Na loučení nebyl čas

Na loučení nebyl čas https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11539/bmid_na-louceni-nebyl-cas-yCS-11539.jpg 4 412 124

Když se čtrnáctiletá Cythia jednoho rána probudí, zjistí, že její rodiče a starší bratr Todd beze stopy zmizeli. Opuštěné dívky se ujme její teta Tess. Cynthia vystuduje, vdá se a založí svou vlastní rodinu – zároveň však nepřestává doufat, že se někdy dozví, kam a proč její matka, otec a Todd odešli. Po pětadvaceti letech marného čekání se však najednou začnou objevovat záhadné zprávy, odkrývat zamlčené informace, vynořovat zasuté vzpomínky. Všechny se k Cynthii sbíhají jako nitky, nemají ji však dovést k radostnému rozuzlení, naopak – někdo z nich, důmyslně a chladnokrevně, splétá smrtelnou past. Vynikající thriller z pera Linwooda Barclaye má šanci zaujmout mimo jiné neobvyklou osobou vypravěče, kterým je Cythiin manžel Terry. Rozhodně však čtenáře přesvědčí strhujícím tempem i gradací děje a překvapí svým závěrem.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

No Time for Goodbye , 2007

Danago
02.01.2017 5 z 5

Skvěle napsaná knížka , napínavá úplně celou dobu. Žádná hluchá místa. Všem doporučuji.

Jana09
06.12.2016 5 z 5

Stává se vám někdy, že se k vám náhodou dostane kniha, ze které se vyklube fakt BOMBA ?
Tak tohle je jedna z těch knížek. Neprofláknutá, nemá zlatou nálepku BESTSELLER, a přesto super počtení.
Vůbec se mi od ní nechtělo, četla se sama.
Napínavá od začátku do konce.

allyce
30.11.2016 4 z 5

Dost dobrá knížka! Udržuje si napětí od začátku do samého konce a hlavně všechno dobře dopadne (tedy když nepočítám pár mrtvol cestou :-) Zkusím ještě nějakou další knihu od autora, fakt mě zaujal.

Terka18
25.10.2016 4 z 5

Kniha je zajímavá. Napínavý příběh, ale v polovině jsem měla takový pocit, že se to až moc natahuje. Některé věci by se dali zkrátit a bylo by to ještě lepší. Očekávala jsem malinko víc. Hlavní hrdinka mi chvilkama lezla krkem. Celkový dojem velmi dobrý.

Delfi1
21.10.2016 5 z 5

Kniha, kterou mohu jen doporučit. Napětí od začátku až do konce. Dobře se čte.

ddomikk
18.08.2016 3 z 5

Osobně ani nevím asi ano i ne. Popravdě jsem na knihu narazila náhodou v nemocnici kde je instalovaná knihobudka. Je to asi ideální čtení na dovolenou, kdy člověk vypne a nemusí moc přemýšlet alespoň já to u ní tak měla. Děj je sice zajímají vůbec jsem neměla tušení proč a jak její rodina zmizela, ale konec na mě asi až moc "americký" neohrožený učitel angličtiny, který se vydává pomstím svojí manželku nakonec kamarád s gangsterem a jako bonus šílená první manželka na vozíku a unesený otec s rakovinou z nemocnice? Možná jí i doporučuji, ale je na světě mnoho daleko lepších knih!

stafbul
02.08.2016 5 z 5

Velmi napínavá kniha, skvělá od začátku do konce. Koupila jsem v antikvariátu a moc od ní nečekala, o to více mne příběh pohltil. Určitě jí patří pět hvězd, určitě u mne zůstává a určitě si ji jednou zase přečtu...stejně jako můj manžel.

Beatrice_s
22.07.2016 5 z 5

Na tuto knihu mě vlastně nalákala sama paní překladatelka Veronika Volhejnová v jednom videu. :) Musím říct, že se jedná o jednu z nejlepších knih (a vůbec jeden z nejlepších thrillerů), co jsem zatím četla - naposledy mě takto dostalo Městečko Pines od Blakea Crouche. Kdybych ji nečetla v době letní dovolené a neměla tak mnoho jiných a venkovních aktivit, přečetla bych ji snad jedním dechem. :) I tak jsem se od knihy alespoň po večerech nemohla odtrhnout. U tohoto díla se mi po dlouhé době stalo to, o čem čtenáři často mluví... o tom, že vás kniha pohltí a jen neradi ji odkládáte. Od začátku neuvěřitelně čtivé a tajemné, stránky pod prsty doslova „běží sprint“. :) Každá kapitola končí napínavě a zajímavě, že nutí ihned pokračovat zase dál. :) Příběh je místy okořeněn tajemnými temnými kapitolami, což vyprávění ještě více dodalo mrazivý nádech. Se závěrem jsem naprosto spokojená, všechny otázky byly zodpovězeny a vše do sebe zapadlo jako skládanka. :) I když mě v průběhu čtení trošku napadlo, jaká by mohla být část rozuzlení (člověka při čtení napadá všelicos), a nebyla jsem tak vyloženě zcela překvapená a šokovaná, tak na mě kniha velice zapůsobila, moc se mi líbila a asi ji budu mít ještě hodně dlouho v hlavě. :) Kdybych mohla, dala bych jí zde více hvězdiček, než jen pět... Pan autor mě hrozně mile překvapil, určitě si najdu čas i na jeho další dílo „Nepříjemně blízko“. :) Škoda, že od pana autora nevyšlo více knih... ale to nutně nevadí, raději vzácnější kvalita než méně kvalitní kvantita :)

martulkat
07.02.2016 5 z 5

Výborná kniha, velmi čtivé a zajímavé. Doporučuji.

cukrovka
17.01.2016 5 z 5

Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Opravdu skvěle napsané, napínavé až do konce. Všem doporučuji.

megarysula
07.11.2015 4 z 5

Príbeh bol fajn, možno však mám načítaných podobných kníh už veľa, lebo v prvej štvrtine knihy som už vedela, aké bude rozuzlenie. Rozprávač i jeho manželka na mňa nepôsobili príliš sympaticky a uveriteľne ako milujúci sa manželský pár - on jej takmer do konca neveril, ona bola hysterická neurotička. Príbeh sa však dobre čítal, dej mal spád, páčilo sa mi striedanie dvoch línií príbehu. Záver príliš prekombinovaný, chcelo by to dopilovať. Knihu som prečítala v čakárni u lekára - príjemne mi skrátila to pekelne dlhé čakanie.

ivakola
06.11.2015 5 z 5

Já tu knihu koupila více než před rokem v nějakém výprodeji. Vlastně jsem od ní nic moc nečekala a proto mi ležela jen tak v knihovně.To se však změnilo po přečtení. Všem ji budu půjčovat a doporučovat. Celá kniha je tak dobře napsaná, že jsem se ani na chvíli nenudila a ten konec? Naprosto překvapující, famózní.

Kamienkova33
26.10.2015 5 z 5

Tu ma zaujala už anotácia, ktorú som si prečítala na nete a potom som dlho nevedela knihu zohnať, ale nakoniec sa podarilo :-) Príbeh dievčaťa, ktoré sa ráno zobudí a zmizne jej celá rodina, je veeľmi zaujímavý. Priznám sa, že chvíľami mi hlavná hrdinka liezla na nervy :-) ale vôbec to neovplyvnilo môj dojem z knihy, prekvapilo ma rozuzlenie, ktoré som vôbec nečakala.. T

Mydlivoj
06.10.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetl,i se spánkem,během 22 hodin...
Naprosto skvělé!

Vladísek
23.08.2015 5 z 5

Po přečtení knihy musím dát za pravdu níže uvedeným čtenáŕským recenzím, že tato kniha byla opravdu skvělá. Nemít na práci i jiné věci než jen čtení, asi bych se od knihy neodtrhla. Děj má spád, zápletka dobře vymyšlená. Zhruba od poloviny knihy jsem začala mít podezření na konkrétní osobu, což se ke konci potvrdilo. Knížku bych doporučila každému, kdo si rád přečte pěkný thriller.

Šánka
02.08.2015 5 z 5

Kniha naprosto splnila mé očekávání, vynikající thriller. Od začátku vtáhne a od půlky už nedovolí přestat číst, zajímavá zápletka a rozuzlení příběhu postupně až do poslední stránky.
Ano, thriller jak má být !!!

kittlerka
29.04.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, co jsem četla. Vzala jsem jí jedním dechem, naprosto úžasná.

minirock
15.04.2015 5 z 5

Knížku můžu bez obav doporučit všem, kteří mají rádi napínavé čtení. Příběh je vyprávěný manželem ženy, které jako dvanáctileté dívce přes noc zmizí z domu rodiče a bratr a ona je vychovaná svojí tetou. Po pětadvaceti letech bez jediné informace jako by se kolem celé rodiny začala splétat pavučina z podivných událostí které naznačují, že někdo z rodiny by mohl být naživu. Také mě trošku udivilo celkem nelogické jednání Cynthie v závěru knihy, o to víc jsem ale fandil sympatickému Terrymu, který vzal věci do svých rukou a podařilo se mu rodinu zachránit.

rengers
02.04.2015 4 z 5

Do poloviny knížky je příběh táhlý a místy nudný, málem jsem ji odložil nebýt komentáře, ve kterém jsem se dočetl, že druhá půlka je vynikající, což byla pravda.

hrabenka
10.01.2015 5 z 5

Tak po dlouhé době kniha od které jsem se nemohla odtrhnout,přečtená na jeden zátah.Tohle je moje představa knihy,napínavá,příběh rodiny,spád ani chvilku jsme se nenudila.