Na co Alice zapomněla

Na co Alice zapomněla
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229901/bmid_na-co-alice-zapomnela-jZo-229901.jpg 4 1770 1770

Když se Alice probere na zemi v posilovně, má na hlavě pořádnou bouli a myslí si, že je jí dvacet devět a čeká první dítě se svým superúžasným manželem Nickem. Jenomže pak se dozví, že se jí z paměti právě vymazalo deset let života a že je ve skutečnosti devětatřicetiletá neurotička, která nejraději tráví svůj volný čas v posilovně nebo na poradách školního výboru se ženami, jež kdysi nesnášela. Jak se to stalo, že se její život tak radikálně změnil? Proč ji její manžel nenávidí? Co tak hrozného provedla, že s ní její milovaná sestra skoro nemluví? A do toho si není schopná vůbec vzpomenout na svoje tři děti – ne, Alice se najednou vidí jinýma očima a ta nová žena, o které jí vyprávějí, se jí vůbec nezamlouvá. Najde způsob, aby se znovu stala tím člověkem, kterým bývala?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

What Alice Forgot , 2010

Tulicek404
25.10.2018 1 z 5

Knížka me hodně zklamala, když se ani po přečtení 200 stránek vůbec nic nestalo, jen že hlavní hrdinka ztratila paměť, myslela jsem, že ji odložím. Vždy ale knihu dočtu s tím, že třeba se tam ještě něco vyvrbí, tady ale bohužel ne. Příběh je o ničem, vůbec žádné napětí. Pro mě utrpení a ztráta času :-(

ZuK1
11.10.2018 4 z 5

Příjemné a pohodové čtení s dávkou napětí ....

LittleK
10.10.2018 5 z 5

Autorka si Manželovým tajemstvím nasadila laťku opravdu vysoko a touto knihou dokázala, že si jí dokáže udržet levou zadní. Vážně jsem se celou dobu příjemně bavila a nemohla se od děje odtrhnout. Občas jsem sklízela přítelovy nechápavé pohledy, když jsem protrhla ticho přihlouplým chichotáním. Nemám co dodat, než že všem opravdu doporučuji.

Hedžoková
08.10.2018 5 z 5

Velmi čtivá kniha, napíná čtenáře, jestli se Alici vzpomínky vrátí a odejde tak od manžela. Stará Alice mi byla hodně nesympatická, nová Alice o něco méně a opravdu mě zajímalo, co se v životě musí stát, aby se z lásky stala lhostejnost a někdy až nenávist. Bohužel to většinou bývají maličkosti, které se kupí a kupí a v případě Alice a Nicka se nakupily až k rozvodu. Potěšil mě šťastný konec a i Alici jsem nakonec měla dost ráda, po většinu doby jsem jí brala jako mrchu, ale kniha ukazuje, jak moc záleží na úhlu pohledu, Alici jsem na konci chápala a její důvody k odcizení s k rozvodu byly pochopitelné. Kniha se mi moc líbila, jedna z aurorčiných nejpovedenějších.

Aquagirl
06.10.2018 5 z 5

Moje první setkání s tvorbou Liane... Nečekala jsem, že mě ta kniha takhle dostane. Naprostá pecka, skvělý příběh, výborný styl psaní, trochu překvapivý konec, ale proč ne :-) Těším se, až si od ní přečtu něco dalšího.

Mišule_11
23.09.2018 5 z 5

Ztratit paměť a nepamatovat si svých deset let života..? Páni..nevím, jak to ta autorka dokázala takto napsat, ale příběh mě pohltil a nedokázala jsem se od příběhu odpoutat! :) Stále jsem si nedokázala uvědomit, jak je to vůbec možné a jestli se Alici vůbec vrátí paměť a jestli se vůbec dokáže vrátit zpátky do života, proto jsem nakonec z konce byla ráda, že to takhle dopadlo. Rozhodně tuto autorku a její knihy doporučuji! :)

twiggynka
28.08.2018 5 z 5

kniha se mi líbila.... je zajímavé, co všechno dokáže ovlivnit chování člověka... ať je to přítelkyně, děti, rodina či vzpomínky....

Januli
27.08.2018 4 z 5

Knížka se mi líbila. Spoiler : Překvapil mě trošku závěr knihy, kdy teda Alice zůstala s Nickem, i když tomu celá kniha nasvědčovala. Ze začátku jsem jim fandila, pak si Alice vzpomněla a myslela jsem, že bude teda s Dominikem, ale ne. No proč ne. :)

edith79
12.08.2018 3 z 5

Knížku hodnotím s lehkým odstupem a ten mě donutil jednu hvězdičku ubrat, přestože bezprostřeně po dočtení jsem byla nadšená. Asi jsem moc posedlá svými oblíbenými thrillery, ale nějak mi tam chybělo nějaké opravdu temné a šokující tajemství. Každopádně jsem objevila autorku, jejíž knihy budu určitě vyhledávat.

JancaKube
26.07.2018 3 z 5

Čekala jsem od knihy více. Nedá se vůbec srovnat s např. Manželovo tajemstvím nebo Šílenými výčitkami.

DoDidDone
11.07.2018 5 z 5

Liane Moriarty je jedna z mála autorek, která má opravdu styl a odlišuje se jím od ostatních. Troufnu se říct, že kdyby se mi pod ruku dostal pouhý jeden její odstavec, bylo by ihned lehké uhádnout, kdo ho napsal. Už od začátku je jasné, jak to skončí, ale i tak čtete dál, protože autorka píše tak čtivě, zábavně a mile, že od toho nejde pryč. Zápletka není nikterak náročná, postav je tam málo na zapamatování a dějové linie nejsou tak složité. I tak perfektní dílo, kterému dávám pět hvězdiček, a to jsem na knihy, které jsou předvídatelné, jako pes a hvězdy pak nemilosrdně strhávám. Postava Alice je tradičně ztřeštěná a s ní i další postavy. Líbily se mi pohledy babičky a její sestry Elisabeth, které vyprávěly své příběhy a obohatily tím příběh. Myšlenka, jaké to asi musí být – ztratit vzpomínky, je šílená až dost. Kniha je (na její styl) poněkud delší, ale i tak tam nebylo žádné místo, ze kterého by sršela nuda. Prázdná místa tam zkrátka nebyla. Konec – ač předvídatelný – je pěkný a uzavřený. Knížky od Liane Moriarty jsou vždycky milé, jednoduché a poměrně nenáročné. Hodí se mezi nějakými drsnějšími knížkami vložit občas nějakou v podobném žánru. Teď na léto je to úplně perfektní. :)

Bruklinka
04.07.2018 4 z 5

Děj asi trochu předvídatelný, ale moc čtivý a poutavý příběh, který trošku nutil i k zamyšlení, jaké to asi je, přijít o deset let vzpomínek... Prima letní čtení na dovolenou.

julie8829
03.07.2018 1 z 5

Moc nechápu hodnocení :D Kniha mě vůbec nebavila a špatně se četla. Asi to není nic pro mě.

Dominika21
18.06.2018 4 z 5

Povedená odpočinková kniha, tak na dva večery :)

Hope80
18.06.2018 3 z 5

Kniha nebyla špatná, ale.... na to, že je má oblíbená spisovatelka tak tato byla poněkud slabší, když neberu knihu: Šílené výčitky, to byl opravdu se táhnoucí se velký omyl. Jinak mám spisovatelku moc ráda i její ostatní knihy. Ale tato byla hodně slabá..

Zlatinka.Emilly
12.06.2018 5 z 5

Probudit se o deset let mladší (tedy jasně že ne tělesně), to musí být hodně psychicky náročné. V tomto případě to bylo hlavní postavě k dobrému a já si myslím, že bychom si to někdy měli vyzkoušet. Nechat plynout problémy a vrátit se zpátky do doby, kdy o nic nešlo.

Elsinor024
03.06.2018 4 z 5

Je to pěkný nápad. Jak by to asi vypadalo, kdybychom potkali své hodně mladé já, které je ještě neobroušené, plné nadšení, naivity a optimismu:) Třeba by jeho názor nemusel být někdy tak špatný. Namíchat to nadšení se zkušenostmi.
Opět se potvrzuje, že Liane Moriarty je výborná vypravěčka dobrých nenáročných románů. Skvělé ke kafi na terasu po náročném pracovním dnu, kdy už se vám fakt nechce nad ničím přemýšlet.

MiliKry
31.05.2018 2 z 5

Žádná velká pecka, čekala jsem od toho víc.

jittik
12.05.2018 5 z 5

Pěkná kniha, zajímavý pohled na život, když ztratíte paměť a díváte se na svět očima bez předsudků

haski
10.05.2018 5 z 5

Moc dobrý námět. Dobře napsané, pobavila mě i donutila k zamyšlení, coby, kdyby?
Coby bylo, kdybych se probudila o 10 let zpátky. Asi nevím, ale nesměla bych vědět dopředu, co se stane potom. Přečtěte si jí, já jsem si "pochutnala".

manželství ztráta paměti, amnézie

Liane Moriarty