZapisnikTerky
11.02.2022 3 z 5

Příjemné čtení a nezvyklou zápletkou. Od druhé třetiny se kniha rozjela a já si ji opravdu užila. Víc v mojí recenzi.

Kudík
08.02.2022 3 z 5

Nevadí mi, spíše to vítám, že autorky poslední dobou mají díla v jiném duchu, než byly série Božský nebo Vášnivý, ale zde jsem i tak, jejich "rukopis" moc nepoznávala.
Maelyn (občas i Andrew) mi přišli spíše jako puberťáci než bezmála třicátníci. Nápad i zpracování v rámci cestování časem = ve zkratce probudit se zpátky v letadle mi přišlo super, a to cca do poloviny, pak jsem si několikrát říkala, šup s Maisie z5 do letadla. :) Z postav se mi celkově nejvíc zamlouvala "vrba" v podání zámečníka Bennyho. Jeho přístup i chování přes minulost s Hollisovic bylo překvapující. Každopádně 3,5*.

krevetka79
01.02.2022 5 z 5

Sladká vánoční oddechovka.
Nenáročné čtení, kdy čekáte, kdy se opět ocitnete v letadle.

Konfu97
26.01.2022 4 z 5

Po sérii Božský jsem šla do knižky s očekáváním podobného příběhu, ten ale nekonec nepřišel. Jako by se autorky vzhledem k tématu držely zpátky a daly průchod romantice nad erotikou. Oddechový příběh je krásně zasazený do času Vánoc, kdy se dějí zázraky. Ukazuje nám kouzlo vánočních dní, kdy jsou rodina a přátele pospolu. Romantická linka je celkem předvídatelná, ale ani to vám nevezme možnost to s hrdiny prožívat. Ze začátku jsem byla zmatená z mnoha postav, ale jakmile jsem si udělala pořádek, příběh se četl sám. Několikrát se člověk i od srdce zasměje. Časová smyčka je lehké zpestření celého příběhu.

Damonka12
09.01.2022 4 z 5

4,5 tahle kniha byla skvělá, od autorek jsem četla i jiné knihy, které mi přišli takové zvláštně napsané, ale tohle bylo úžasné, skvělá kniha na Vánoce a navíc se četla vážně dobře a rychle.

klaraj093
08.01.2022 3 z 5

Asi bych radši od Christine četla její klasické erotické knihy, než tyto rádoby slaďárny..
kniha sice četla rychle a dobře ale dej mě zrovna nebavil..

Hanjimka
05.01.2022 3 z 5

Určitě bych využila možnost vrátit se a změnit pár věcí. Uvědomit si možnosti a využít je. Takže za mě tahle linka byla skvělá, vánoční setkávání přátel se mi taky moc líbilo. Romantická linka už méně. Ale jako odpočinkový příběh na dlouhé zimní večery doporučím. Díky KMK Zlín

petulkapeta
30.12.2021 4 z 5

Moc krasný přiběh s napínavým dějem, každou chvilkou jsem čekala jestli se vratí do letadla nebo ne :)
Libilo se mi jaky měla Mae vztah s matkami a epilog byl skvělý...

spencer
30.12.2021 3 z 5

Přes počáteční zmatení z velkého počtu postav mě příběh během prvních kapitol dost zaujal. Hlavní hrdinka totiž tráví Vánoce se svou rodinou a přáteli na chatě, kam jezdí už od dětství. Když se z těchto vánočních prázdnin vrací, auto její rodiny dostane smyk a ona se ocitne v časově smyčce, ve které se neustále vrací zpět do 21. prosince. Celý ten koncept časové smyčky se mi zpočátku líbil, ale abych byla upřímná, ve výsledku mě dost zklamal. Od poslední třetiny knihy se moc neřešil a nedostali jsme k němu žádné větší vysvětlení, které by se dle mého názoru hodilo. Takže mi pak tento motiv přišel poměrně nevyužitý.
Při čtení jsem si užívala hlavně vánoční atmosféry a rodinných tradic, protože mě samotná romantická linka bohužel nijak zvlášť neoslovila. Přišla mi hodně na sílu, a to především z počátku. Pořádně mi nedával smysl ani způsob, jakým se dali ti dva dohromady, ani to jejich uvědomění vzájemných citů. Navíc v ní nedošlo k žádnému posunu a nějak mi nedávala smysl...
Jako oddechové čtení to bylo fajn, ale žádný zázrak to není.
KLADY
- vánoční atmosféra
- rodinná a přátelská dynamika
- podobnost s Na hromnice o den více
ZÁPORY:
- romantická linka
- velký počet postav
- nevyužitá časová smyčka

Knihomolka97
29.12.2021 4 z 5

Toto téma začíná být moje oblíbené, i když si sama nedokážu představit, že by se mi opakoval jeden den nebo více dní stále dokola..
Tento příběh se mi moc líbil. Oddechový, nenáročný s krásnou vánoční atmosférou, tradicemi, sladkou romantikou a sympatickými hrdiny. Moc jsem si oblíbila také Bennyho. Čekala jsem ale, že Maelyn bude víc cestovat v té časové smyčce.

Knižní střípky
28.12.2021 3 z 5

Zde se mi velice líbila vánoční tradice dvou rodin, které se přátelí již desítky let a každým rokem se na vánoční svátky setkají uprostřed hor na chatě a užívají si Vánoce pěkně pospolu - moc hezké, alespoň na první pohled, jak jsem se spolu s Mae vracela zpátky a zpátky na začátek, poodhalovala jsem to, co nebylo vidět na první pohled....a spolu s hlavní hrdinkou mě to nutilo přemýšlet, zda není potřeba spíše než lpět za každou cenu na tom, na co jsme zvyklí, učinit nějakou změnu, odvážit se vykročit novým směrem. A to jsem typ člověka, který změny nesnáší.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.