Na konci vesmíru

Na konci vesmíru https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533512/bmid_na-konci-vesmiru-65e5a36aed18c.jpg 4 212 212

Legie série

Tak daleko jako tentokrát se posádka Vzdorující ještě nikdy nevypravila – mimo území enlilů, churitů a dalších velkých civilizací. Starý spojenec má však problém, a když o něco požádá vědec z prastaré rasy, po jejíž technologii pase váš největší nepřítel, neváháte ani chvíli. Obzvlášť pokud se na vás obrátí jako na svou jedinou naději. Jenže tentokrát by se možná chvíle váhání vyplatila, protože tahle cesta vede k tajemstvím, která lidem otevřou naprosto nové obzory. A s nimi i nečekané hrůzy. Ale bez toho by to snad ani nebylo ono. Zatímco se Legie připravuje na osvobození Země, kapitán Moravec a jeho posádka se musí vydat až na samotný konec vesmíru.... celý text

Belanna
19.11.2023 4 z 5

Trochu jiná Legie, ponurá, tajemnější, napínavá.
Možná trochu rozvleklejší začátek, ale opět vtipné hlášky a setkání s oblíbenými postavami. Jeden z povedenějších dílů.

markyticka
19.11.2023 4 z 5

Celkově hodnotím knihu kladně, i když mám pocit, že některé části už jsem v předchozích dílech četla a škoda, že je to zas odbočka od hlavního cíle. Ale nápaditá a od půlky knihy i napínavá odbočka. Bojíte se o své hrdiny z Kraksny? To máte recht!
Věta odkud se line 'zápach připomínající kimči, které někdo vyzvracel zpátky do sklenice,' mne přivedla k myšlence, jak divoké večírky asi Kristýna zažila, aby je mohla promítnout do své tvorby...

QEDS
17.11.2023 5 z 5

Opět tleskám skvělému pokračování. I když se jedná o odbočku z hlavní linky, tak kniha neztrácí dech. Hlášek trochu ubylo, ale akce jede na plné obrátky. Trochu mě zklamal konec, který byl naprosto předvídatelný, jak z nějaké videohry. Naopak musím vyzdvihnout napětí v jiných částech knihy. Charaktery postav od minula naštěstí drží a pěkně pomalu se nám vyvíjí, jen tak dál.

viktor4359
10.11.2023 5 z 5

Jiná Legie a znepokojivě dobrá.

JohnnyKa
05.11.2023 5 z 5

Super, jeden z lepších dílů.

Maud22
05.11.2023 5 z 5

Na konci vesmíru se nachází cíl další mise naší posádky. Cestou se zastaví na planetě jménem Vlnolam, jednak aby nakoupili zásoby a jednak aby našli trochu rozptýlení při půlročním putování. Gerasim zde narazí na hrůzný nález - nějaký plagiátor tvoří komiks nápadně podobný dobrodružstvím kapitána Moravce, alias kapitána Bouchače a poručíka Gerasima alias lorda Mrdáka... Sešity kolují po celém vesmíru a jsou údajně velmi žádané. Gerasim je zdrcen. Dokud nedorazí na konec vesmíru, je to bžunda. Pak ale jde do tuhého a Fifinka na tom má, ač pes, lví podíl... ("Přesto je trochu zaskočilo, když se proti nim vyřítili dva zkrvavení naháči a dvě ženy, přičemž jedné štěkalo tričko."). Posádka Kraksny však prokáže svou užitečnost. :-) Tuhle báječnou šílenou jízdu jsem slupla jako malinu. U všech kulšešů, kde je další díl?! :-)

Radesan
30.10.2023 4 z 5

Tak jak jsme sepsul Mrtvou schránku nyní musím vychválit Na konci vesmíru. Tohle pro mne mělo vše, co předcházející kniha ne. Do série tato kniha přinesla více emocí, vypjatých situací, kdy se o postavy sem tam bojíte a cítíte, že se dostali do skutečných sr.ček.
Oproti ostatním dílům vcelku vítaná změna.... žádné superhrdinské činy, žádná komická čísla, prostě těžký boj o život.... líbilo se mi to a z celé série bych ji zařadil do top 3, uvidí se, co přinese poslední trojice, ale za mne tento díl táhne. Nebudu zde samozřejmě dávat spoilery, co ale uvést mohu je fakt, že se zde nedočkáte posunu v primárním ději, spíše se podíváte do nitra postav.

Za mne v rámci série skvělý počin.

PetrCepek
26.10.2023 5 z 5

Některé díly Legie od Kristýny Sněgoňové zklamaly (zejména Šprti & frajeři nebo Pán hor) coby pouhé nenápadité vycpávky, tento díl naopak potěšil kreativitou. Sice mě nadále iritují autorčina dalekosáhlá souvětí na sedm řádků, která musíte přečíst třikrát než pochopíte, co se tím vlastně chtělo říct, ale tentokrát je to krásně vykompenzováno nápadem s komiksem a působivým popisem kraje za tunelem. Takže 5*

tomas0851
20.10.2023 5 z 5

Legie 9 - Kristýna Sněgoňová - Na konci vesmíru

Šokující, úžasné, lidské.

Devátý díl Legie je asi to nejlepší, co nám série zatím nabídla.

Jasný. Když jsem knihu otevřel a přečetl první slovo, napadlo mne Cože??

Po přečtení první kapitoly jsem jen koukal a říkal si: Holka to jako fakt? To nám nemůžeš udělat. To je těžký sadomado.

No nic. Dáte panáka a zvědavě čtete dál. No tak čtete . ...Hltáte každé slovo, každou stránku.

Apalunaš se totiž rozhodl, že si na posádce Kraksny vybere dluh za záchranu.

Manželé Moravcovi, Gerasim, Amanda a Fifinka vyrazí pomocí uzlů k půl roku vzdálené planetě Díra.
Zde narazí na rutašskou základnu, Volavku a ....

Začátek knihy šokuje. Ale to co následuje víc. Příjemně. Je to nejlépe sepsaný příběh. Žádná divočina, přesto poutavé, pohlcující. Neskutečně lidské.

Kristýno BRAVO

LišTerka
20.10.2023 3 z 5

(SPOILER) SPOILERYYYYY!!!!! Možná se mi to ještě rozleží, ale za mě spíš slabší díl. Přijde mi, že autorka vykrádá sama sebe - posádka zase hledá Amandu jako v Pánovi hor, zase nakupuje na trhu jako v Amandě a Mrtvé schránce, zase se porve v hospodě jako... vždycky :) Prolog vzbudil velká očekávání a když Moravcovi prolezli tunelem, působilo to při prvních setkáních s Bytostmi vážně tísnivě (i když prostředí imho byla nepřiznaná vykrádačka Stranger Things), ale (při)zabila to jednak koncentrovaná nuda na rutašský základně předtím, jednak postupné sesazení Bytostí na úroveň běžných smrtelníků (ač notně úchylných). Vůbec jsem nepochopila, proč tam rutašové tenhle experiment kdysi započali a jestli o něm Apulunaš věděl, ale tak jako tak bych ho za tuhle "prosbu" o pomoc nakopala do pavoučí hlavy a doufám, že mu to dá František sežrat. Nadále miluju Aginku (linka s náhrdelníkem je roztomilá) a nutně potřebuju to omlazovací lehátko! P.S.: Koho tipujete na autora Bijce a Šukala? Můj tip je Lay-lo!

mallamut
20.10.2023 5 z 5

(SPOILER) Opravdu temnější a zabavné jako vždy. Trochu mě překvapil původ bytostí, ale dává to smysl. Od jinud snad ani být nemohly. A hlavně by moh vyjít už další díl.

Ládja
18.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Temnější než předchozí díly, zároveň méně vtipný. Celá série mi v tom přijde hrozně nevyrovnaná. František hláškuje(někdy až moc) a Kris je zas vážnější a pak to vypadá že každý má jiné hrdiny. Možná zbytečně roztáhnutý úvod na úkor Bytostí, dalo by se s nimi více pohrát.
3* a začíná opětovné čekání na další díl

gwcz10
18.10.2023 4 z 5

Další dlouhé čekání ... Jinak tento díl byl hodně temný. Ten font pro nový jazyk je super. Chvíli trvalo než jsem to přečetl. A to napětí, když jsem myslel, že to jedna členka nepřežije. A samozřejmě nejlepší manželka v galaxii a hlášky Gerasima. :-) Bavil jsem se.

PierReVesper
18.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Další super pokračování Legie, sice se nikam nikam neposuneme, ale i tak jsem se bavil. Z toho jak se mi nelíbilo, jak Kriatýna píše, bych teď řekl, ze její knihy jsou o něco lepší než samotného Kotlety. A hlavně toho obsahově napíše dvakrát tolik, protože nedělá ty velké odstavce jako Franta. :-)
Nová rasa jednu chvíli vypadala jako nějací uber predátoři a fandím vytvoření toho jejich vlastního jazyka.
Těším se na Plameny války a doufám v nějakou rozsáhlou military řežbu.

EDIT: To, že hlavní postavy přežívají skoro všechny, beru jako jediný mínus, přeci jen v takový divočině, by to asi schytalo víc lidí.

Maly_MACKO
17.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Za mne krásných 4/5. Chtěl jsem původně dát 5/5, ale přišlo mi, že ten svět na druhé straně je málo využitý spolu s rasou. Kdyby se zkrátil začátek dalo se z toho určitě vyždímat víc. Jinak celkově je kniha spíše vedlejšák a hlavní dějovou linku nikam neposouvá i tak jsem si čtení náramně užil tak jako každý díl Legie.