Na chalupě s moderním fotrem

Na chalupě s moderním fotrem https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/437722/bmid_na-chalupe-s-modernim-fotrem-MLk-437722.jpg 4 167 42

Dominik Landsman, autor populárních Deníčků moderního fotra, už nám vysvětlil, že mateřská dovolená není žádná dovolená. Opravdová dovolená je třeba výlet k moři do Bulharska, jak nám to popsala druhá polovina rodičovské páru, Dominikova žena Nataša. Nyní se ke slovu dostává ten nejdůležitější – syn Čeněk. To je totiž jediný člen rodiny, který má na chalupě alespoň trochu času, protože všichni ostatní jsou zaměstnaní hraním golfu, sklízením sousedovy úrody, případně prací s izolepou. A o výsledky svého soustředěného a naprosto objektivního pozorování se s námi neváhá podělit.... celý text

saryk93
01.01.2021 4 z 5

Jako na každou knihu od Dominika Landsmana i na tuto jsem se těšila. A mé očekávání to naplnilo, jako všechny autorovy knihy je i tato velmi čtivá, přečetla jsem ji během pár hodin a při čtení jsem se i zasmála. Na první Deníček moderního fotra to dle mého nemá, ale určitě ji jako odlehčenou četbu, kdy chcete vypnout a pobavit se, mohu doporučit.

katallinka
30.12.2020 5 z 5

Opět jsem se neustále smála!! Děda byl naprosto skvělý !!

happy-smile
20.12.2020 4 z 5

Kniha z pohledu Čeňka mě bavila. I když už je to velký kluk, tak se v něm "darebák" nezapře a vidíme, že všechny ty útrapy, co si rodiče musí vytrpět, nejsou jen dílem náhody. Je to fakt pěkná oddechovka a zasmějete se nejen nad Čeňkovými lumpárnami, ale i nad jeho naivním dětským vnímáním.

whiolet
04.12.2020 2 z 5

Tohle bylo slabé, bohužel. Ačkoliv kniha měla spoustu humorných scén, nějak mě nerozesmála.

PetK
27.11.2020 3 z 5

Připadala mi bohužel ze všech "Fotrů" nejslabší. Jako nebyl to úplně průšvih, ale vyprávění z pohldu fotra mi připadalo mnohem vtipnější. Tomu asi nahrávalo i audioprovedení, které knížkám dodávalo švih, malý Čeněk prostě nebyl tak drsný. :-)

pifffka
24.11.2020

Tak tohle nebyla kniha pro mě. Trošku násilná "sranda" připomínající Kameňák. To znamená - spousta rádoby vtipných historek, které má držet pohromadě dětské vyprávění. Prostě nedrží. A "referektory" od sedmiletého dítěte fakt nejsou vtipné.

kamila5406
11.11.2020 5 z 5

Deníčky mám ráda je to sranda. Mám prečteny všechny díly a pokaždé mě rozesmějí a Čeněk je super.

trudoš
10.11.2020 4 z 5

„Velikonoce jsou den, kdy kluci mlátí holky a oproti jiným dnům, kdy kluci mlátí holky, je to ten den úplně v pořádku a je to dovolené.“
Měl jsem z dalšího pseudo-deníčku strach, protože už Dovolená s moderním fotrem mi kvůli změně vypravěče příliš nevyhovovala. Ale dost možná s tím měl co dělat spíš ústřední motiv, protože zájezdy o prázdninách kamkoli do zahraničí nikdy nebyly můj styl. Ovšem se životem na vsi z pozice jarní náplavy se už ztotožnit dokážu snadno. A Dominik Landsman evidentně také, protože i přes veškerou absurditu jeho historek nemůžu říct, že by tematiku nějak zásadně přikrášloval. My měšťáci už zkrátka vykazujeme trochu mentální insuficience, když se zahnízdíme mimo „civilizaci“. Obzvláště geniální je pak Čeňkův dědeček hřející se u umělého krbu nebo s odhodláním esesáka hlídající pěstěný trávník. Ani sám Čeněk v hlavní roli nezklamal, jen ty znovu zužitkované vtipy o zakonzervované lodi a Bearu Gryllsovi si autor mohl odpustit. Napoprvé v Adorablovi fungovaly lépe.

Lil30
10.11.2020 3 z 5

Deníček znám, takže jsem tušila, do čeho jdu a kniha mě pobavila. K tomu četba Janem Maxiánem byla skvělá, hezky se poslouchala a Čeňka uměl dobře vystihnout. V každé kapitole jsem se zasmála. Žádná vysoká literatura to není, ale pobaví :-)

Medvědářka
05.11.2020 2 z 5

Za mě tohle už ne.
Jako pár momentů bylo lehce úsměvných, ale Deníček fotra a páru se mi líbilo víc.

ElikaS
19.10.2020 4 z 5

Výborná knížka, když se chcete pobavit, zasmát se a zlepšit si den. Pohled Čeňka byl příjemným oživením a v některých kapitolách jsem se vyloženě řezala smíchy a úplně viděla našeho syna. Nic jiného než odreagování jsem od této knížky nečekala, a to jsem taky dostala plnými hrstmi, takže super.

alnahu
11.10.2020 5 z 5

Tato kniha mě včera skvěle zpestřila smutné odpoledne-výborně jsem se u ní bavila.Tentokrát je vyprávěna sedmiletým Čeňkem o jeho zážitcích z chalupy ,kam jezdí s rodič,babičkou a dědou.Nejvíc jsem se nasmála kapitolám Čas sklizně a Stanování na chalupě.Doporučuji tuto zábavnou tenkou knihu všem ,kdo mají rádi knihy Dominika Landsmana.

Skodinka89
07.10.2020 3 z 5

Neurazí, ale deníček je prostě deníček :D.

Dixinka
04.10.2020 4 z 5

Vtipné.

KájaKoxík
21.09.2020 5 z 5

Moje první knížka od Dominika Landsmana a naprosto splnila moje očekávání. Dávám 5 z 5.

Je to nesmírně vtipné čtení, o to více, protože nemám děti a tak se to vlastně neděje mě. Prosmála jsem se každou kapitolou. Kniha je psaná velmi osobitým stylem. Když jsem se pokusila situace v knize popsané převyprávět, nevyznívají tak vtipně, jako při čtení.

Pokud hledáte lehké oddechové čtení je to kniha pro vás.

Přidávám pro představu přehled kapitol:
Naše chalupa
Cesta na chalupu
Na chalupě máme bazén
Stavíme altánek
Zvířata na chalupě
Pobožná místnost a další zajímavá místa na chalupě
Na chalupě se taky hodně griluje
Sportovní vyžití na chalupě
Čas sklizně
Velikonoce
Na procházce kolem chalupy a taky trocha toho houbaření
Návštěvy na chalupě
Na chalupě s babičkou a dědou
Silvestr na chalupě
Výlety na chalupě
Kterak na chalupě chodíme na ryby
Stanování na chalupě
Hmyz a jiní hmyzovití
Zazimování chalupy

Lenka339
15.09.2020 3 z 5

Pohodová knížka na dovolenou a prázdniny. Deníčky jsou ale lepší.

bara587
07.08.2020 3 z 5

Tak trochu slabší než Deníček, ale i tak příjemná, vtipná oddechovka.

petrarka72
31.07.2020 3 z 5

Čeněk je celý táta. Akorát to z jeho pera (asi plnícího?) nevyzní a není to taková sranda.

Monika1717
02.07.2020 3 z 5

Včera zakoupeno,dnes dočteno. Kniha neurazí, pěkně se čte, místy je vypravování zdlouhavé, ale copak v životě je každý den nacpaný dobrodružnými historkam? Původně jsem zakoupila na dovolenou, je to takové oddechové čtení, něco mi to připomíná,ale nevím přesně co. Že by úsek mého života s rodiči a prarodiči na chatě? A chalupu za takových podmínek bych nechtěla ani zadarmo.

Miretti
28.06.2020 4 z 5

Dominikův humor mám ráda a zde je podán očima jeho dítěte. Příjemná oddychovka, ale umím si ji představit o něco kratší..