Myšlenky za volantem

Myšlenky za volantem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459493/bmid_myslenky-za-volantem-hYi-459493.jpeg 5 1077 1077

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.“... celý text

begonie226
26.01.2021 5 z 5

Milé, úsměvné postřehy dávkované po troškách ,které občas nutí k zamyšlení. Nejvíce pobavil sloupek o zahradničení a vánoční cukroví .

LenV
23.01.2021 4 z 5

Moc milé, laskavé a humor mi velmi seděl. Párkrát jsem se i hlasitě zasmála "vánoční cukroví" "květák" "časopisy Žena a život nebo Muž a smrt", bavila jsem se. Kéž by bylo zamyšlení více, byla to taková jednohubka. 90%

Frakira
22.01.2021 4 z 5

U čtení v hlavě slyšíte jeho hlas, což je super! Milé oddechové čtení...

LooneyCZ
22.01.2021 4 z 5

Milá sbírka úvah nejen o jízdě autem. Nejvíce mě pobavil fejeton o zahrádkaření.

optimistka76
21.01.2021 5 z 5

Skvělá oddechovka, úžasně moudrý humor, jako ostatně je u pana Ebena zvykem. Má to jednu vadu, chtělo by to alespoň trojnásobně stránek. ????

Alto98
20.01.2021 4 z 5

Zábavné úvahy že života, fajn.

Šárka345
20.01.2021 5 z 5

Hezké, pohodové čtení, jako bych ho slyšela....

haannyys
19.01.2021 4 z 5

Za začátku jsem se nemohla naladit, ale několikrát jsem se upřímně zasmála, a to je potřeba. Vazba knihy je zajímavá, trhat listy nemám to srdce tak jako tak. Vyhovují mi krátké časopisové sloupky.

Ales.BD
18.01.2021 4 z 5

Významná část sice spadá do kategorie "jak to bylo dřív, jak je to teď", případně "dřív to bylo lepší", ale dá se to vydržet díky pěknému stylu vyprávění. Asi nejzábavnější mi přišly příběhy o zahrádce a přibraných kilech po vánocích. Výborná audiokniha čtená samotným autorem.

marca_m
18.01.2021 5 z 5

Kraťoučké, svižné fejetony psané lehkým perem a s nadhledem. Obsahují Ebenův typický situační humor a smysl pro lehkou ironii. Ideální na oddych a pro zasmání.

RHorse
18.01.2021 5 z 5

Nejdřív jsem neodolala a začala číst, i když to byl dárek pro někoho jiného. Pak jsem náhodou v rádiu slyšela audioukázku a musela si to hne poslechnout i od pana Ebena. Nesmírně kultivované, skvělé fejetony/ myšlenky. Prostě Marek Eben nikdy nezklame :-).

pocketka
17.01.2021 5 z 5

Božínku, to byla krásná kniha. Poslouchala jsem jako audioknihu, kde byl laskavý a kultivovaný projev pana Ebena obrovskou přidanou hodnotou. Krátké, vtipné fejetony, které pohladí po duši, najdete pravdu v každém slovu a možná se budete smát nahlas, kdy pochopíte absurdnost některých popisovaných situací. Určitě vřele doporučuji a panu Ebenovi děkuji za zpříjemnění odpoledne.

xxtom
17.01.2021 4 z 5

Kniha sloupků pana Ebena na různá témata. Hezké pohodové čtení.

farys_books
16.01.2021 4 z 5

Rok 2021 jsem zahájila touhle útlou knížečkou plnou hořkosladkých fejetonů, která mě velmi mile překvapila, hlavně tím, že jsem zjistila, že s panem Ebenem mám dost podobné názory na dění.
Některé příběhy vás pobaví - například o tom, jak se nakupuje v době pandemie - jiné vás naopak rozesmutní a třeba i přinutí zamyslet se, kam ten svět spěje.
Fejetony vám rozhodně doporučuju dávkovat - já je přečetla všechny během jednoho večera, ale zase se mi všechny nestihly rozležet v hlavě.

Květi62
16.01.2021 5 z 5

Knížka, kterou jsem dostala k vánocům, a kterou jsem po přečtení chtěla darovat dceři, protože stejně jako já má ráda Marka Ebena. Nedaruji. Určitě jí ale knížku půjčím. Vím, že bude stejně nadšená jako já. Milé fejetony vtipně a přesně vystihující každodenní situace, s kterými se setkává každý z nás. Popis zahradničení byl tak pravdivý, že jsem se smála nahlas.
Nákup v hypermarketu neměl chybu. A tak bych mohla pokračovat. Knížka zůstává v mojí knihovně. Nesplním sice bod výzvy s knihou, kterou daruji. Bod výzvy, kniha do 15. místa v žebříčcích databáze, ale určitě splním. A nemusím ani kontrolovat, jestli stále zůstává mezi 15 nejlépe hodnocenými fejetony. Nyní je na 5 místě.

petrarka72
16.01.2021 5 z 5

Laskavé čtení, nejenže se několikrát nahlas zasmějete (a v autobusu se na vás všechny roušky ošklivě podívají), ale usmívat se budete ještě hodnou chvíli po dočtení... Ten autorův nápad s trhacím blokem je moc prima. Vzhledem k tomu, že vzápětí knížku pošlu dál, hodlám ho využít obráceně - vytrhnu si a ponechám to nejvtipnější. Jen nevím, jestli to bude zpráva o získání amerického řidičáku. Nebo úvaha o velikonočních zvycích. Nebo o "nápisu Karlovy Vary". Nebo o nocích s jezevčíkem. Nebo... Možná bude nejlepší pořídit si dalších několik výtisků a rozdat je rodině a kamarádům. Spolehlivě je potěším - a postupným střídmým, nenápadným trháním si sestavím vlastní exemplář... A bude to strašně pěkné.

asam
14.01.2021 5 z 5

milé, vtipné, mnohdy poučné, krásná čeština ....prostě paráda. Marek Eben nezklame. Doporučuji.
Nejvíc mě pobavil - květák - str- 163---- hned byl k obědu, aby sousedi viděli.

Hoblinka
13.01.2021 5 z 5

Mareček nikdy nezklame...

Chytuš
13.01.2021 5 z 5

Víte, chtělo by se mi napsat, že je tenhle soubor fejetonů "strašně milý", ale už vím, že to by bylo špatně... A nevylepšilo by to ani slovní spojení "neskutečně milý", protože takhle knížka skutečná je. Takže se budu držet při zemi a použiji staré dobré "velice milý" :-)
Marek Eben píše úžasně, z každého fejetonu úplně sálá nádherná čeština, kdy si čtenář uvědomí, jak je naše mateřština vlastně krásná. A není to jen tím sálajícím pocitem z jazyka, obsahově jsou fejetony neméně hřejivé. Děkuji pane Ebene, užila jsem si každičkou stránku a už teď vím, že se k téhle netradičně vázané knížce vrátím, protože je to jedna z těch, které vás dokážou polaskat a pohladit v krajině srdeční...

Arturka
12.01.2021 5 z 5

Příjemné, odpočinkové čtení. A opravdu vtipné, nejednou jsem se nahlas zasmála. Děkuji, milý autore!