Na lovu

Na lovu https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360856/bmid_na-lovu-252-360856.jpg 4 932 282

Když se Kráska vydá na lov Zvířete Kráska zná tajemný les lépe než kdokoli jiný. Cítí ho ve své krvi. I když vyrostla mezi šlechtici daleko od lesa, ví, že temný hvozd skrývá tajemství, která dokáže odhalit jen pravý lovec. Když její otec přijde o všechno jmění a Jeva se musí společně se sestrami odstěhovat pryč z města, uleví se jí. Uprostřed divočiny se nemusí přetvařovat a usmívat se na bohaté dámy – nebo se vdát za bohatého šlechtice. Ale ve chvíli, kdy v lesích zmizí při lovu její otec, nemá Jeva na vybranou – musí ho najít. A jediná cesta vede po stopách stvoření, které se otec snažil ulovit. Přes varování sester se vydává do lesa a stopuje Zvíře až do jeho království – zakletého údolí, zničeného zámku a světa plného stvoření, o kterých slyšela pouze v pohádkách. Do světa, který ji může zničit, nebo spasit. Zbývá jen jedna otázka. Kdo přežije tento lov: Kráska, nebo Zvíře?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Hunted , 2017

Anniee
22.09.2022 4 z 5

Jak to jakoby podat… První půlku jsem si říkala, dobrý, nějakej další divnej retelling poměrně o ničem. A druhou půlku jsem zhltla během pár hodin, z nějakýho důvodu naprosto připoutaná, rozervaná, nadšená.
Já jsem pohádkovej člověk celou svou duší. A ty emoce tady, ta atmosféra, magie - to bylo silný. A ta hlavní hrdinka! Mé srdce plesá.
No, potom přišel konec. Mírný zklamání, mírně nedotaženo, dalo se z toho vytřískat o dost víc. Ale dobře. Každopádně ten epilog?! Připadala jsem si, jako bych četla úplně jinou knihu, jako by to ani nebylo k tomuhle příběhu. Ten prostě nebyl potřeba.

Ale suma sumárum - nádhernej, atmosférickej a temnej retelling, ideální podzimní/zimní čtení.

padajicidvere
20.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Pohádka se slabě propracovaným koncem. Poučení z příběhu E. je jaké? Jsme otroci našich tužeb, to dávno víme, ale proč ho kvůli tomu proměnit v polovičního vlka?

Knihu jsem si pořídila těsně po přečtení prvního dílu dvoru a doufala jsem v podobný koncept. Srovnávat ale tyhle dvě knihy nelze, jsou jako den a noc. A tahle verze je spíš jako den na Sahaře. Únavná, vysilující, suchá..

Je to opravdu jen pohádka, žádný propracovaný děj, ani postavy. Smysl příběhu mi sice uniká, ale někomu jinému se může líbit.

Elena_Dark
26.06.2022 5 z 5

U téhle knihy nemám slov. Je dokonalá, už odmala jsem milovala pohádku Kráska a Zvíře, a tohle bylo přesně to, co jsem hledala. Tahle kniha vás lapí za srdce a nepustí. Zůstanete v ději i dlouho po čtení. Tohle je kniha pro všechny, kteří tuší, že patří do jiného světa. Tady ho máte.

jeany23
25.05.2022 3 z 5

Kniha mi trochu připomíná Temné a osamělé prokletí, a mám s ní i stejný problém: ten konec. Příběh je rozvláčný, ale má hezkou zimní atmosféru, klidně by tu mohlo být i víc magických postav. Není tu žádná vyloženě záporná postava, všichni jsou přející a charakterní, ale budiž. A pak je tu ústřední dvojice, její krásně se vyvíjející vztah, víte jak to dopadne ale stejně na finále netrpělivě čekáte a........a nic. Proměna Zvířete je popsána jen povrchně, nemá to zkrátka ten wau efekt, je to moc rychlé. Epilog se mi nelíbil vůbec. Kdyby se trochu osekal děj a přidalo se na závěru, byla by to pěkná romantická pohádka.

espesita
22.05.2022 4 z 5

Opravdu hodně pohádková knížka, ve své podstatě se původní pohádce ani příliš nevzdaluje a drží se zajeté osy. Přiznávám, že v knížkách podobného typu čekám víc romantiky, která tady z očividných příčin nemohla být tak intenzivní. Co mi ale vadilo, byla absence negativních postav. Čekala jsem, že se ze Solmira vyklube padouch, který Jevu podvede a pokusí se Zvíře zabít nebo vymyslí něco jiného, co by příběhu přidalo trochu víc dynamiky. Ale ne, byl to také dobrák skrz naskrz.
Konec byl trochu zvláštní, možná moc jednoduchý. Autorka podle mého mohla víc využít proměnu Zvířete ve skutečné zvíře, když už to udělala.

Ellis03
29.04.2022 5 z 5

Přesně taková příjemná pohádka, jakou jsem chtela. Žádné prehnane natahování a prekombinovavani prostředí jako v jiných reteilinzich. Já jsem spokojena.

Ailee
27.04.2022 3 z 5

Tato adaptace mi moc nesedla.nejde snad ani tak o to, že se o adaptaci jedná, ale o příběh samotný. Byl takový suchý a nechytl mne. Problém byla asi Jeva samotná. Jako hlavní protagonistka mě nezaujala a nepřirostla mi k srdci.

Loriss
08.04.2022 5 z 5

Ach, to byla krásná pohádka. Opravdu mi to ani nepřišlo jako retelling, prostě jen Kráska a Zvíře bez nánosu disneyovského patosu a obživlého nádobí. Sympatická hrdinka, zima, tajemný hluboký les a lov, při kterém není jisté, kdo je lovec a kdo kořist. A ta krásná jména - Jeva, Jasenka, Solmir.. Všechno, co mám ráda. Jediné, co bych vytkla je závěr, který mi přišel hodně uspěchaný.
A možná ještě poznámka na konec - mám pocit, že všichni autoři (nebo spíš autorky) fantasy se poslední dobou inspirují starou Rusí. Je to pochopitelné, ty krásné tajemné příběhy, mýtické postavy, prostředí. Ale už jsem všemi těmi lešiji a rusalkami trochu přehlcená. Zrovna Kráska a Zvíře by skvěle fungovala i v jiném kulturním okruhu.

Pog
28.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Zpočátku jsem měla problém se do knížky začíst (myslím, že hlavně proto, že se mi Jeva zpočátku jevila jako ukázková Mary Sue). Málem jsem knihu nadobro odložila, ale nakonec musím říct, že jsem ráda, že jsem to neudělala. Zhruba od poloviny už jsem příběh hltala natolik, že odložit jej pro mne bylo utrpení. Taky se mi vcelku líbily kapitoly Zvířete, které krásně ukazovaly jeho momentální rozpoložení a byly i graficky pěkné.
Vzhledem k tolika negativním ohlasům na epilog jsem čekala něco, co celý příběh úplně pokazí, ale nakonec to nebylo vůbec hrozný :D ano, bez něj by to bylo lepší, ale není to žádná tragédie. A nakonec musím souhlasit s mnoha komentáři ostatních čtenářů - propojení příběhu s příběhem o ptáku Ohnivákovi bylo nádherné.

SPOILER
Pomalu se vyvíjejícímu vztahu Krásky a Zvířete jsem nejen opravdu věřila, ale hrozně jsem jim fandila. Bylo to krásně napsané, nenásilné a uvěřitelné. A když Zvíře Krásku na konci nazvalo Ohnivákem, tak jsem málem umřela blahem :D

Nattali.ka
24.03.2022 3 z 5

Pěkný pohádkový příběh, čtivý a poutavý. Prvních pár kapitol mi trvalo se začíst a podrobné popisy procesu pachu krve a porcování zvěře byla na mě trošku moc. Líbila se mi popisovaná magická atmosféra lesa a postupná změna vztahu mezi kráskou a zvířetem. Konec příběhu mě trošku zklamal, rozuzlení na mě působilo těžkopádně, nepromyšleně a bylo velmi rychle utnuté. Knihu hodnotím kladně, četla se mi dobře, rychle a bylo fajn uniknout na chvíli do fikce a přečíst si tentokrát jiný příběh o "krásce a zvířeti".

SBH
01.03.2022 5 z 5

Jsem sběratelka různých variací na příběh krásky a zvířete, proto jsem musela mít i tuto knihu. Jenže...
Víte co, odehrává se v Rusku. A v zimě. Navíc tam dochází k lovu, tudíž zabíjení zvířat. No a do toho si knihu brutálně oblíbily široké čtenářské masy, což mě spolehlivě odradí.
Dlouho ležela ladem ve čtečce, sáhla jsem po ní víceméně náhodou.
Začetla jsem se hned a pak ji zhltla na dvě nadechnutí, takže čtivost za jedna s mašlí. Překvapivě mi nevadily ani zimní příroda, ani setrvalý proud loveckých scén. Atmosféra, popisy krajiny, to všechno bylo perfektní, octla jsem se „na místě“, viděla scény před sebou. Další palec nahoru.
Z úvodu příběhu na mě vyloženě dýchla láska. Krásčiny sestry nebyly zlé, dokonce jim scházela i špetka potměšilosti. Rozhodně osvěžující prvek. V důsledku mi ale na konci trochu vadila přehlídka sluníčkových charakterů baronem počínaje přes nápadníky sester až po dvorské dámy. Všichni byli fajn a charakterní a milí. Dobře, je to pohádka.
Ale na kolena mě dostal příběh. Tahle varianta, kdy historku krásky a zvířete autorka propojila s pohádkou o ptáku Ohnivákovi, byla naprosto geniální. Moc se mi líbila, přinutila mě přemýšlet, za jakou figurku bych táhla já osobně (asi lišák Borovoj). S tím pochopitelně souvisí charaktery hlavních hrdinů, dobře vykreslené, hluboké, zajímavé.
Jo, jako obvykle mi bolestně scházela špetka humoru, což odpovídá ruskému bolestínství a ublíženosti, ale budiž. Ostatní složky měly tak vysokou úroveň, že dávám za pět. A doporučuji, i když už asi není komu.

bupilla
28.01.2022 5 z 5

Toto bolo krásne.
Dočítané pred pár dňami a aj keď som už medzitým prečítala ďalšiu knihu, táto vo mne stále doznieva a veľa na ňu myslím. A toto u kníh veľmi oceňujem, keď vo mne zanechajú tak silný dojem.
To je tak pútavý príbeh a tak skvelo napísaný. Dynamika sa strieda s hĺbavosťou, opisy prostredia silné a dlhé tak akurát, zaujímavé postavy a tá kúzelnosť, ktorá sa tiahne celým príbehom ako trblietavá jemnučká a pritom pevná niť... krása.
Je to príbeh Krásky a Zvieraťa, ale zároveň aj nie je - je to v istom smere oveľa viacej a autorka tento retelling napísala naozaj výborne.
Moja dávno dospelá duša a myseľ tu našla toľko podnetných myšlienok... a zároveň moje vnútorné dieťa sa vrátilo do čias, keď som sa zoznámila s Kráskou a Zvieraťom a bola prvýkrát očarená týmto nadčasovým príbehom. Ako gymnazistka som opakovane šla sama do kina na vtedy nové filmové animované spracovanie. V kine som bola len ja, kopec detičiek a zopár dospelých, ktorí deti sprevádzali :D
A tá prekrásna obálka ako bonus - jednoznačne ďalší poklad v mojej knižnici a ja knižku môžem len a len odporúčať.

Nikcasmej
23.01.2022 4 z 5

Než jsem začala knihu číst, měla jsem od ní velké očekávání. Bylo to asi tím, že když vyšla, tak se o ní hodně mluvilo.
Zpočátku mě kniha absolutně nebavila a počáteční kapitoly mi dávaly zabrat. Hlavně proto, že se autorka snažila přiblížit svět, ve kterém Jeva žije a popsat různé vztahy mezi postavami.
Když jsem se probojovala úvodními kapitoly, začala mě kniha bavit čím dál víc, až jsem se nemohla odtrhnout. Vžila jsem se do hlavní postavy Krásky a hltala každou stránku. Jsem ráda, že jsem knihu neodložila a přečetla ji až do samého konce.
Co mě na knize zklamalo, byl její konec. Celou dobu vás připravuje ke konečnému momentu, kdy se konečně vše rozuzlí, ale vše je moc uspěchané a vy si pořádně nevychutnáte závěr. Přesto jsem měla po dočtení takový zvláštní pocit.
Kniha má za mě vyrovnané plusy i minusy, a proto jsem celkově nevěděla, jak knihu ohodnotit. Prostě za mě dobrý. Ale dobrý je za 3.
Když jsem nad knihou dál uvažovala, začal převládat kladný pocit. Je to přece pohádka a tak se k ní i musí přistupovat. Myslím si, že kniha na 100% neodpovídala mému očekávání, ale na druhou stranu mě ani nezklamala.
Po dlouhém přemýšlení, knihu hodnotím čtyřmi hvězdičkami. I přes to, že mě kniha zpočátku nebavila a konec mě zklamal, ve mě kniha dojem zanechala. I teď, když nad ní přemýšlím, mám dobrý pocit a jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

Knihu bych tedy doporučila každému, kdo má rád pohádky a magii.

Teea
18.01.2022 4 z 5

Kniha byla zajímavá a skvělá jako relaxační četba.
Příběh byl zajímavým, nejen spojením dvou pohádek a ve výsledku napsané jinak.
Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, četla se sama.
Epilog byl pro mě zklamáním.
Doporučuji!

katka-kacav3318
20.12.2021 4 z 5

Moc mě to nenadchlo, ale přečíst se to dá. Rozhodně existují lepší knihy, nad kterými můžete strávit večer:)

Bílámiška
24.11.2021 5 z 5

Na této knize mám ráda její pohádkovou atmosféru a kouzelný nádech. Velmi dobře se čte, děj není plochý, hlavní postavu jsem si poměrně za krátkou chvíli oblíbila, i když bych k ní měla i kritiku. Co mě zklamalo, byl závěr. Dejme tomu, že celá kniha směřuje a připravuje čtenáře ke konečnému momentu, kdy se vše rozuzlí, ale zde je to tak uspěchané, že mě to zkrátka pořádně zklamalo. Avšak dojem na mě kniha zanechala, protože příběh v ní dokáže ožít.

jitka_dankova
22.11.2021 4 z 5

Převyprávěný příběh Krásky a Zvířete mne donutil k přemýšlení. Tahle kniha byla tak jiná, než jsem zvyklá číst. Er-forma, snové popisy zasněženého lesa, jakoby vzdálené popisy toho, co Kráska prožívala, ovlivnění pohádkami a příběhy... a taky málo popisů, ze kterých pořádně poznala, jak vlastně Zvíře vypadalo. Prostor pro fantazii tam dost zůstával. A taky vlastně jen neznatelná romantika, neznatelné jiskření mezi těma dvěma, jen velmi pomalý rozvoj nějakého vztahu.
Tenhle styl a vůbec psaní autorky (např. Ptačí zpěv) mi vlastně vůbec nesedí. Přesto jsem knihu četla a přečetla a oceňuji na ní právě to, že je jiná. Zanechá v člověku pocity a nezodpovězené otázky, člověk se musí ptát na konci "Co? Proč? Jak vlastně?" a znovu zapřemýšlet a pochopit, o čem to celé vlastně bylo. Ale neuškodí si občas takovou knihu přečíst.

viola5163
07.11.2021 4 z 5

Po tříleté pauze jsem ji konečně dočetla až na první polovinu, mi přišel příběh zajímavý a hlavní hrdinka je sympatická. Prvky klasických příběhů a Ruska dává příběhu nový nádech.

petrulka
27.09.2021 2 z 5

Pohodová knížka třeba do autobusu. Žádná velká literatura, prostě pohádka pro starší děti, nenáročná, nekomplikovaná, čtivá.

Nelajza
11.09.2021 3 z 5

Tato knížka splnila asi má očekávání. Přečetla jsem ji asi za dva dny a líbila se mi. Měla pár zajímavých myšlenek, a miluji už od dětství všechny příběhy na tématiku Kráska a zvíře:) Ani pomalejší začátečník mi moc nevadil, mám to docela ráda. Mám pocit, že se mi docela často stává, že se mi nelíbí ukončení příběhu a to se mi stalo i v této knížce. Nevím, nějak mi nesedlo asi 50 stránek do konce jinak bych dala o něco lepší hodnocení. Ale na oddych doporučuji.

6, 5/10