Na loučení nebyl čas

Na loučení nebyl čas https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11539/bmid_na-louceni-nebyl-cas-yCS-11539.jpg 4 411 124

Když se čtrnáctiletá Cythia jednoho rána probudí, zjistí, že její rodiče a starší bratr Todd beze stopy zmizeli. Opuštěné dívky se ujme její teta Tess. Cynthia vystuduje, vdá se a založí svou vlastní rodinu – zároveň však nepřestává doufat, že se někdy dozví, kam a proč její matka, otec a Todd odešli. Po pětadvaceti letech marného čekání se však najednou začnou objevovat záhadné zprávy, odkrývat zamlčené informace, vynořovat zasuté vzpomínky. Všechny se k Cynthii sbíhají jako nitky, nemají ji však dovést k radostnému rozuzlení, naopak – někdo z nich, důmyslně a chladnokrevně, splétá smrtelnou past. Vynikající thriller z pera Linwooda Barclaye má šanci zaujmout mimo jiné neobvyklou osobou vypravěče, kterým je Cythiin manžel Terry. Rozhodně však čtenáře přesvědčí strhujícím tempem i gradací děje a překvapí svým závěrem.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

No Time for Goodbye , 2007

bekule
15.05.2018 4 z 5

Zvláštní, ač jsem knihu neznala přišla mi povědomá. Pravděpodobně bylo něco podobného natočeno. Četla se velmi dobře i když jako thriller mě až tak mrazivá nepřišla. Díky věčnému pocitu déja vu jsem téměř od začátku tušila jak je to s otcem a "jeho rodinou". Trošku mi přišel přitažený za vlasy příběh Vince, Jane a Rolla , ale ono nemusí být vždy všechno logické a pochopitelné, od toho je to oddechová četba. Nezklamala a určitě si od autora časem přečtu i další knihy.

Synysterka
18.02.2018 5 z 5

Výborná kniha, četla jsem před lety a řadím ji k těm, ke kterým se ráda vrátím.

Fanny76
28.01.2018 5 z 5

Úžasná ,čte se jednim dechem

BariEli
05.01.2018 4 z 5

Musím uznat, že je opravdu skvělá. Děj se v první fázi táhnul. Ale od poloviny to začalo gradovat, až jsem měla trochu obavy, aby Barclay nepřepálil konec. Ale v pohodě. Sice lehce přitažené za vlasy, ale pořad v pohodě.
Mrzí mě, že jsem neměla na knihu víc času. Moc ráda jsem se k ní vracela.

Denisa232623
27.12.2017 4 z 5

Zajímavá kniha, přečetla jsem ji jedním dechem, opět lehce přehnaný konec, ale jako celek se mi líbila..

LendaD
13.11.2017

Asi první detektivka, u které mi i slzička ukápla...napínavé od začátku do konce a zároveň dojemné...

Len2očka
31.10.2017 5 z 5

Tato knížka byla skvělá,koupím si ji.

čika
17.10.2017 4 z 5

Lindsay Barclay sa cita sam, trochu na ukor logickosti, ale nevadi. Cakam na dalsie preklady jeho knih....clovek toto obcas potrebuje, pravy americky thriller

ritz
16.10.2017 5 z 5

Napínavá knížka s překvapivým koncem. Za mě plný počet hvězdiček.

bara1447
18.09.2017 5 z 5

Toto je přesně kniha, kterou když začnete číst, tak se těžce odkládá, protože každá kapitola skončí tak napínavě, že zkrátka musíte číst dál (takže pak jdete spát o několik hodin později, než jste měli v plánu). Sice jsem v polovině knihy správně odhadla, kdo jsou ty dvě osoby spolu telefonující, ale postupně se vybarvilo spoustu dalších věcí, které jsem nečekala. Za mě super čtení, doporučuji.

ankaras
14.09.2017 5 z 5

Není nad to, když vás kniha drapne při čtení prvních stránek a nepustí do té poslední.

Leni.S89
05.08.2017 5 z 5

Závidím všem, kteří se na knížku teprve chystají. Tohle se čte samo...perfektní zápletka a děj, od kterého se nemůžete odtrhnout. I přes počáteční nesympatie s hlavní postavou dávám 5*..Poslední stránka mě úplně položila. Doporučuju, čtěte to! :)

katka9574
12.07.2017 5 z 5

Fantastická kniha! Přesně ten typ, kdy se nemůžete dočkat konce a zároveň je vám líto, že už se blíží a že tomu skvělému čtení už brzy odzvoní... nedávno jsem četla i autorovu další knížku Nepříjemně blízko, taky perfektní, ale Na loučení nebyl čas je podle mě ještě o třídu výše :-) Bravo!! Všem milovníkům napínavého čtení vřele doporučuji.

Bella09
15.05.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Byla napínavá, moc dobře se četla. Setkání Terryho a Vince Fleminga mi přišlo až nepatřičně komické.

Jandýs
20.04.2017 5 z 5

Napínavé čtení , příběh se pozvolna odvíjí a graduje do rozuzlení , jakmile jsem se začetla, nemohla jsem knihu už odložit :-)

SteveP1
15.03.2017 4 z 5

Výborně napsaný thriller. Nedoporučuji začínat čtení začátkem nebo uprostřed týdne, hrozí totiž nebezpečí, že se nevyspíte...

Olga.S
23.02.2017 5 z 5

Skvělé, výborný děj. Doporučuji. :-)

trudoš
20.02.2017 3 z 5

Jak jsou komentáře na přebalu knihy oslavné, tak mě děj překvapil nestydatou překombinovaností. Ústřední motiv je sice naprosto parádní (pátrání po příčinách zmizení celé jedné rodiny před dvaceti lety), jenže čím víc Linwood Barclay odhaluje roušku záhad, tím víc člověka žere, co všechno přitom ignoruje. Že považuje vyšetřovací postupy policie za naprosto prostomyslné, to snad ještě pochopit lze, ale jít za každou cenu přirozené logice navzdory, to už mi přišlo prostě zbytečně moc.
Co ale nadšeně kvituji, je čtivost. Ač příběh postrádá atraktivního hrdinu, musím ocenit jeho volbu, protože autor pracuje s postavou, která je v důsledku do všeho toho maglajzu nepříliš zainteresovaná, což jí umožňuje nechávat si od všeho patřičný odstup. Slušný spád a nekomplikovanost vyprávění pak umocňují vývoj událostí, které jsou s každou další kapitolou tajuplnější a tajuplnější. Nebýt finálních odhalování, mohla to být výborná oddechovka. Jenže ta závěrečná vykonstruovanost je vážně frustrující.

Johnsons007
18.02.2017 4 z 5

Od autora jsem nedávno přečetl jeden z titulů a byl jsem z něj nadšen. Tento kousek se opět četl skvěle, defacto jedním dechem. Pozvolný a nejasný počátek se pomalu rozplétá..Jako plus opět hodnotím hlavního hrdinu, rovněž bylo skvělým nápadem vložit do příběhu postavu Vince, který tomu dodal trochu plusových bodů na napětí a akčnosti, ale..příběh přitažený trochu za vlasy abych tak řekl, je pravdou, že to může být jedno, ale jako čtenář mám rád, když se události řídí pokud možno nastavenými a zaběhlými vzory ve společnosti a navíc konstrukce příběhu mi nebyla úplně sympatická. Každopádně knihu bych si stejně někdy znovu přečetl, to zase jo. Za mě 3.7 :-)

Wargo
10.02.2017 5 z 5

Moje prvé stretnutie s autorom. Knihu hodnotím veľmi pozitívne, nakoľko je v nej výborne vykreslená atmosféra a rovnako aj filozofia postáv. Vrelo odporúčam.