Na co Alice zapomněla

Na co Alice zapomněla https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229901/bmid_na-co-alice-zapomnela-jZo-229901.jpg 4 1759 452

Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života a že je ve skutečnosti devětatřicetiletá neurotička, která nejraději tráví svůj volný čas v posilovně nebo na poradách školního výboru se ženami, jež kdysi nesnášela. Jak se to stalo, že se její život tak radikálně změnil? Proč ji její manžel nenávidí? Co tak hrozného provedla, že s ní její milovaná sestra skoro nemluví? A do toho si není schopná vůbec vzpomenout na svoje tři děti – ne, Alice se najednou vidí jinýma očima a ta nová žena, o které jí vyprávějí, se jí vůbec nezamlouvá. Najde způsob, aby se znovu stala tím člověkem, kterým bývala?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

What Alice Forgot , 2010

Katuska88
15.10.2015 5 z 5

Autorka mne opět nezklamala! Ta čtivost, napětí a zamyšlení! Musím přiznat, že i slza mi ukápla. Za mne rozhodně paráda. Vidím podobnou kostru jako u Manželova tajemství. Autorka začíná být pro mne rozeznatelná. Ale líbí se mi, čím dál víc.

martiiinkajjj
14.10.2015 1 z 5

Knihu jsem si s úplným nadšením vypůjčila v knihovně...bohužel jsem se asi po 30 stránkách nedonutila pokračovat, a to se mi jen tak nestává. Za mě proto pouze * :-).

Anna 13
09.10.2015 5 z 5

Musím říci, že kniha není tak skvělá jako Manželovo tajemství, ale přeci jenom se mi strašně líbila. Jenomže v té první knize je prostě trochu více napětí, které tak miluji.
Kniha je opravdu k zamyšlení a hodně vám dá. Skvělé postavy, prostředí, zápletky, skvělý nápad, boží zpracování. Tři pohledy na věc! :)
Prostě pro mne je to opět jedna z nejlepších knížek jakou jsem kdy četla a nemohu se dočkat Sedmilhářek!

Všem doporučuji!!!

SPOILER!
Alice byla skvělou postavou, které jsem fandila a která si mne získala! Trochu mi na konci vadilo, že se v podstatě vrátila se svými názory ke svému novému já. Fandila jsem jejich manželství a smála se Tomovi, který byl naprosto super. Strašně se mi u jeho názorů a řečí chtělo smát nahlas. Elizabeth jsem neměla moc ráda, jelikož pořád strašně fňukala a nevěřila. Kdyby více věřila, tak vím, že by to šlo. Nakonec jsem, ale byla ráda za ni a její konec. Nevadily mi ani články na blogu babičky Frannie!
Byl to nádherný, emotivní, zajímavý příběh k zamyšlení...

Mikisan
08.10.2015 4 z 5

Doporučuji! Tahle kniha vás donutí zamyslet se nad minulým, přítomným a budoucím JÁ.

Eleanorra
07.10.2015 4 z 5

První půlka knížky nuda a šeď. Tři ženy, tři pohledy na věc: angažovaná matka Alice, její sestra Elizabeth, které se nedaří otěhotnět a moderní babička, která o tom všem vede blog. Alice se praští do hlavy a ztratí 10 let vzpomínek a tím to celé začíná... Pomalu se rozkrývá život Alice a postupně se vynořují drobné vzpomínky, ukazuje se, jak moc se Alice za 10 let změnila - vizuálně i charakterově. Je to zajímavá životní bilance, člověk ze současné perspektivy dokáže jen těžko říct, zda a jak moc se věkem změnil. Taková šikovná ztráta paměti dokáže odhrnout sloupku posledních let života a podívat se dřívějšíma očima na současný život. Trochu mě mrzelo, že jakmile se Alici vrátily všechny vzpomínky, rázem se stala tou starou upjatou Alicí. Autorka pak trošku zhuštěně popisuje, že Alici i tak tahle zkušenost umožnila některé věci postupem času přehodnotit a nebýt tak znovu tou stejně upjatou čtyřicátnicí, jakou bývala před nehodou. Takže to celé možná za tu bouli na hlavě stálo! :)

papayka
07.10.2015

Hlavní dějová linie se mi trefila do noty - šok z toho, když člověk vidí najednou, jak se změnil za 10 let. Ty malé postupné změny v chování, názorech a samozřejmě vzhledu vůbec nevnímáme, ale dohromady a po nějaké době je to ve srovnání s naším mladým JÁ velký rozdíl. Líbil se mi ten popisovaný kontrast "mladé" a "zralé" Alice - asi protože jsem v podobném věku a někdy jsem sama překvapené z toho, jak mě mateřství změnilo. Počtení to nebylo těžké, přesto sem tam nutilo k zamyšlení. Co mě nudilo byly popisu blogu babičky.

Tejezka
06.10.2015 5 z 5

Mně se knížka líbila moc už od začátku, chvílemi mi Alice lezla na nervy, ale postupem času jsem si jí oblíbila a moc jsem si přála, aby knížka dopadla tak, jak dopadla.. Za mě super ! Doporučuji

Eleanorra
04.10.2015 4 z 5

První půlka knížky nuda a šeď. Tři ženy, tři pohledy na věc: angažovaná matka Alice, její sestra Elizabeth, které se nedaří otěhotnět a moderní babička, která o tom všem vede blog. Alice se praští do hlavy a ztratí 10 let vzpomínek a tím to celé začíná... Pomalu se rozkrývá život Alice a postupně se vynořují drobné vzpomínky, ukazuje se, jak moc se Alice za 10 let změnila - vizuálně i charakterově. Je to zajímavá životní bilance, člověk ze současné perspektivy dokáže jen těžko říct, zda a jak moc se věkem změnil. Taková šikovná ztráta paměti dokáže odhrnout sloupku posledních let života a podívat se dřívějšíma očima na současný život. Trochu me mrzelo, že jakmile se Alici vrátily všechny vzpomínky, rázem se stala tou starou upjatou Alicí. Autorka pak trošku zhuštěně popisuje, že Alici i tak tahle zkušenost umožnila některé věci postupem času změnit a nebýt tak znovu tou stejně upjatou čtyřicátnicí, jakou bývala před nehodou. Takže to celé možná za bouli na hlavě stálo! :)

Misi78
18.09.2015 5 z 5

Uzasna kniha. Cloveka primeje k zamysleni nad svym zivotem a jak se clovek v case meni.

kikies
18.09.2015 5 z 5

Znáte takový ten pocit, že se k vám určitá kniha dostala v ten nejvhodnější okamžik, kdy jste si ji fakt potřebovali přečíst, aby vám toho ze sebe dala úplné maximum? Tak přesně to se mi stalo u Alice. Kombinace aktuální situace a problémů popisovaných v příběhu, které mají ve své podstatě spoustu společného, je pro mě něčím novým a velice přínosným. Takže asi nebudu moc objektivním hodnotitelem. Určitě mohu říct, že příběh podle mě rozhodně předčil Manželovo tajemství, byl velice poutavý a tak opravdový, silný... a člověk místy nevěděl, komu má vlastně fandit :-)

AlenaV
04.09.2015 4 z 5

Doporučuji všem, které uvažují o rozvodu.
Škoda, že jsem se tenkrát taky pořádně nepraštila do hlavy.

DAVRE
01.09.2015 4 z 5

Mám rád styl psaní této autorky a určitě si nenechám ujít další její další knihy. Určitě mne více zaujala anotace, než samotný děj knihy. Snažil jsem se vžít do kůže Alice a přenést situaci do vlastního života. Určitě zajímavé téma - Manželovo tajemství mne však dostalo více. Přesto doporučuji jako oddechové čtení. E-Book za 110,- Kč. Samotnou knihu jsem koupil své mamce.

Lorrainee
01.09.2015 3 z 5

Kterak se z utaply holky zhyckaka a znudena nana stala, utapla se s nanou v hlave stretla a co z toho bylo. Tod cela Amerika. Postavy jsou napsany dobre a vedlejsi linie nenudily, naopak. Nic vic ale necekejte. Na zkrachovani manzelstvi, stejne tak jako na jeho fungovani musi byt dva a tohle je tipicky priklad "je to moje vina, fnuk fnuk" a nasledne "je to hajzl... je to jeho vina" a ve finale je na vine komunikace ji i jeho.

Jaruce
28.08.2015 4 z 5

Kniha mne zaujala mnohem víc než "Manželovo tajemství " hezky se četla myslím že tam nemusel jenom být blok babičky Frenie, ale přesto jsem se u knížky nenudila. Těším se na nový příběh od této autorky a to jsou "Sedmilhářky".

melanie
24.08.2015 2 z 5

Knizka je vazne takova oddechovka, neurazi, nenadchne. Idealni cteni na dovolenou. Rodinny zivot, manzelstvi ctyricetilete zeny, v podstate ocekavatelny prubeh. Namet je ovsem zajimavy: jak vy sami byste se na sebe divali ocimamo deset mladsima? Vyvinuli jste se k lepsimu, nebo byste ze sebe byli zklamani?

greetchen
21.08.2015 4 z 5

Přiměřeně sentimentální, ženské i k zamyšlení. Skvělá oddechovka na dlouhou cestu nebo dovolenkové povalování.

77yasmin
21.08.2015 5 z 5

Říkám si, že by nám někdy opravdu a vážně neuškodilo zapomenout pár let svého života a uvědomit si v dnešní uspěchané době, jaké sny jsme před lety měli. Jaký měl být náš život. Moc hezky a čtivě napsané. PS: Moc jsem Alici s Nickem fandila.

ChristineP
13.08.2015 3 z 5

Na co Alice zapomněla byla příjemná oddychovka. Ze začátku mi kniha přišla nudnější, ale ke konci jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Elisabethin příběh mě docela zasáhl a bylo mi jí velmi líto.
Abych řekla pravdu, tak Manželovo tajemství se mi asi líbilo o trošičku víc, ale zklamaná nejsem.
Myslím, že Alice se skvěle hodí na letní dovolenou! :-)

Siraelxy
08.08.2015 4 z 5

Pokud nevíte jakou knihu s sebou na dovolenou, doporučuji tuhle. Vtipná, pocitová, psaná pro ženy :-) Nehledejte v ní žádné filosofování ani hluboké myšlenky. Ale pár krásných zamyšlení v ní je. Mrkněte sem: http://siraelxy.blogspot.cz/2015/08/liane-moriarty-na-co-alice-zapomnela.html

sabinaK
29.07.2015 5 z 5

*spoiler* :D
Nevím jak vy, ale já jsem celou dobu fandila Nickovi :D takže za mě nejen super konec, ale i celá kniha

manželství ztráta paměti, amnézie

Liane Moriarty