Myslet sociologicky: Netradiční uvedení do sociologie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha je netradiční učebnicí, v níž se autoři věnují různým stránkám všedního života, dilematům a volbám, s nimiž se vyrovnáváme, přičemž nemáme ani čas, ani příležitost je do hloubky promyslet. Pro nové vydání , na němž se autorsky podílel Tim May, byla kniha zcela přepracována. Nově jsou v ní zařazena mnohá obecnější témata, která úroveň každodennosti překračují, jako je moc, morální povinnost, stát a území, kultura, globalizace, riziko aj....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45223/myslet-sociologicky-netradicni-uvedeni-do-sociologie-45223.jpg 4.241
Žánr:
Literatura naučná, Sociologie, společnost, Učebnice a slovníky

Vydáno: , Sociologické nakladatelství (SLON)
Originální název:

Thinking Sociologically, 1990


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Myslet sociologicky: Netradiční uvedení do sociologie

martin3308
04. ledna

Kniha se mi moc nelíbila. Sice obsahuje pár pěkných názorných příkladů jak se dívat na svět jinýma očima, ale bohužel když jsem narazil na dvě, tři, čtyři myšlenky, ve kterých si buďto Bauman vymýšlí, nebo dokonce lže, tak to trochu znechutí. Zvláště když si uvědomím že je to literatura kolikrát doporučována jako četba pro studium na VŠ. Naštěstí v jiných dílech jde trošku víc do hloubky a vysvětluje, ale tady to bere všechno tak nějak po lopatě. Často mě u Baumana přijde, že vymýšlí koncepty aby něco jakože vymyslel a mohl na to poukázat a říct "vidíte na co jsem přišel" a budoval si tak akademické jméno..... Pouze můj názor

Cink262
12.07.2020

Dobrá kniha. Uvedení do dějin sociologie ale nečekejte. Je to opravdu spíše uvedení do toho, jak se sociologicky přemýšlí o problémech jako jsou sociální skupiny či lidská svoboda.
Kniha je dobře koncipovaná a rozdělení na jednotlivé kapitoly smysluplné. Po přečtení se tedy od knihy odvracím s urovnanějšími myšlenkami než po zmatku, který ve mě vytvořila jiná kniha Z. Baumana ("Umění života").
Pro zájemce o pouhý úvod do sociologie (který mě stačí) doporučuji, nevím ale, zda i pro studenty může (pro svůj "nastiňovací" charakter) sloužit jako dobrá učební pomůcka.


thera23
13.06.2016

Už jen pro někoho může být slovo "myslet" odstrašující víc než samotná sociologie :).
Ale nakonec uvidíš, že Ti to rozšíří obzory a budeš se na některé věci dívat jinak než doteď...
Za mě 4 hvězdy ****
Chceš se zamyslet nad vlivy, jenž nás dennodenně omezují? Nad reklamními triky, jenž nás zotročují? Chceš se seznámit s tím, jak nám společnost, vnucuje být tím, kým chce, abychom byli?
P.S. Taky musím bohužel přiznat, že kdyby knížka nepatřila do seznamu mé povinné četby, bych se do toho rozhodně nepouštěla :-D! Ale bohudík, že jsem po této knížce sáhla!

Tkanička13
25.12.2015

Povinná literatura, ale kvalitní.

_sjuu_
27.05.2013

Skvělá a snadno pochopitelná kniha :)