Na dostřel

Na dostřel https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404500/bmid_na-dostrel-q6e-404500.jpg 4 530 530

Další kniha od Taylora Adamse, autora strhujícího thrilleru Není úniku, mistra příběhů o mezních situacích, napínavých v každé vteřině a dramatických až do překvapivého závěru. Mladí manželé James a Elle Eversmanovi projíždějí Mohavskou pouští vstříc novému životu. Nečekaně se jim porouchá auto a oni uvíznou uprostřed pustiny, bez vody, mobilního signálu a jakékoli šance na záchranu. Z více jak kilometrové vzdálenosti je drží na mušce chladnokrevný a děsivě přesný odstřelovač. James s Elle jsou uvězněni za rozbitým autem a ze všech stran je obklopuje jen otevřené prostranství. Není kam se schovat ani kam utéct a nikdo nepřichází na pomoc. Dá se tohle vůbec přežít?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Eyeshot , 2014

Prateri
03.11.2019 3 z 5

Po knize Není úniku, která se mi líbila, jsem hned začala pošilhávat po další knize Taylora Adamse. Komentáře jsou zde silně protichůdné, a tak místo do knihkupectví jsem zamířila pro jistotu do knihovny. Kniha Na dostřel i mně se zdá slabší. Sice jsem si v duchu hledala ukrýt v poušti před magorem odstřelovačem, ale vůbec nic mě, o proti průměrnému americkému občanovi, nenapadlo jak z toho ven. Dalším knihám autora se vyhýbat nebudu, ale tuto do své knihovny nezařadím.

magic11
22.10.2019 4 z 5

Dobře se četla, všude jsem ji tahala s sebou, takže za dva dny jsem ji sfoukla. Nezklamala.

M1ra
21.10.2019 2 z 5

Po Není úniku jsem doufal, že toto bude stejná nebo podobná pecka, což anotace celkem slibovala, ale bohužel ne. Kniha ač je útlá je celkem nudná a plná velmi zbytečných informacích. Dalším minusem je, že je zde až moc "náhod", které jsou příznivé pro hlavní hrdiny. Posledních asi 15 stran je napínavých a ty jsem hltal, ale v poměru s celou knihou je to jen zrnko písku z celé pouště.

sabca
30.09.2019 3 z 5

Knihu jsem sice přečetla, ale nadšená jsem z ní nebyla. Tak jak se v některých komentářích píše, byla někdy přehnaná. Ale to bude asi tím, že nemám ráda akční příběhy.

ThomasRuhe
24.09.2019 3 z 5

Celkem dobrý nápad. Některé pasáže jsou trochu přehnané, ale v zásadě se to dá přijmout. Konec jsem tak nějak očekával, takže nepřekvapil- nezklamal. 3/5.

Mišutamyš
23.09.2019 4 z 5

Napínavý příběh, od kterého se těžko odchází. Ani chvilku jsem se nenudila a zhltla ji snad nadvakrát.

Opatov
22.09.2019 5 z 5

Skvělá audio kniha, perfektně namluvena. O nečekane situace a zvraty není nouze. Napětí až do konce, spolu s vtipnymi dialogy. Určitě doporučuji audio.

Luccyy98
21.09.2019 5 z 5

Kniha Na dostřel mě zaujala překrásnou obálkou a anotací Děj byl napínavý a akční. Ale přesto jsem si u téhle knihy skvěle odpočinula a zrelaxovala. Hltala jsem každé slovo a nemohla se dočkat další stránky. Kniha plná zvratů a nečekaných událostí.

Luciiis
16.09.2019 5 z 5

Kniha splnila veškerá očekávání. Příběh, který zaujme od prvních stránek a při každém vyrušení je vám líto, že si musíte udělat pauzu. Stále se něco děje, akci vyplňují nové střípky informací o hlavních postavách, ale vše zároveň bez jakékoli křeče.
Interpretace Filipa Švarce zatím nejlepší, jakou jsem u audioknihy slyšela. Doporučuji.

Jirulka
11.09.2019 4 z 5

Nedosahuje to takových kvalit jako kniha Není úniku, ale je to napínavé a o zvraty tam není taky nouze

Janie26
09.09.2019

Tak tohle byl přátelé mazec!
Promě to byla opravdu skvělá kniha, co se týče napínavosti a celkové atmosféry tak naprostej strop!
Doporučuji všem, co mají rádi napětí a zvraty, protože tahle kniha je jich plná :D

dencazrnu
08.09.2019 3 z 5

Knihu hodnotím jako lepší průměr. Nevím proč, ale vůbec jsem se do knihy nemohla nějak dostat. První kniha Není úniku byla za mne jednoznačně lepší, ta mě vtáhla do děje a nemohla jsem přestat. Tady to na mě bylo už moc přitažené za vlasy, chvílemi jsem fakt netušila, co se to vlastně děje.. Myslím, že další knihy od tohoto autora (pokud budou) číst asi už nebudu..

maxx
30.08.2019 1 z 5

Musím říct,že tenhle autor mě opravdu vůbec neoslovil jeho knihu jsem musel číst na několikrát a přijde my to podobný děj jako u knihy Šelma. Za mně poslední kniha co jsem od autora četl....

Cometka
01.08.2019 4 z 5

Jako nebylo to úplně špatné, ale.. autorova prvotina Není úniku byla trochu překvapením, fakt mě navnadila na další knihu a tohle byl mazec. Hlavní hrdinové přežijí téměř vše, až se to zdá nemožné a opět tu máme lehce nemluvnou dvojku padoucha, co nemyslí a jen plní příkazy. Už mi to přišlo trochu na "jedno brdo". Čte se to dobře a není to úplně marné, ale to překvapení tu chybí. Knihu samozřejmě doporučuji!

Artep25
28.07.2019 4 z 5

Já jsem byla s knihou spokojená,děj pěkně běžel a tato kniha se mi líbila více než první .

gordon13
28.07.2019 3 z 5

Kniha mi silně připomínala film Wolf Creek, kdoví jestli se jím autor neinspiroval..každopádně byla velice nereálná, situace nepravděpodobné, hlavně bez vody v poušti by se kdokoliv těžko vybičoval k takovým výkonům a to bohužel sráží uvěřitelnost. Přesto je čtivá a nelze upřít autorovi fantazii, za mě tři hvězdy.

Lokina
26.07.2019 4 z 5

Od autora jsem četla Není úniku, které se mi velmi líbilo. Na dostřel není též špatná kniha, ale při jejím čtení jsem nepociťovala takové napětí jako u první knihy.
Během čtení se mi ale stalo, že příběhu vůbec nevěnuji pozornost nebo že jsem stěží dočetla kapitolu. Přitom námět knihy je zajímavý a dění se postupně stupňuje, najdou se tam i překvapivé momenty, které mě dokázaly upoutat a dočíst to a i finále, kdy jsem byla zvědavá, jak to s mladou dvojicí vůbec dopadne.
Na léto je kniha i se svojí délkou ideální.

Toňula
24.07.2019 3 z 5

Tentokrát docela zklamání, po Není úniku jsem čekala další napínavý příběh v rychlém tempu, který nedá čtenáři vydechnout, ale s tímto příběhem jsem se docela trápila, ačkoliv děj je poměrně dobře gradovaný, místy mi připadal přitažený za vlasy, obzvlášť postava střelce pro mě byla málo uvěřitelná. Také finální scéna by byla možná atraktivní zfilmovaná, ale jako knižní pasáž docela nepřehledná..

hanka6036
23.07.2019 3 z 5

Tolik jsem se na knížku těšila, až ji začnu číst, ale bohužel mi nějak nesedla. Asi jsem se nějak "namlsala" z Není úniku, která byla oproti tady této knížce propracovanější. Dost situací v příběhu mi přišlo nereálných, i když námět se mi zdál dobrý, vyprávění mě tentokrát nějak nudilo. Jelikož jsem byla zvědavá, jak to nakonec dopadne, tak jsem ji dočetla, ale ani nenadchne, ani neurazí.

BBaarča
22.07.2019 3 z 5

Tentokrát Adamsovu knihu hodnotím průměrně... Není úniku se mi líbilo mnohem víc. Nereálnost příběhu stále převyšují čtivost a napětí, které však bohužel se závěrem knihy upadají.

Taylor Adams
americká