Na dostřel

Na dostřel https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404500/bmid_na-dostrel-q6e-404500.jpg 4 530 530

Další kniha od Taylora Adamse, autora strhujícího thrilleru Není úniku, mistra příběhů o mezních situacích, napínavých v každé vteřině a dramatických až do překvapivého závěru. Mladí manželé James a Elle Eversmanovi projíždějí Mohavskou pouští vstříc novému životu. Nečekaně se jim porouchá auto a oni uvíznou uprostřed pustiny, bez vody, mobilního signálu a jakékoli šance na záchranu. Z více jak kilometrové vzdálenosti je drží na mušce chladnokrevný a děsivě přesný odstřelovač. James s Elle jsou uvězněni za rozbitým autem a ze všech stran je obklopuje jen otevřené prostranství. Není kam se schovat ani kam utéct a nikdo nepřichází na pomoc. Dá se tohle vůbec přežít?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Eyeshot , 2014

L.Helena
21.07.2019 4 z 5

Dobrá kniha, ale to nesnesitelné a nervy drásající napětí, které jsem pociťovala při čtení Není úniku, se tady nějak nedostavilo.

Nerevanin
17.07.2019 3 z 5

Atraktivní námět, provedení pokulhává. Poměrně čtivé, chvílemi napínavé. Dvě hlavní postavy v první půlce knihy alternují polohy "nejhloupější člověk na světě" a "nejchytřejší člověk na světě", načež ve druhé půlce knihy se přehoupnou do dalšího extrému a tím jsou fyzické výkony hraničící se sci-fi, které za mě výsledný dojem hodně srážejí (kdybych chtěla číst knihu o superhrdinech, tak si vezmu knihu o superhrdinech, ne tohle) a ke konci už se jim člověk může jenom smát. Ostatně závěrečná třetina děje už je celkově dost překombinovaná. Napínavé a chytlavé to je, ale žádná závratná kvalita.

Pan_Švec
12.07.2019 4 z 5

Adams opět vsadil na poutavý příběh plný dějových zvratů. Pro čtenáře znalého jeho knihy Není úniku už to není tak překvapivé a šokující, prostě nějaký zvrat je očekávatelný. Tentokrát Adams vsadil na méně postav a rozkryl padoucha hned v úvodu. Přesto i tuto knihu člověk přečte na jeden zátah.

Ihivanka
03.07.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila více než Není úniku.

petrarka72
29.06.2019 4 z 5

O dost lepší než Není úniku - méně překombinované, přesto napínavější.

Googies
27.06.2019 3 z 5

Při čtení jsem si ten děj stále promítala jako film. Bylo to v tom stylu psané. Četlo se to dobře, jen některé pasáže byly zbytečně dlouhé.

Hella
26.06.2019 2 z 5

No.... nenadchne, neurazí.

jirimatejka
25.06.2019 4 z 5

Velmi dobré, napínavé, i když asi trochu přehnané.

ctenarkaEva
22.06.2019 3 z 5

Dost situací v tomto příběhu mi připadalo přehnaných a přitažených za vlasy, ale kniha se četla dobře a byla jsem zvědavá, jak všechno dopadne. Líbila se mi o něco víc než Není úniku.

cleopatra11
18.06.2019 2 z 5

Vzdala jsem to na straně 57..
Nějak jsem tomu, co jsem četla, vůbec nevěřila. Nešlo se začíst..

simona0551
17.06.2019 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale moc to připomínalo jeho první knihu Není úniku. I přesto se mi kniha líbila a některé momenty mě dokázaly překvapit.

Patapuf
09.06.2019 4 z 5

Je to taková jednohubka.... slušné napětí, ale.... je to hodně podobné Není úniku, takže samozřejmě prvotní nadšení trochu opadne, ale i přesto to parádně zabaví....

JustWomen
06.06.2019 3 z 5

Lehčí čtení, obchodní zástupce chytrý skoro jako Harry Hole, pár postav, jednoduchý děj, ale četlo se to dobře a pobavilo.

tulip131
06.06.2019 3 z 5

První část knihy se četla dobře, příběh byl uvěřitelný, napínavý. Druhá část knihy byla předvídatelná a už mě tak moc nebrala.

sassenkka
03.06.2019 3 z 5

Já jsem bohužel zklamaná. Nechci srovnávat s Není úniku, je to jiný příběh, jiná kniha. Ale jasně, že jsem po Na dostřel sáhla kvůli tomu, že Není úniku se mi líbilo hrozně! Ten akční styl psaní autora mě bavil a těšila jsem se na něj i tady.
No, a pak jsem zjistila, že čtu 50 stran této knihy skoro 5 dní, protože mě to prostě nudí. Bylo to pro mě takové nijaké, nenadchlo mě moc ani místo, kde se to odehrávalo, ani to, co se hlavním hrdinům vlastně dělo. A co mě na té knížce vadilo hrozně bylo to, jak jsem tomu nevěřila. Fakt vůbec. Spoustu situací, které byly podle mě fakt mimo. Chtěla jsem dát (slabší) dvě hvězdy. Ale posledních asi 60 stran trochu zachránilo hodnocení. I když opět neuvěřitelné, bylo to akční a já byla napjatá. Takže jo, poslední část mi sedla. Jinak za mě nic moc.

Efča59
02.06.2019 3 z 5

Kniha mi připomínala americké akční střílečky, což by mi v jádru nevadilo. Bohužel schopnostem hlavního hrdiny, který byl původně jen obchodní zástupcem, se nedalo uvěřit. To mi asi vadilo nejvíc. V první části jsem myslela, že knihu odložím nedočtenou, v druhé půlce už jsem chtěla vědět, jak to všechno dopadne a závěr měl i rychlý spád, takže za mě tak napůl.

Dianie
29.05.2019 3 z 5

Poutavý děj, kniha mě bavila :)

Šánka
29.05.2019 3 z 5

Tak já vám nevím.....v začátku knihy jsem byla přilepená ke každé stránce a s nadšením a napětím četla. Je to akčňák, je to napínavé, střílí se, a to stále (anotace mě na to připravila:-)). A vůbec neřeším nevěrohodnost některých situací, ta se dá zpochybnit u spousty thrillerů, jenže mě to přestalo bavit, poslední třetinu mně bylo úplně jedno, jak to skončí.
Autor použil stejnou šablonu jako u předešlé knihy, (tam to na mě beze zbytku zabíralo a četla jsem jak o život), malé množství postav na malém prostoru, tady to nějak vyšumělo, nebo toho už bylo moc ??? Ne, vážně nebavilo.

MOmoMO
28.05.2019 5 z 5

Knížka se mi líbila - byla jsem napnutá jak kšandy, ale zároveň jsem se i zasmála :) . Elle pro mě velká sympaťanda. Bavilo mě, že tahle kniha ve mě probudila představivost a věřím, že film by také nebyl špatný :)

čef
27.05.2019 5 z 5

Fanoušci hororu a Tailora Adamse mají zase co číst! Tento příběh je opět tak mrazivě napínavý a strašidelný, že se prostě nedá přestat číst, dokud nejste na konci. Zase se autorovi povedlo vytěžit ze situace s několika málo postavami tolik záživných stran jako v „Není úniku“. Myslím, že se vzhledem k jeho věku máme na co těšit, určitě nás bude ještě dlouho příjemně strašit na vysoké úrovni.

Taylor Adams
americká