Myši

Myši https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76545/bmid_mysi-qbD-76545.jpg 4 449 136

Každému jednou dojde trpělivost. Šestnáctiletá Shelley a její matka jsou jako šedé myšky – nervózní, plaché a přeochotné. Je snadné je využít a zneužít, což si dobře uvědomoval otec Shelley i její spolužačky ze střední. Právě před nimi uprchnou matka s dcerou do nového domova na venkovské samotě, kde obě nečekaně rozkvetou a svět se zdá konečně snesitelným místem. Nově nabytý klid však záhy naruší lupič, který se jedné noci vloupe do domu. Shelley se probudí, slyší, jak vržou schody, a v následujících mrazivých minutách se její život obrátí vzhůru nohama. Moc dobře totiž ví, že když už se kočka dostane do myší díry, neodejde bez kořisti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Jota

Mice , 2010

Kate.S
11.02.2013 4 z 5

Text obsahuje menší spoilery. Zajímavá kniha. Nevěděla jsem, co si o knize myslet a příjemně mě překvapila. Myši se liší od ostatním thrillerů, ale podle mě je to dobře. Bylo by nezajímavé, kdyby všechny thrillery byly na stejný způsob. Na začátku knihy mi bylo Shelley líto a jednoduše jsem se do postavy vžila. Nevěděla jsem, co se bude dít a všechno mi došlo u věty "Myslím, že bychom ho měly pohřbít v zahradě." Od této chvíle se příběh zcela změnil. Po přečtení této věty se příběh trochu táhl. Pro mě byl v částech nudný, ale i přes to si myslím, že jsou Myši hezky zpracovaná kniha, děj zajímavý, styl psaní velmi čtivý. A ponaučení? Jistěže. Vraždy vám zřejmě projdou, pokud použijete mramorové prkýnko.

Violetti
28.10.2012 4 z 5

Musím říct, že jsem byla tímto dílem velmi příjemně překvapena. Trochu jsem se, vzhledem k věku hlavní hrdinky, bála laciné teenagerovské detektivky, ale naštěstí se mé obavy nepotvrdily. Gordon Reece se ukázal jako výborný psycholog a právě tato 'myšlenková' linie knihy je bezpochyby její největší devízou. Co se totiž skutečného děje týče, ten byl na můj vkus příliš prvoplánový a nereálný, což Myším rozhodně ubírá na kvalitě. Pakliže totiž z hlediska psychologie sledujeme určitý duševní proces, který je vylíčen velmi dobře a realisticky, rozhodně si tento dojem nechceme nechat rozprášit nahodilým dějem. Ačkoliv byla Shelley spíše politováníhodná než sympatická, její duševní přerod mě zaujal a kniha se tak, i díky své čtivosti, stala velmi příjemnou záležitostí.

nemeckovatereza
06.10.2012 3 z 5

Knížku jsem si půjčila v knihovně po přečtení recenzí na internetu. Do té doby jsem nic podobného nečetla. Knížka mě zprvu bavila, ale ke konci po vraždě jsem se začala nudit a měla jsem co dělat abych stránky a řádky nepřeskakovala. Nápad zajímavý, ale kdyby knížka byla kratší mělo by to lepší spád. Proto hodnotím 3 z 5 ;)

Verrrunka
16.09.2012 3 z 5

Nápad byl velmi zajímavý, přirovnání některých jedinců k myším se už jen těžko zbavím, protože to zatraceně dobře sedí!! Ale k samotné knize. Zprvu šokující, poté velmi nečekané zvraty, ale zhruba od poloviny knihy šlo už jen vyloženě o psychologii postav a místy to začínalo sklouzávat až v nudě. Samozřejmě jsem četla dál, byla jsem zvědavá, co se stane dál. A pak přišel další zvrat, který byl ale vyřešen až moc rychle. Někdy už to bylo nudné, ale jinak autor skvěle popisoval duševní stavy všech zúčastněných, krásně to navodilo atmosféru. Ale na ten vrchol tomu přece jen něco chybělo...

dark.ma93
02.08.2012 5 z 5

Skvělé!!! S touhle knihou jsem strávila den a přečetla. Nemůžete odložit když se začtete

Lucisatko
28.07.2012 4 z 5

Čtivá knížečka. Příjemná změna od mých oblíbených fantazy a horrorů :-)

darkmellon
19.03.2012

Naprosto výborná,čtivá knížka. Přečteno za dvě odpoledne, jsem zvědavá na další.pokud budou.

Izu
18.12.2011 4 z 5

přečteno za den,super kniha.

gfdsa123
10.11.2011 5 z 5

Kniha mě vtáhla do děje od prvních stránek. Do poslední stránky jsem čekala, zda jim jejich vražda projde či neprojde.
Vřele doporučuji, přečetla jsem ji za dva dny.

vladka2104
31.10.2011 5 z 5

Trochu jiný thriller, napínavý, čtivý, moc se mi knížka líbila.

Hanyuu-hime
27.08.2011 4 z 5

Opravdu úžasně napsaný psychologický thriller, který není nijak moc rozsáhlý a dá se díky tomu přečíst za jeden večer. Nemá smysl se zbytečně rozepisovat - kniha mě bavila a všem čtenářům, co mají rádi napětí, ji doporučuji :)

nightlybird
21.08.2011 4 z 5

"Myši nejsou typický thriller.Nenaleznete zde sériové vrahy ani honičky aut nebo barokní metody mučení. Začíná jako idylický domácí příběh, ale postupně se mění v psychologický thriller, který vás napíná až do poslední stránky."(Maria Rejt - vydavatelka)
***
Docela se s tím hodnocením ztotožňuji. Docela zajímavá ukázka, že se i na malé ploše s minimem litrů krve a mrtvol dá napsat docela poutavá , dobře se čtoucí kniha - je docela zajímavé, jak se pod tlakem okolností mohou i z uťápnutých myší stát kočky. Mimochodem - někde jsem zachytil názor, že kočka je jediná šelma, která loví i když nemá hlad, čistě jen pro potěšení z lovu. Když pozoruji naši domácí smečku, byl bych ochoten tomu věřit.

Hanin
23.07.2011 5 z 5

Napínavý, pěkně napsaný příběh.Přečtený za pouhé dvě odpoledne.Doporučuji

Frakira
28.06.2011 4 z 5

Napínavé, dobře napsané, člověk od toho nemůže odejít...

bookcase
16.06.2011 5 z 5

Výborně napsaný a propracovaný psychologický thriller, od kterého se nejde odtrhnout dobrovolně :). Můžu jen doporučit.

jasmína
08.06.2011 5 z 5

Skvělá volba po relaxačních knihách, neodtrhla jsem se až do konce, jedním dechem jsem to přečetla. Bezva kniha pro ty, co mají rádi napětí.