Mýty a legendy – Egypt, Řecko, Galie

Mýty a legendy – Egypt, Řecko, Galie

Od počátků světa vzrušují fantazii lidstva tajemní bohové, zázračné bytosti a lidští hrdinové. Tato kniha nám pootevře okénko k tajemstvím, která si lidstvo uchovává v paměti. Bohové a hrdinové starých civilizací Egypta, Řecka a Galie nám připomenou kořeny naší civilizace. Publikace je určena nejen mládeži, ale i dospělým, kteří si chtějí nenáročnou a poutavou formou objasnit anebo znovu oživit rozmanité mýty a legendy, jež kniha současně konfrontuje s historickou faktografií....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/44_/44956/myty-a-legendy-egypt-recko-galie-44956.jpg 4.683

L´Egypt, La Gréce, Les Gaulois, Mythes et légendes (1988)

Mytologie, Literatura naučná, Pro děti a mládež
Vydáno:, Gemini (ČR)

Peter.Melon

Mýty s pěknými příběhy...Zvláště mě zaujaly mýty o keltech.

Guepp

Pribehy postaci pro zakladni orientaci. Dominantu nad textem ovsem drzi obrazky. Prijemna kniha :)

haki34
19.11.2016

Jednoduche a strucne pribehy, kde se seznamime s nejdulezitejsimi postavami mytologie... Jelikoz me baje vzdy bavili, egypt a recko mi byli zname, ale galske legendy jsem doslova hltala. Tak samo i nadherne ilustrace v knize...Eponinu, druidy, Sequanu, Succeluv mlat vidim i ted pred sebou :)

Ellbereth
20.08.2015

Tyto knihy jsem milovala. Pro jejich ilustrace i příběhy. Pro děti je to úžasná forma sebevzdělávání. Pro mě to byl tenkrát návod k tomu, co mě zajímalo. Příběhy jsou sice stručné a jednoduché, ale pro začátek naprosto postačující. A ilustrace? Prostě nádhera :-)

Rilian
07.07.2015

Knihy z této edice představují knihy mého dětství!

Terva
02.06.2015

Nádhera. Krásné ilustrace a věrohodné mýty.

Kytiii
30.11.2013

Já díky Mýtům a legendám odmaturovala za jedna :D - jako dítě jsem všechny díly milovala a znala jsem je takřka zpaměti... při zkoušce se to hodilo :D

Standa Šebek
04.09.2013

Na francouzských knihách ze série Mýty a legendy jsem doslova vyrůstal. Jednoduše a stručně převyprávěné slavné i málo známé báje z celého světa o hrdinech, bozích, zamilovaných hvězdách, mořských lvech, princeznách, duhových hadech...to vše na krásných barevných celostránkových ilustracích.

anthea
25.11.2011

Pěkná kniha o mytologii, spíš myslím pro děti