Na jedné vlně

Na jedné vlně https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466389/bmid_na-jedne-vlne-8uL-466389.jpg 4 475 109

Bailey „Mink“ Rydellová miluje klasické filmy a právě strávila několik měsíců zamilováváním se do vtipného filmového geeka, kterého zná jen online pod přezdívkou „Alex“. Teenagery dělí dvě odlišná pobřeží, dokud se Bailey nepřestěhuje ke svému otci, který žije ve stejném kalifornském surfařském městě jako její Alex. Plná pochybností (co když je v reálném životě pošuk – nebo ještě něco horšího?) mu Bailey neříká, že se přestěhovala do jeho rodného města. Nebo že získala práci v místním muzeu, které slouží spíš jako past na turisty. Nebo že jí každý den otravuje strážce muzea Porter Roth, její nový úhlavní nepřítel, který je shodou náhod taky nechutně přitažlivý. Život ale není tak snadný jako ve filmech, obzvláště když Bailey objeví tu záludnou úzkou hranici mezi nenávistí, láskou a čímkoliv jiným, co začíná k Porterovi cítit. Jak plynou letní měsíce, tak se blíží i doba, kdy se Bailey bude muset rozhodnout, jestli se bude dál upínat na svou online fantazii s Alexem nebo riskne nedokonalou realitu s Porterem. Volba je jednodušší a komplikovanější, než si uvědomuje, protože Porter Roth skrývá své vlastní tajemství: to on je Alex…, víceméně.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Alex, Approximately , 2018

Market116
05.02.2022 5 z 5

Tohle je druhá kniha od této autorky, co jsem si přečetla a je stejně skvělá jako ta první.
Moc se mi líbilo, že se děj odehrává na západním pobřeží Kalifornie...to je jeden z mých miliónů nesplnitelných přání...pláž, písek, slunce, surfování, moře...jo, můj sen...a proto jsem tak ráda, že jsem se tam mohla aspoň na chvíli ocitnout, díky této knize, díky tomuto krásnému příběhu.
I když o sobě Bailey říkala, že je mistryní útěku...myslím, že to zvládala dobře...měla sice pár výbuchů, ale každý občas potřebuje vypustit trochu páry...zvlášť když na ní toho bylo moc a Porter jí s tím provokováním taky moc nepomáhal...
A i když mi bylo hned jasný, kdo je Alex...vlastně už od té chvíle co ho Bailey zahlédla na přechodu...líbil se mi ten jejich vztah, jejich škádlení, zamilování se do sebe a když nakonec zjistili kdo je kdo.
Jsem ráda, že mám tuto knihu ve své knihovně, protože je v ní krásně ukázáno, že by se člověk neměl bát být statečný a odhodlaný jít si za svým snem, pokud je aspoň z poloviny reálný.

houdkic
27.01.2022 4 z 5

Joo, tohle bylo hezky! Zezacatku jsem se nemohla moc zacist, ale pak to bylo moc fajn. Porter byl naprosto fantastickej, dlouho jsem se nepobavila nad jeho hlaskami.

MishRarach
22.01.2022 4 z 5

Příjemné čtení, u kterého se člověk může odreagovat a odpočinout si. Příběh je lehce předvídatelný, ale neurazí. Musím se přiznat, že předchozí knížka autorky Kudy ke hvězdám mě bavila možná o trochu víc hlavně kvůli postavám. Bailey byla postava, u které jsem nevěděla, zda se mi líbí nebo mě irituje. Hlavně mám ale pocit, že jsem v knížce nedokázala získat její skutečný obraz tak, jak ji viděl Porter. Chápala jsem, jaká je, co se děje, ale občas mi to přišlo příliš chaotické.
Krásně jsem si ale u knihy odpočinula a několik dní měla v hlavě, takže za mě určitě nelituji, že jsem si ji přečetla a možná se k ní i někdy vrátím.

TerryDee
26.12.2021 5 z 5

Jenn Bennett to umí. O tom žádná. Její knížky jsou něčím, co vás pohladí po duši. Neskutečně jsem si ji oblíbila, a proto jsem byla zvědavá, jaká bude její další knížka. A jsem ráda, že se má očekávání naplnila a já dostala úžasnou knihu s letním nádechem (slunné západní pobřeží, pláže, surfování a mořský svět - to je to pravé).
Jak mi sedlo prostředí, tak mi sedli i oba hlavní hrdinové. Bailey byla skvělá a působila jako fajn holka, která je jednoduše svá. Líbil se mi její styl i koníček (i já mám ráda staré filmy ). Porter si mě získal hned jak svým chováním, tak vystupováním. Tohle je prototyp kluka, kterého chcete. Z toho důvodu se mi líbila ta jiskřivá atmosféra, kterou mezi sebou měli. Oba spolu mě bavili. Tvořili dokonalý pár, kterému musíte fandit.
Když to shrnu, tak jsem dostala přesně to, co jsem chtěla (romantiku, skvělé postavy, neskutečné prostředí a humor).

Bebe2004
22.12.2021 3 z 5

Po přečtení Kudy ke hvězdám jsem od Na jedné vlně měla velká očekávání. To byla možná chyba, protože jsem nakonec byla mírně zklamaná. Postavy byly fajn, ale nebylo to ono. Děj byl předvídatelný, což mi u tohohle typu knížek obvykle nevadí, ale tady z nějakého důvodu ano. Prostředí bylo příjemné a i přes výše zmíněné minusy se knížka vůbec nečetla špatně

dooky
13.12.2021 4 z 5

Líbilo se mi o trochu méně, než Kudy ke hvězdám, ale i tak to bylo pěkné počtení. YA romány jsem nikdy moc nečetla, ale tato autorka mi vyloženě sedí. Budu se těšit na další příběhy z příjeměn neobvyklých prostředí. Poslední dobou jsem vděčná za prostředí, které se neodehrává na univerzitě nebo v boháčské kanceláři. Osvěžující změna.

LilianaFalcon
13.11.2021 4 z 5

Hezky se to četlo, ale celé to bylo zbytečně dlouhé. Hlavně ten rozvleklý konec.

vandalindakova
05.11.2021 5 z 5

Řekla bych ,že tato autorka se pomalu uvelebuje mezi mými oblíbenými co se contemporary týče.
Na Jedné vlně je příběh, který se krásně čte, umí zaujmout a opět umí ukázat, že je jiný než všechny ostatní žánrem podobné knížky.
Tady mě mrzí, že to nemá žádný grafický doprovod, protože mapky v Kudy ke hvězdám jsou skvělé.
Autorce se skvěle povedlo vykreslit atmosféru léta, kdy jdete na brigádu, zároveň si chcete léto užít a ještě se potýkáte s novým místem. Mělo to spád a i příjemnou romantickou linku.
Umím si představit, že si knihy Jenn Bennett přečtu i další léto, a možná i to další.
Přece jen, když bych měla knihu srovnat s Kudy ke hvězdám, tak tato je o chlup slabší. Jeden z důvodu, kterému se dokonce můžete vyvarovat, je lehký spoiler v anotaci. Ono jasně, dost brzo si to člověk domyslí i v příběhu, ale já radši budu sledovat tu cestu, jak si na to hlavní hrdinka přijde sama, než to vědět od první čtené věty. Takže jestli to máte stejně, tak anotaci nečíst.
Za druhé mi témata v Kudy ke hvězdám přirostla k srdci víc, ale i tak musím zmínit to, že je super, jak si autorka vybírá zájmy a prostředí originálně. Nic o čem čteme furt.
No a třetí věcí je to, že hlavní hrdinka ze začátku z určitého důvodu sleduje okolí jako ostříž, domýšlí si tam, kde nic není, a prostě slyší i trávu růst. A na konci, když má pravdu přímo před ksichtem tak jasnou, jako je letní parný den, tak ji nic nedojde a ničeho si nevšimne.

Andi
03.11.2021 2 z 5

Nakonec jsem to dočetla. Protože je to paperback, tedy váhově lehká knížka, která se snadno čte a tak si máte co číst v tramvaji, autobuse cestou do práce, z práce. Uvažovala jsem, že to zavřu, přece se nebudu přepínat, ale najednou už byla půlka zamnou, tak: že to doklepu. Uff. Myslela jsem si, že je to YA. Ajaj. Nebylo. Je to pro děti.

Ella161
29.10.2021 5 z 5

Já tu autorku fakt miluju! Ona píše tak neuvěřitelně čtivé příběhy. Opravdu jsem se od knihy nedokázala odtrhnout a myslím, že to má tak každý, kdo si přečte nějakou její knihu. Příběh Kudy ke hvězdám mě fakt ohromil. Nejen tou krásnou obálkou, ale i skvělým letním příběhem. A i tady jsem nešlápla vedle. Je to skvělý příběh, který mě opět naladil na léto! Je fakt škoda, že si každou knihu, kterou si koupím, musím přečíst vždy hned.

Moc se mi líbilo prostředí knihy. Kalifornie? Jo, to můžu. Surfování? Miluju to! Děj byl moc pěkný. Hlavním tématem tam byly filmy, což u mě nesklidilo moc velký úspěch. Já na filmy skoro vůbec nekoukám. Vlastně si ani nepamatuji, kdy jsem si naposledy nějaký film pustila. Takže nějaké filmové hlášky, scény a narážky jdou mimo mě. Každopádně, když pominu tenhle drobný zádrhel, nemám k tomu co vytknout!

Hlavní postavy byly (jak jinak) opět fajn. Moc sympatičtí, se smyslem pro humor a pohodovou náladou. Užívala jsem si jejich slovní přestřelky. Už jen díky tomu, že Bailey nemá ráda konfrontace, ale s Porterem tomu bylo jinak. Líbilo se mi, jak s ním dokázala vyjít ze své komfortní zóny a stal se z ní někdo "jiný". Vždy byla moc hodná i přátelská. Prostě holka, kterou chcete mít ve svém okolí. No a Porter byl prostě prvotřídní surfař. Pohodář, humorista a trochu podivín. Byl vždy upřímný, což se mi na něm asi nejvíce líbilo. Kéž bych takové lidi znala i ve skutečném světe. Proč to musí být jen knižní postavy? Vážně bych si s nimi chtěla třeba popovídat :D

Takže.... tohle si musíte POVINNĚ přečíst. Myslím si, že nikdo touhle knihou neudělá chybu. Každý v ní najde něco, co se mu bude líbit. A jsem si jistá tím, že si Vás po pár stránkách získá! Pokud nevíte, co číst a jakou další knihu si koupit, VÁŽNĚ tohle bude nejlepší volba!

jitka_dankova
25.10.2021 4 z 5

Feel good romance na jedno přečtení. Milý, letní a spíš nepravděpodobný příběh, ale proč ne. To, že je hned celkem jasné, kdo je ten "Alex", považuji spíš za výhodu, člověk se při čtení může soustředit na ty postavy.

sarka2260
12.10.2021 3 z 5

Četlo se to rychle, ale žádný zázrak to nebyl. Klasický YA příběh s kýčovitým koncem.

Makkys
02.10.2021 4 z 5

Všude jsem na knihu slyšela jen samou chválu a když ji měli v knihovně tak jsem si ji rovnou půjčila a nebyla zklamaná. Kniha se velmi dobře četla, příběh, postavy a místo kam byl příběh zasazen byl moc fajn. Jediné co me v knize vadilo bylo spoustu překlepu/chyb. Jinak byla knížka moc fajn a mužů doporučit

badliar_id
27.09.2021 4 z 5

"Sometimes you have to endure painful things to realize that you're a whole lot stronger than you think."

***
Za mě je Jenn skvělá autorka YA romantických knih, protože mě pokaždé překvapí a jsem z nich hotová.
Na jedné vlně jsem musela mít, protože Kudy ke hvězdám naprosto miluju, takže to byla jasná volba. Sice mě to neuchvátilo tolik jako KKH, ale bylo to stejně skvělý.
Bailey mi sedla hned na začátku a občas jsem se cítila jako ona. Sice mě místama trošku, fakt trošku!, štvala a stresovala, ale jinak jí mám ráda.
Porter.. well, tady není co dodat. Samozřejmě ho zbožňuju stejně jako Lennona, ale je tedy až na druhým místě :D..
Grace byla super. To samé Baileyn taťka. Davymu bych jednu vrazila, ale to už udělal někdo jiný :D.
Btw Bailey i Porter si prošli peklem. Jsem ráda, že se tu řešilo vážnější téma.
Já jsem byla z knihou velice spokojená. Smála jsem se, smutnila jsem a taky nervovala, samozřejmě.
Jenn prostě umí psát a pokaždé si koupím její knihy, takže Cooboo prosím!! Hodně prosím, vydejte brzy její další knihu :D..
15+ - Zmínky o drogách a závislosti, a další věci (nebudu zmiňovat kvůli spoilerům) 4.5/5*

knihomolkaL
15.09.2021 3 z 5

(SPOILER) Knížka se mi celkem líbila, hlavní hrdinové mi byli sympatičtí, ale nějak se dle mého mínění tak úplně nevydařil konec. Porter po Bailey chtěl upřímnost, zakládal si na tom a sám se přitom při nejbližším konfliktu resp. podezření vypařil jak pára nad hrncem, aniž by cokoli vysvětlil. Jako by autorka nevěděla, jak to "narafičit", aby mohla udělat své finále.

Opět spousta překlepů, dokonce gramatické chyby - viz slovo rozumně, v knize rozumě.

Luccinda
13.09.2021 5 z 5

Byla jsem zvědavá, zda mě i Na jedné vlně bude bavit tolik jako Kudy ke hvězdám. A nebýt prostředí, které mi přece jen bylo bližší v té první autorčině knize, tak bych byla z obou knih nadšená úplně stejně. Takhle u mě stále vede Kudy ke hvězdám, ale i tak si Na jedné vlně těch pět z pěti prostě zaslouží, protože v rámci žánru patří obě k tomu nejlepšímu, co jsem kdy četla.

Na jedné vlně je naprosto typickou knížkou na léto. Najdete tu prosluněné kalifornské pláže, svalnaté surfaře a hlavní hrdinku, které se na léto přestěhuje k tátovi, brigádničí v místním muzeu a ve volném čase se snaží najít kluka, se kterým si už nějakou dobu píše a zná ho pouze pod přezdívkou Alex. Kromě toho se Bailey seznámí také s Porterem, místním surfařem a zaměstnancem muzea, který Bailey dost často znepříjemňuje život.

Co k tomu dodat? Skvělá letní romance, autorka tu romantiku psát zkrátka umí. Hlavní hrdinové byli občas trochu natvrdlí, ale to k tomu young adult zkrátka patří. Na své si tady přijdou také milovníci filmů. Pokud jste si oblíbili Navždycky kvůli popkulturním narážkám na různé filmy nebo seriály, Na jedné vlně si taky zamilujete! Ale pokud vás tohle v knihách spíše rozčiluje, tak vás musím uklidnit, protože Jenn Bennett se naštěstí držela hesla „všeho s mírou“.

NikolaJ.
12.09.2021 5 z 5

Skvělá oddechovka na léto, líbila se mi možná o kousíček více než Kudy ke hvězdám

JessieEx
06.09.2021 4 z 5

Opět se autorce podařilo napsat skvělý romantický příběh. Oproti Kudy ke hvězdám mám ale přeci jen pár výhrad, proto je moje hodnocení nižší.
Čekala jsem opravdu maximálně letní atmosféru, ale kniha se z velké části odehrává v muzeu - v podivném muzeu a to prostředí mě moc nebavilo a uvítala bych více moře, pláží, koupání, surfování.

Na druhou stranu jsem ráda, že i když jsem si s sebou knihu brala na dovolenou k moři, dostala jsem se k jejímu čtení až cestou domů. Ještě že tak! V knize je popisována moje největší fobie a to tak barvitě, že číst to na pláži, tak už do moře nevlezu, musela jsem přeskočit půl stránky :)
Postavy byly docela v pohodě, ale ta chemie mezi nimi mohla být ještě lepší. V tom bylo Kudy ke hvězdám taky o třídu výš.

Největší problém mám s anotací - prozrazuje úplně všechno (co na tom, že je kniha předvídatelná), potvrzuje čtenářovu doměnku a zároveň se snaží znejistit tím posledním slovem, jehož smysl mi uniká i když jsem celou dobu čtení doufala ve vysvětlení.

Každopádně jsem si knihu moc ráda přečetla, velmi mě bavila a určitě doporučuji!

Vjeerus
02.09.2021 5 z 5

Za mě opravdu úžasná letní oddychovka na dovolenou. Je to opravdu milé a bavilo mě to od první strany. Chvíli mi sice trvalo, než jsem si zvykla na jazyk, ale k tomuto příběhu se vlastně hodí, když je to vyprávění náctileté hrdinky.
Pokud nemáte rádi spoilery, určitě nečtěte anotaci. Prý to tak autorka udělala cíleně, aby si lidé víc užili tu cestu k cíli a nemuseli přemýšlet, jak, kdo a proč. Mě osobně tohle nevadí (občas si cíleně hledám spoilery, protože nemám ráda překvapení), ale věřím, že některé čtenáře by to mohlo odradit se do knihy pustit (i když si myslím, že čtenář, co už četl pár knížek, tak mu musí konec dojít poměrně rychle).
Neskutečně jsem si užila tu dvojí tvář dnešní doby - osobní a sociální. Hlavní hrdinka mi strašně sedla, našla jsem si s ní hodně společného. Co se týká hlavního hrdiny, miluju jeho charakter. Autorka si dle mého dala opravdu práci s postupným odhalováním minulosti a to, jak nás právě minulost ovlivňuje a tvaruje. Jak každý máme šrám(y) na duši a že je potřeba se s nimi vypořádat a k tomu máme každý svou cestu.
Ačkoliv je tato knížka opravdu pohodová, má i menší přesah a dokonce i pár nervy drásajících částí. Hodně se mi líbil závěr knihy, kdy všechno hlavní hrdince konečně došlo. Skoro jsem i zatleskala fyzicky, jak mě to potěšilo.

Linda007
30.08.2021 4 z 5

Nebylo na tom nic špatného, ale ani mě to nějak nenadchlo.