Na co Alice zapomněla

Na co Alice zapomněla https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229901/bmid_na-co-alice-zapomnela-jZo-229901.jpg 4 1759 452

Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života a že je ve skutečnosti devětatřicetiletá neurotička, která nejraději tráví svůj volný čas v posilovně nebo na poradách školního výboru se ženami, jež kdysi nesnášela. Jak se to stalo, že se její život tak radikálně změnil? Proč ji její manžel nenávidí? Co tak hrozného provedla, že s ní její milovaná sestra skoro nemluví? A do toho si není schopná vůbec vzpomenout na svoje tři děti – ne, Alice se najednou vidí jinýma očima a ta nová žena, o které jí vyprávějí, se jí vůbec nezamlouvá. Najde způsob, aby se znovu stala tím člověkem, kterým bývala?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

What Alice Forgot , 2010

mekkejla
18.04.2016 5 z 5

No a je to - vše od Liane už mám přelouskané, chjo. Alice byla opět úžasná. Nejvíce asi oceňuji to, jak strašně skutečně postavy působí. Nikdo není záporák nebo klaďas a já si během celé knihy nemohla vybrat, na čí straně vlastně jsem. Epilogem ale vše zapadlo tam, kam jsem doufala. A jsem ráda za Lianiny sluníčkové konce - nečtu proto, aby mě to dostalo do depky, ale abych si odpočinula ;-)

Květi62
11.04.2016 5 z 5

Opět knížka, která má něco do sebe. Určitě si přečtu i Zamilovanou hypnotizérku. Knížky Liane Moriarty se mi prostě líbí. Vřele doporučuji.

limetka2008
06.04.2016 5 z 5

Moriarty mne opět nezklamala, četlo se to samo. Uprostřed knížky mne zamrazily myšlenky, jak snadno se nám může stát, že se stáváme neustále výkonnějšími manažerkami své rodiny, svého okolí, všechno zvládáme stále lépe, jenže mezitím ztratíme někde kus samy sebe - právě tu bláznivou, pohodovou a nekomplikovanou dívku, kterou si náš manžel vzal. Ta kniha není tak lehké čtení, jak se zpočátku tváří. Budu si ji pamatovat.

Sailien
31.03.2016 5 z 5

Knížka byla od první do poslední strany zajímavá a udržovala mě pořád v pozoru. Základní děj byl trošku předvídatelný, ale příběh velmi šikovně kličkoval, takže to neberu jako negativum. Nejvíce mi ovšem dalo zabrat to velké neznámé kolem Giny.. Knížka ve mě probudila doslova šílenou zvědavost, opravdu jsem se při čtení moc dobře bavila. Můžu jen doporučit!

iška
29.03.2016 3 z 5

Zatím mě z titulů, které sem od autorky četla, oslovila nejméně.

Chytuš
29.03.2016 3 z 5

Těšila jsem se na Alici (z mnoha důvodů) a nakonec jsem byla knížkou zklamaná. Byla taková nevyvážená, rozdíly asi tak velké jako mezi mladší verzí Alice a starší verzí Alice... Velice kladně hodnotím ústřední myšlenku, myslím, že si při čtení každý představuje, jak by na tom byl on sám - před deseti lety a teď :) Některé pasáže byly radost číst, ale spoustu stran jsem naopak přeskakovala... Takže hodnocení - tak napůl, no. Neublížila ani nenadchla...

HDosoudilová
27.03.2016 4 z 5

Po přečtení Manželova tajemství se mi do této knihy nijak zvlášť nechtělo. V podstatě jsem po ní sáhla z nouze a taky mi trvalo než jsem se začetla. Nicméně po několika stranách mě příběh chytl a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Příběh hodnotím velmi pozitivně i když ten konec bych napsala jinak ;-)

Deny95
24.03.2016 4 z 5

Ze začátku jsem se do knihy musela hodně přemlouvat..vůbec jsem se nemohla začíst. Ale asi od sté stránky se mi kniha začala líbit a velice mě upoutala. Nenechte se odradit začátkem, kniha je vážně pěkná. Taková příjemná oddechovka :)

Michnicka
20.03.2016 5 z 5

Spisovatelka zaujme čestné místo mezi autory od kterých já ráda čtu. Knížka se četla náramně. Poutavý příběh a moc se mi líbilo že to vlastně nebyl jen příběh Alice, no a konec jako z pohádky, to mám ráda. Jak bylo už psáno, každý z nás by občas potřebovat ránu do hlavy. :-)

LucieRossi
19.03.2016 3 z 5

Dojem z této knihy se u mě stupňoval od začátku do konce. Na začátku mi Alice lezla trochu na nervy, ale pak se to zlepšilo. Nejvíc mě ale bavil "blog" babičky Frannie. :) Knihu hodnotím jako příjemnou oddechovku.

MonikaV
16.03.2016 4 z 5

Knížka fajn. Sice na zlatou medaili, co je na obálce, bych to neviděla, ale četlo se to velmi dobře.

bartosovic00
15.03.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Je to taková oddechovka spíš pro mladší čtenářky.

Alice:To jak se Nick k Alici choval po nehodě mě překvapilo. A ještě více mě překvapilo jak když se Alici no konci knihy vrátila paměť tak začala odsuzovat mladší Alici. Jako kdyby tím trochu znehodnocovala celou knihu, kterou vyprávěla mladší Alice. Ale konec se mi překvapivě velice líbil

Elisabeth: Elisabethiny dopisy Jeremymu byly zajímavé. Chvilkami mi jí bylo i líto, ale jsem ráda, že to s ní ke konci hezky dopadlo

Vznešené úvady jedné prababičky: Velice vtipný blog a komentáře uživatelů taky k nezaplacení!

Za mě 4*

Márinka
09.03.2016 odpad!

Rozvleklá, nezáživná, nesmyslná slátanina, která chce čtenářky (muži to snad ani nečtou) přesvědčit, že nejlepším řešením mezilidských vztahů je ztráta paměti.

Davina
06.03.2016 3 z 5

Do knihy jsem se nedokázala vůbec začíst, přišla mi celkem nezáživná. Kniha je sice označená jako bestseller, ale už jsem četla lepší. Nevím, proč mi to nesedlo, mám takové příběhy ráda. Když na to myslím zpětně, tak ve mně kniha nic nezanechala, je to smutné. Myslela jsem, že mě to bude bavit.

Pavlnka
03.03.2016 4 z 5

Opět skvělá kniha. Doufám, že kniha, která tento měsíc vychází bude stejně skvělá.

Áňa 998
21.02.2016 5 z 5

Suprové čtení. Děj mě pořád něčím překvapoval, a Alici jsem si moc oblíbila :)
Konec mě naprosto dostal :) Rozhodně doporučuju ;)

Brambu
20.02.2016 4 z 5

Zapomenout na část svého života, vcelku mrazivá představa. Ono ale po ráně do hlavy se není čemu divit...A tak sama Alice zprvu nepoznává samu sebe a to, kým se stala. A když se o svém životě dozvídá ze všech možných stran, neví čemu sama věřit. Nakonec se však i paměť umoudří a vzpomínky se navrátí právě ve chvíli, aby mohly konec příběhu pěkně zašmodrchat. Jo pěkné to oddechové čtení.

popeluška
20.02.2016 5 z 5

Krásné pohodové čtení které nás vede k zamyšlení :-)

claudiecarmen
18.02.2016 5 z 5

Moc krásné, doporučuji.

Prateri
15.02.2016 5 z 5

Zapomenout deset let života, zapomenout, že mám dětí, zapomenout na přátelé i na ty, co mě zrovna nemusí - je kruté. Zkusila jsem si to představit a málem jsem se z té představy osypala.
Ale hezky se o tom čte.

manželství ztráta paměti, amnézie