Na lovu

Na lovu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360856/bmid_na-lovu-252-360856.jpg 4 932 282

Když se Kráska vydá na lov Zvířete Kráska zná tajemný les lépe než kdokoli jiný. Cítí ho ve své krvi. I když vyrostla mezi šlechtici daleko od lesa, ví, že temný hvozd skrývá tajemství, která dokáže odhalit jen pravý lovec. Když její otec přijde o všechno jmění a Jeva se musí společně se sestrami odstěhovat pryč z města, uleví se jí. Uprostřed divočiny se nemusí přetvařovat a usmívat se na bohaté dámy – nebo se vdát za bohatého šlechtice. Ale ve chvíli, kdy v lesích zmizí při lovu její otec, nemá Jeva na vybranou – musí ho najít. A jediná cesta vede po stopách stvoření, které se otec snažil ulovit. Přes varování sester se vydává do lesa a stopuje Zvíře až do jeho království – zakletého údolí, zničeného zámku a světa plného stvoření, o kterých slyšela pouze v pohádkách. Do světa, který ji může zničit, nebo spasit. Zbývá jen jedna otázka. Kdo přežije tento lov: Kráska, nebo Zvíře?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Hunted , 2017

kikikrat
27.02.2021 3 z 5

Bylo to příjemné oddechové čtení. Nemám moc ráda příběh Krásky a Zvířete ale tohle vyprávění bylo přeci jen záživnější. Moc se mi líbila část, který trávila Kráska u Zvířete. Konec byl pro mě už příliš dlouhý a zamotaný. Pro odpočinek doporučuji.

roso.mak
11.02.2021 2 z 5

Absolutně nechápu, kde se bere tak dobré hodnocení této knihy. Já jsem tedy těžce zklamaná.

Nevím, zda to je tím, že tento příběh jako každý velmi dobře znám, takže žádné překvapení se nekoná. Ale myslím si, že spíš tím, že tu autorka natahuje na x desítek stran něco, co má ve skutečnosti stran jen pár.

Prostě to dopadlo, jak když se Česká televize na Vánoce snaží zfilmovat nějakou pohádku Boženy Němcové. Ve chvíli, kdy z něčeho co má čtyři strany uděláte celovečerák, dostanete akorát kýbl nudy.

Market116
09.02.2021 5 z 5

Jako malá jsem milovala animované pohádky, hlavně Popelku, Aladina, Lvího krále a mnohé další, ale ze všech nejradši jsem měla právě Krásku a Zvíře...vždycky jsem toužila ten příběh prožít znovu a znovu, navíc jsem se v Bell i trochu viděla...
A když jsem četla tuto knihu...jako bych se přenesla v čase a byla zase malou holkou, která doufala, že i její hrníček začne mluvit...
A musím říct, že tato poněkud jiná verze Krásky se mi také moc líbila...byla velice čtivá a zajímavá a i když známá, tak zároveň jiná...kouzelná.
Doporučuji

Enolain
29.01.2021 4 z 5

Pohadkove zpracovani, ktere me celkem bavilo i ve svych 35letech :) cetlo se lehce a prijemne.. Atmosvera primo zapada k zime, kde si jen pohodlne sednou, prikrit se dekou, v jedne rucee teply caj a v druhe ruce knihu..

Miliamka
25.01.2021 3 z 5

Zajímavé zpracování příběhu Krásky a Zvířete. Oproti jiným tady šlo víc o psychologii postav, motiv jejich jednání i jejich vzájemnou cestu k sobě a poznání sebe samých a svých cílů. Škoda konce, který byl příliš rychlý, zmatený a jakoby se ani nehodil k celému příběhu. Za ten ubírám hodnocení.

Čtecímaniak
09.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Můj další retelling na Krásku a Zvíře. První byla kniha Scarlet, druhý díl ze série Měsíčních kronik a tohle je ten druhý... Ani jeden z retellingů není to, co bych očekávala. Přitom tu klasickou pohádku úplně zbožňuju, tak kde je problém?
Už od začátku jsem se začetla. Ta knížka opravdu pohltí a spolkne. Ovšem nic světoborného to opravdu není.
Nějak to plyne, Kráska potká zvíře, zase to nějak plyne... Něco se stane, skoro 200 stran vlastně o ničem. Dozvídáme se tu nějaké příběhy ze světa, kde hlavní postavy žijí a o rodině hlavní hrdinky (Krásky). Tohle je ten výtažek cca 200 stran.
Je krásně graficky upravená. Kapitoly z pohledu zvířete (či prázdné stánky) jsou krásné. Nebo aspoň mně se líbily. Opravdu se to čte hooodně rychle a nutí vás to číst dál a dál a dál.
Příběh v některých částech stagnuje. Není záživný, ale čtivý.
Konec byl na mě moc uspěchaný. Bum, bác, ať už mám hotovo? Asi nějak tak... To mě zklamalo.
(MŮŽE NASTAT SPOILER!!)
Opravdu to končí jako pohádka, kterou všichni známe. Nic výjimečného tam v podstatě není. Možná jenom to, že je lovkyně.
-konec spoileru-
Celkově jsem měla velká očekávání. Knihy zklamala... Ale přesto to nebyl žádný odpad, ale docela fajn čtení.
3,5*/5*

kristie
07.01.2021 4 z 5

Můj první retelling a moc mě to bavilo. Bohužel jsem ji kvůli Vánočnímu shonu a dalším povinnostem četla asi 3 týdny, ale alespoň mi dlouho vydržela, protože pohádková atmosféra z knížky přímo vyzařovala. Nejde vlastně jen o Krásku a Zvíře, příběh se prolíná s pohádkou o Ohnivákovi. I samotné zpracování knihy bylo zajímavé, kdy děj prolínali graficky oddělené části s úvahami zvířete, které se měnily společně s ním. Sic tenhle žánr obvykle nečtu, pravděpodobně si ty svoje horory a detektivky sem tam proložím něčím podobným. Obzvlášť před Vánoci to bylo moc milé čtení.

Ronnie37
04.01.2021 4 z 5

Super příběh, hezky napsané. Knížka se mi moc líbila. Něco jako kráska a zvíře :)

Zelvicka03
02.01.2021 5 z 5

Nádherná kniha ❤

Jana512
30.12.2020 5 z 5

S touto knihou jsem vstoupila do dalšího roku svého života, neboť jsem ji dostala jako narozeninový dárek. A tyto dny, kdy se překlene rok s rokem ( píši 30.12.), toužíme najít cestu, na které chcem vyjít na lov, abychom uchopili život z krásné stránky.
Knížka, kterou jsem právě dočetla, ukazuje, jak si neseme v životě to, co jsme získali v dětství, z příkladu rodičů. Jeva ukazuje, jak čerpala z těch chvil, které jí věnoval otec při vyprávění pohádek, a i při zasvěcování do lásky k přírodě a lovu. To jí pomohlo v dalších životních etapách, kdy dokázala být statečná a obětavá a co jí pomohlo splnit její životní úkol. I když svým způsobem pohádka, má pro náš život poučení. Buďme vděčni za tradici, z níž jsme vyrůstali, která nás posiluje v životě a určitě si odnesme pro sebe snahu věnovat čas druhým, mladší, či starší generaci.

Peter74
21.12.2020 4 z 5

Príjemné čítanie, ktoré ma vrátilo do ríše rozprávok. Tak trochu inej Krásky a Zvieraťa.
Autorka to poňala svojou fantáziou.

Irsaf
10.12.2020 4 z 5

Moc hezky napsaný příběh o Krásce a Zvířeti...
Kniha pro malé i velké čtenáře a čtenářky...
Líbila se mi...

Luciasek31
03.12.2020 5 z 5

Úplně jsem se ponořila do téhle pohádky, tak moc jsem si užívala ty kouzla a magii! Je to tak krásné si přečíst něco neuvěřitelného, spalujícího a syrového.

Gabusza
21.11.2020 3 z 5

Kniha je dobře napsaná, má děj pohádky o Krásce a Zvířeti.
Moc jsem se na ni těšila, ale jakmile přišla Jeva do zajetí Zvířete, tak mně přestala bavit. Děj se táhl a nebyl vůbec zajímavý. Nadchl mně jen začátek a konec :)

Fortuna7
26.10.2020 5 z 5

Za mě nejlepší převyprávění Krásky a Zvířete... postavy byly velice hezky napsané. Můžu jen doporučit

katallinka
24.10.2020 5 z 5

Pohádky se mi nikdy neomrzí a tady se spojily dvě mé oblíbené. Zpracování se mi moc líbilo, žádný velký přesah tam nebyl, ale tato úprava krásky a zvířete se autorce povedla. Prostě delší pohádka, která pohladí na duši.

viola5163
12.10.2020 4 z 5

Měla jsem od této knihy velká očekávání. Bohužel mě zklamala. Byla hezky vymyšlená, ztvárnění světa a postav byli pěkné, ale zdálo se mi, že děj a čtení knihy byli utahané a zdálo se mi, že to očekávané akce, drama a tajemno bylo zazděné. Asi to není kniha pro mě, ale někoho jiného by mohla bavit.

Verunka4444
09.10.2020 4 z 5

Obal jednoduchý a skoro všeříkající.Objednala jsem si knihu a nečetla na n žádné recenze,protože téma Kráska a Zvíře mě vždy fascinoval,bavil a trochu i překvapil.Teď čtu třeba Temné a osamělé prokletí,což je stejné téma a přitom něco úplně jiného.Na Lovu byl krásný popis přírody,pomalý a o to silnější vztah mezi hlavními hrdiny.Knihu jsem přečetla a hned putovala kamarádkám a až se mi vrátí,tak do ní půjdu znovu,protože Meagan Spooner ví,jak napsat poutavou,krásnou a čtivou knížku.Vřele doporučuji.

temna.vila
05.10.2020 4 z 5

Jsem opravdu velkou fanynkou příběhu Kráska a zvíře a aktivně vyhledávám také retellingy, se kterými se v posledních letech roztrhl pytel. Za jeden z nejlepších rozhodně považuji knihu Na lovu. Moc se mi líbilo grafické odlišení vyprávění jednotlivých postav - zvláště provedení u zvířete má své kouzlo a dává čtenáři pocit, že se opravdu nachází v určité chvíli v mysli šíleného a zatraceného zvířete. Děj nebyl zbytečně natahovaný a hezky ubíhal, příběh se soustředil na konkrétní postavy a neposkytoval čtenáři nadbytečné informace o vedlejších postavách. A velkým bonusem je pro mě samotný přebal knihy, který je vážně nádherný.

JackieDecker
26.08.2020 1 z 5

(SPOILER) Rozhodla jsem se před časem, že své adolescentni dceři koupím knihu. Na lovu, měla báječně recenze, byla to novinka. Mělo to krásnou obálku a anotace zněla "tak trochu jinak". Všechno mě to zaujalo až jsem si knihu toužila přečíst sama. Teď po letech jsem se k tomu konečně dostala a...
Přišlo obrovské zklamání. Postavy jsou ploché a nezajímavé. Chovají se bezcharakterne. Dej neubiha a krásně propracované popisy knihu prostě a jednoduše nezachrání.
Jeva je hloupá holka, která nejen, že neví co chce. Ale navíc vyčítá lidem z města jejich nerozhodnost. Sama se však neumí rozhodnout a stát si za svým. Solomir říká, jak ji má rád proto jaká je, chce s ní lovit a cestovat. A už pri druhém pokusu o žádost o ruku jí říká jak je v pohodě, že je hrubá, protože se bude mít spoustu času naučit chovat jemně. Jak z ní bude baronka a jak přijdou děti! Takže na jedné straně se jí snaží ukolebat řečmi že ji má rád takovou jaká je, na druhé straně už si plánuje jak ní zkroti a změní a ještě je takový tupec, že ji to řekne. A Jeva? Ta tomu nasadí korunu když odmítne a následně souhlasí. Ví že ji vydírá alebkdyz spolu pak chodí po lese tak je jí to jedno a vlastně se s ním sblizi. Tvrdí jak ho nemiluje, přesto přehlíží jeho chyby jako úplná zamilovaná husa. Takže hlavní hrdinka utrpěla lobotomii, její napadnik je tupec. Její sestry jsou tak hodne, že postrádají veškerou uveritelnost. Jejich otec měl takový obchodnický talent až udělal školáckou chybu a aby toho nebylo málo byl tak skvělý lovec, že nedokáže ulovit ani zajíce a radši se stal stejně posedlý jako kapitán Achab na lovu bílé velryby. Od samého začátku je kniha domovem nesympatickych hloupě se chovajicich postav, jejichž motivy buď nedávají smysl nebo si protireci až je to nepříjemné...
A tak vlastně až na ty popisy nevím co na knize vyzdvihnout. Příběh mě nudil a charakterům nevěřím ani nos mezi očima...