Na dostřel

Na dostřel
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400909/bmid_na-dostrel-Vls-400909.jpg 4 534 534

Další kniha od Taylora Adamse, autora strhujícího thrilleru Není úniku, mistra příběhů o mezních situacích, napínavých v každé vteřině a dramatických až do překvapivého závěru. Mladí manželé James a Elle Eversmanovi projíždějí Mohavskou pouští vstříc novému životu. Nečekaně se jim porouchá auto a oni uvíznou uprostřed pustiny, bez vody, mobilního signálu a jakékoli šance na záchranu. Z více jak kilometrové vzdálenosti je drží na mušce chladnokrevný a děsivě přesný odstřelovač. James s Elle jsou uvězněni za rozbitým autem a ze všech stran je obklopuje jen otevřené prostranství. Není kam se schovat ani kam utéct a nikdo nepřichází na pomoc. Dá se tohle vůbec přežít?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Eyeshot , 2014

DericCaster
14.04.2019 4 z 5

Všiml jsem si, že tato knížka a vlastně i autor dělí čtenáře na dvě linie. Jedné části čtenářů se vůbec nelíbí a té druhé se líbí velmi. No tak já se můsím přidat na stranu těch, co se jim knížka líbila. Příbeh tak trochu připomíná akční filmy devadesátek, kdy se nic netušící aktér-hrdina dostane do křížku s padouchy, kteří jsou však nakonec postupně - téměř smrtelně domláceným a promočeným hrdinou - přemoženi... Já knížku otevřel v neděli dopoledne a navečer dočetl... Příběh opravdu asi nemá nějakou hloubku, což ale nemění nic na tom, že se mi skvěle četl a bavil mne... A o to u knížek jde především, ne?

TessaJean
11.04.2019 2 z 5

Hodně dlouho mi trvalo než jsem tuto knihu přelouskala. Četla jsem ji déle jak měsíc a vůbec mi nedělalo problém ji odložit. Všechno mi to přišlo až moc hrdinské a přitažené za vlasy. Na druhou stranu si říkám, že by z tohoto nemusel být špatný film.

Kája_95
09.04.2019 5 z 5

Na dostřel, další skvělá kniha od pana Adamse. Naprosto perfektně zpracovaný děj. Autor dokáže skvěle pracovat pouze s jedním místem, kde se děj odehrává a to s pouští. 5 lid musí čelit odstřelovači, který umí na velkou vzdálenost zasáhnout cíl. Kniha je tenká a má krátké kapitoly = budete ji mít hned přečtenou :)

martinka07
08.04.2019 3 z 5

Co k téhle knize napsat? Chvilkama mě vůbec nebavila a přišla mi strašně zdlouhavá, když se blížil konec, tak mě to chytlo. Není úniku byla ale mnohem lepší.

mirunda
07.04.2019 5 z 5

Ze začátku jsem se do knihy nemohla moc začíst a nakonec jsem jí dala pomalu na jeden zátah. Bavila mě moc.

dominika9982
06.04.2019 4 z 5

Není úniku byla lepší, ale rovněž tato kniha se dobře četla.

tomm.ik
03.04.2019 2 z 5

Není úniku byla jedna velká jízda, která mě připoutala a nepustila až do samotného konce.
Na dostřel už byl ale jiný případ, i když to ze začátku vypadalo hodně slibně. Děj je vleklý a nudný. Hlavní dvě postavy se chovají jako hrdinové se superchopnostmi, kteří by mohli konkurovat i Avengers. Celá zápletka je rozhodně zajímavá už od anotace, jenže její zpracování nepovedené. Do čtení jsem se nutil a posledních padesát stran jsem si říkal, ať už je proboha konec.

85098211
03.04.2019 3 z 5

Mám takový pocit, že momentálně nemám právě šťastnou ruku při výběru knih, protože ani tato mě nedokázala nadchnout. I když, jak nad tím uvažuji, je to teprve druhá kniha po dlouhé době, která se mi moc nelíbila, proto nechci být nespravedlivá ;-). Ano, je dobře napsaná, ale copak se mi musí při vyprávění příběhu nad popisovanými brutalitami (skoro) pořád dělat špatně a musí se tam střílet a zabíjet jako na běžícím pásu? A to nejsem žádná citlivka, ale co je moc, to je příliš. Zápletka je výborná a originální, i proto jsem se na knihu těšila. Začátek byl také ještě slibný, ale poměrně rychle mi bylo jasné, jak všechno dopadne. Takže bych to shrnula tak, že autor nepíše knihy, které by byly určené pro mě, a jak se zdá, nepatřím ke správné cílové skupině, proto se mu příště raději vyhnu a zvolím něco pro mne vhodnějšího.

Hania932
02.04.2019 4 z 5

Tohle je skvělá kniha. Je to originální příběh. Z pouští jsem měla vždy hrůzu a doslova jsem se pouští bála a teď se jich bojím zase o něco víc. Celkově je kniha hodně čtivá a napínavá. Rychle se to četlo a příběh byl zajímavý. Bylo tam plno zvratů, které jsem vůbec nečekala a několikrát jsem prostě přestala číst a říkala jsem si "Jak je to sakra napadlo?". Já upřímně bych se do takovéhle situace nikdy nechtěla dostat (doufám že se nedostanu), protože bych byla v koncích. Do postav jsem se vžila a prožívala jsem to celé s nima. Při čtení jsem měla nepříjemný pocit, protože jsem si dokázala představit ty podmínky. Horko, těžký vzduch, prach a strach. Trošku jsem se ztrácela v popisu akce a někdy jsem si to musela přečíst znovu abych to pořádně pochopila.
Kniha je skvělá. Rychle se to čte, je to napínavé a bude chtít číst dál a dál aby jste věděli jak to nakonec dopadne.

P.S. Akorát, že konec jsem tak trošku předpověděla a tak mě to trochu zklamalo.

petra1394
31.03.2019 3 z 5

Váhala jsem mezi 3-4 hvězdičkami. Autorovi se nedá vytknout atmosféra - četla jsem obě knihy a v první skvěle popsal zimní tísnivou atmosféru, v této se mu zase výborně povedlo vykreslit dusivou pouštní beznaděj. Obě knihy se mi v hlavě promítaly jako film. Nicméně musím říct, že ta první byla o mnoho lepší. Mnohem víc napínavá a tak nějak mě držela víc. Téhle knize něco chybělo, postavy byly sice sympatické, ale tak nějak jsem se s celým dějem nesžila. Nezdál se mi tak propracovaný jako ten první.

Stanas513
30.03.2019 5 z 5

Super čtení. Napětí od začátku až do konce. Čtenář stále čeká, jak to vlastně dopadne (samozřejmě dobře).

Kekik
28.03.2019 5 z 5

Nereálné, (i když proč ne, adrenalin již zachránil mnoho životů), ale tak čtivé, prostě úžasné. Občas jsem se ztratila v popisu probíhající akce (jak to udělali..., jak se to dalo do pohybu..., jak to můžou vidět jen pomocí ***, atd), ale příběh stojí za přečtení.

zuzana2599
28.03.2019 4 z 5

Rychlý, svižný, akční thriller. Jednoduchý děj a spousta napětí. Místy těžko uvěřitelné, ba nemožné. První polovina knihy mě bavila více, pak jsem jen chtěla dočíst do konce. Příběh je čtivý stejně jako Není úniku, stejný autorův styl, oba příběhy jsou hodně americké. Kdo má rád tento styl psaní, určitě si přijde na své.

kytarka
27.03.2019 5 z 5

U první knihy tohoto autora vám při čtení býka obrovská zima. U čtení knihy Na dostřel se však pěkně zapotíte a to doslova.
Tentokrát se ocitáme v Mohavské poušti, kdy jste vlákání do pouště a odstřelování jako divá zvěř. Při čtení prahnete po další a další stránce, v krku vám vyprahne... Tohle bylo daleko lepší než Není úniku. Styl autora jde velmi snadno rozeznat a je v obou knihách strjný. Nicméně tohle mě bavilo daleko více. Sice tam jsou opět velmi nepravděpodobné situace, ale tady mi to vůbec nevadilo. Tohle je dobrá na večer.

Polinka92
26.03.2019 2 z 5

Jestliže mě kniha "Není úniku" nadchla, tahle mě dost zklamala.
Děj se sice odehrává v originálním prostředí, ale dost prvků má podobných předchozímu příběhu.
Tři pachatelé - jeden mentálně zaostalý, druhý výstřední a třetí psychopat.
Opět se zde vyskytuje pět obětí.
První třetina knihy se dost táhne, další třetina je zamotaná, stejně jako v první knize se zde objevuje obrovská naděje, která rázem hyne. Třetí třetina už zas nabírá absolutní převrat, kde hrdina, co by v životě neublížil mouše, náhle v sobě najde odhodlání a sílu zabít.
Nevím, asi mě to hodně zklamalo...

Bee240
26.03.2019 5 z 5

Druhá kniha od Taylora Adamse a opět to byla naprostá nádhera . Kniha byla tak úžasná a skvělá. Opravdu mě pohltila stejně jako ta první a i tady nebylo jediné "hluché" místo . Byla to jedna velká akce od začátku do konce. Přečteno během dvou večerů a prostě naprostá paráda...strhující příběh který prostě musíte dočíst a kniha nejde odložit. Za mě rozhodně knihy od tohoto spisovatele jsou nejlepší co jsem kdy četla. Každý máme jiný vkus ale opravdu nechápu proč má kniha tolik negativních recenzí , protože byla skvělá.

Ajuszka
25.03.2019 5 z 5

Tak tohle vás rozstřílí.Ha,odstřelovač by tenhle vtípek nejspíš ocenil.Každopádně,nedoporučuji číst večer,jelikož z popisu horka budete mít neustále nutkání pít a pak je dost možné,že se v noci naběháte na záchod.Nicméně,napínavý příběh od samého začátku a když už si myslíte,že je konečně po všem..ale no tak,nechte se překvapit

happy-smile
24.03.2019 4 z 5

Jednoduchý příběh, jehož děj by se dal shrnout na pár řádcích. To, o co zde jde, je totiž napětí z popisované situace. Sice to byl podobně akční příběh jako v předchozí knize, ale tentokrát se mi to líbilo trochu míň. Nemůžu říct, že by kniha byla horší, možná jsem jenom při čtení byla v jiném rozpoložení. Takže komu se líbilo Není úniku, tak určitě zkuste i tuto knihu.

buldozer5
21.03.2019 5 z 5

Námět je jednoduchý a přitom lehko člověka zaujme. Stejné je to vlastně i s celým příběhem. Ačkoliv se děj odehrává, dá se říct, na tom samém místě, autor to vypráví tak napínavě, že se člověk u čtení prostě nedokáže nudit. Celý příběh jsem prožíval s hlavními postavami, k čemuž mi taky dopomáhalo prostředí, kde se to odehrávalo-pouštní krajiny v USA miluju, takže i tohle mi v knize sedlo. Jo, sice je to trochu přitažené za vlasy, třeba schopnosti toho odstřelovače, ale to se dá v pohodě prominout. Jsme s knihou spokojený a rozhodně si přečtu i autorovu další knihu, Není úniku.

georginaa
19.03.2019 5 z 5

Vzhledem k prostředí, které mi neznáme, se těžko dá orientovat. Moc popisu v knize mi nic neříkalo, jejich výpočty, písek a nikde nic a pak je schovaný někde a tam straně a oni taky někde, prostě jsem se v některých pasážích hroutila. Jen jsem si říkala....dobrá všude je písek a nikde nic. Ale co se týká samotného příběhu , tak to bylo drsný. Jak člověk udělá cokoliv proto, aby přežil. To opravdu musí zanechat na psychice následky a nevěřím, že by někdo tohle hodil za hlavu lusknutím prstu a žil dál, bez jakéhokoliv trauma jako tito manželé.

Taylor Adams
americká