Myšlenky za volantem

Myšlenky za volantem https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/459493/bmid_myslenky-za-volantem-hYi-459493.jpeg 5 1069 366

Kniha Marka Ebena Myšlenky za volantem představuje soubor sloupků a fejetonů, které vycházely časopisecky v letech 2014–2020. „Moje zkušenost s podobnými knížkami je taková, že se mi vždycky něco líbí a něco zase ne. A byl bych vlastně rád, kdyby v té knížce zbylo jen to, co se mi líbí, abych nemusel otravně listovat a přeskakovat to, co se mi nelíbí. Ale nikdy jsem neměl to srdce z knížky něco vytrhnout, připadá mi to barbarské. A proto je tato knížka ve formě kroužkového bloku, protože z bloku člověk vytrhne list jako nic a nemusí se trápit. Pokud někomu po přečtení zbudou jen desky, velice se omlouvám.“... celý text

Rowana
30.08.2022 4 z 5

Laskavý humor a pohled na život s nadhledem, to je přesně to, co jsem do ouška pustit potřebovala a co jsem také dostala. A konečně už vím, k čemu je například dobrá taková puberta.

JankaV80
27.08.2022 5 z 5

Krátké, vtipné povídky Marka Ebena ze života. Hned začátek celé knihy povídek je vtipný, jelikož autor s humorem sobě vlastním, nechal knihu "svázat" do kroužkové vazby, aby čtenář případně mohl vytrhnout ty povídky, které se mu nelíbí :) ....takže je jasný, že se nic trhat nebude a co povídka, to životní zkušenost. Čte se to jedním dechem, doporučuji.

Isew
20.08.2022 4 z 5

Poslouchala jsem načtené autorem a opravdu jsem se pobavila. Některé fejetony jsou vážně vtipné. A z té knihy v kroužkové vazbě bych nevytrhla jediný list.

Jana512
06.08.2022 5 z 5

Krátké fejetony Marka Ebena, vedou k zamyšlení o současných problémech a mezilidských vztazích. Marek Eben líčí různou problematiku s humorem, jemu vlastním, a tím se stává zábavným i poučným. Milá knížka.

Davídek580
03.08.2022 5 z 5

Zdravím všechny a knížku vřele doporučuji. Čte se jedním dechem, je velmi vtipná, trefná a zakončena pointou tu vtipnou, tu k zamyšlení. Ocení ji ti, kteří mají rádi inteligentní, jemný humor. 100 %

DuncanIdaho
03.08.2022 5 z 5

Kniha je zábavná a často i úsměvná. Marek zde inteligentním způsobem poukazuje a často i jemně zesměšňuje různé, i z mého ohledu, leckdy prapodivné způsoby dnešního života. Pro lehké a rychlé čtení tuto knihu doporučuji.

janinkahh
09.07.2022 5 z 5

Velmi milá kniha, plná inteligentního humoru,kterého je v dnešní době méně a méně.
Mnohokrát jsem se zasmála...
Vřele doporučuji všem...

Stromovous
01.07.2022 5 z 5

Skvělá zábava...

katerina5544
29.06.2022 5 z 5

Vynikající, milé, trefné. Skvěle jsem se pobavila.

amejzlík
16.06.2022 5 z 5

Marek Eben je za všech okolnosti taktní a má smysl pro humor, který je mi hodně blízký. U krátkých a milých fejetonů jsem se nasmála opravdu požehnaně.

broskev28
06.06.2022 4 z 5

Většinou se do "sebraných fejetonových spisů" nepouštím, ať je autorem kdokoli. Jednak proto, že nic není staršího než den staré noviny, jak pravil klasik, a pak také proto, že pokud je někdo pan spisovatel, chci si jeho práci užít jako literaturu, ne jako komentář reality. (Snad je význam poslední věty pochopitelný, i když to zní divně.)
Pana Ebena nepočítám mezi spisovatele - snad se neurazí - a naopak ho znám jako moderátora, prvně ovšem jako autora písňových textů. Takže jsem si jeho fejetony přečetla s chutí a se zájmem, a rozhodně nelituju. Ne se vším souzním, ale jeho náhled na svět (lehce staromilský a konzervativní, což můžu) a hlavně jeho způsob vyjadřování jsou mi sympatické.
Příjemná jednohubka, kterou mi doporučili naši čtenáři.

"Je to snaha Bruselu destabilizovat pomocí květáku naši národní ekonomiku, tlačit nás k brokolici a cuketě a myslet si, že to těm Čechům stačí? Pokud to tak je, nedá se to nazvat jinak než nepřípustné květákové vměšování. A já věřím a doufám, že to naše vláda v žádném případě nepřipustí."

hajrys
31.05.2022 5 z 5

Já ho prostě miluji. Začítám se již po několikáté a stále budu. Tohle je kniha, ke které se vrátím 1000x a stále se usmívám. Mimochodem, fejeton o balícím papíru u nás již zdomácněl :-)

maminaOlina
24.05.2022 4 z 5

Úplný balzám na duši oproti Půlnoční knihovně, kterou čtu již celkem s nechutí. Díky za takové knihy

attila1
24.05.2022 5 z 5

Milý humor pana Ebena. Chcete-li se zasmát , neváhejte sáhnout po této knížečce.

Maraiser
23.05.2022 4 z 5

Prostě pohoda

icezero
22.05.2022 4 z 5

Poměrně rychle přečtená knížečka plná nenáročného čtení o tom co se může panu Ebenovi honit hlavou za volantem. Myšlenky uspořádané do jednotlivých fejetonů se čtou krásně a rozhodně jsou sepsány příjemným jazykem. Za mě spokojenost

faba
18.05.2022 2 z 5

Marek Eben je jeden z mála, který neurazí. Už od mládí, Kamarádi, jeho písničkářské trio (píseň Praha 1581 je super), Plovárna!, i jako moderátora ho můžu... Každý má světlé i horší dny. Tato kniha, kterou jsem přečetl při hlídání vnoučat, mě moc neoslovila. Něco ano, něco ne, něco vůbec. Možná jako audikniha, to má jiný rozměr, ale takto...
Normální kniha, která se prodává, protože Eben.
Souhlas s „soukroma".

p.s.: kdybych trhal, jak doporučuje autor, zbylo by pár stránek :-) , :-(

radus
06.05.2022 4 z 5

Bylo to takové zajímavé, nenáročné čtení o tom, co se Markovi honí v hlavě. A jak tímto úsměvným čtením procházím, vidím, že tam mám občas stejné blbosti jako on :-D Určitě žádné stránky nebudu vytrhávat, každý ten fejeton má nějakou myšlenku...

VercaV
04.05.2022 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha.
Byla to moje první zkušenost s audioknihou. Četl ji sám pan Eben a bylo to moc krásné poslouchání. Jednak mám jeho hlas ráda, tak i samotné fejetony byly krátké a skvělé. U několika sem se pousmála nebo dokonce i zasmála. V první půlce to bylo zaměřeno více ohledně aut a řízení, ale v druhé půlce již myšlenky byly z běžného života.
Myslím, že je to takový pohodový poslech, někam na cestu či k domácím činnostem. Některé storky byly že života, jiné zas ukázaly kousek minulosti jak co dřív fungovalo. Líbily se mi fejetony o vánocích, kovid nákupech nebo jak dřív probíhaly diskuze bez googlu.

Kuci12
28.04.2022 4 z 5

166 stránek - hmm, krátké, přečtu to, ale asi to nebude mít děj, takže to bude spíš o ničem než o něčem...... Takhle hloupě jsem si duchu odsoudila knížku, které ale v sobě má velké "něco". Je to vtipné, chytré, sarkasticky upřímné a hlavně pravdivé. Jako dobrý dezert po náročném dni.

"Mně se zdá, že pokud chcete něco opravdového dostat, musíte riskovat. Musíte se tomu druhému vydat všanc a doufat, že on to udělá taky. Bezpečné to není, ale také to není silikonové."