Cesta do hlubin študákova mýtu aneb Poslední zvonění

Skeve strávil pár let na královském dvoře a pak se účastnil několika mezidimenzionálních hrdinských kousků. Je čas trochu si odpočinout. Vzal si volno, aby mohl studovat a relaxovat... Za pár měsíců mu ale na dveře zabuší tři mladé Pervektky. Nesou mu vzkaz od Aahze, aby si je Skeeve vzal do parády a naučil je „něco ze života“. Pak mu Marfa pošle svého a Kvidova kamaráda, aby ho přijal za studenta. I Kulík chce nechat někoho doučovat a Stázka zase potřebuje zkrotit synovce. Než se Skeeve naděje, jeho studijní volno se změní v učitelskou řeholi. Když ale dojde k vražednému útoku, vybuchne bomba a snaží se je sežrat Kudlanice, dochází tulpanskému mágovi, že tady jde o trochu víc než jen o skupinu studentů, která touží naučit se magii. To si pište! Studenti se totiž bez Skeevova vědomí připravují na velmi nebezpečnou magickou soutěž. A že neuhodnete, kde se koná? A aby toho nebylo málo, jsou vypsané sázky... a ne zrovna ve prospěch čarodějových učňů. Skeeve brzy zjistí, že pro záchranu životů svých studentů musí riskovat vlastní krk....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/4208/cesta-do-hlubin-studakova-mytu-aneb-posledni-zvoneni-4208.jpg 4.226

Mýtus 16.

Humor, Romány, Fantasy

Vydáno: , Perseus

Class Dis-mythed, 2005

Kniha Cesta do hlubin študákova mýtu aneb Poslední zvonění

toni-az
11.10.2017

Konečně zase Skeeve, proti MYTH Inc úplně jiná liga. Kdyby to nezkazil několikanásobný konec, kde pak zase byl problém celou mašinérii rozjet, dal bych ještě o hvězdičku víc. Takhle lepší průměr s tím, že pohodová a čtivá knížka pro chvíle, kdy člověk nechce nic moc řešit.

Mr.Fox
13.08.2015

Po několika slabších předchozích dílech je tu opět ten starý dobrý Mýtus, který mám rád. Kvalitou bych jej přirovnal k prvním dílům série. R.Asprin v něm spolu s J.L.Nye konečně našli ten správný směr, a já doufám, že se jím budou ubírat i v následujících posledních dvou dílech. Děj byl drobet předvídatelný, ostatně jako vždy, ale odsýpal a velmi mě bavil. Taktéž jsem rád, že v tomto díle dostalo prostor tolik stěžejních postav z dílů předchozích. Perfektní!!

Ledo11
17.06.2014

Pro mě to byl nejlepší díl z této série, ještě lepší než 15. díl....Musím říct, že to bylo docela napínavé...

ichinose
10.07.2012

Mé první setkání s tímto autorem a s celou sérií. Jen tak namátkou vybráno v naší knihovně s celkem pěkným výběrem fantasy děl. Knížka se četla pěkně, rychle a celkem i poutavě, Velký Skeeve vypadá jako nepříliš tupý tulpan a i zbytek jeho učňů má svých pět pohromadě, akorát mi na Cestě chybělo to "něco", ta šťáva, která všechno pěkně dochutí a zbaví literární pokrm mdlé chutě.

Skeeve
20.01.2012

Se zármutkem musím říci, že tento díl mé milované série Mýtů je ten nejslabší a nejchudší, co se děje, humoru a originality týče.