Myši

Myši https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76545/bmid_mysi-qbD-76545.jpg 4 449 136

Každému jednou dojde trpělivost. Šestnáctiletá Shelley a její matka jsou jako šedé myšky – nervózní, plaché a přeochotné. Je snadné je využít a zneužít, což si dobře uvědomoval otec Shelley i její spolužačky ze střední. Právě před nimi uprchnou matka s dcerou do nového domova na venkovské samotě, kde obě nečekaně rozkvetou a svět se zdá konečně snesitelným místem. Nově nabytý klid však záhy naruší lupič, který se jedné noci vloupe do domu. Shelley se probudí, slyší, jak vržou schody, a v následujících mrazivých minutách se její život obrátí vzhůru nohama. Moc dobře totiž ví, že když už se kočka dostane do myší díry, neodejde bez kořisti...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Jota

Mice , 2010

Corly
26.03.2017 5 z 5

Nemám slov...To se prostě musí přečíst! :-) 5 hvězdiček a dala bych i 6! :-)
Jedna z nej knížek, co jsem četla...opravdu trochu jiný thriller, krásné komorní psycho! Návykové a napínavé...oběma jsem fandila :-)...opravdu mě to dostalo a ještě dlouho budu vzpomínat...:-) Parádní!!!!!!!!

Lusa
16.03.2017 4 z 5

Musím říci, že to nebylo špatné, zajímavé a napínavé čtení.

Jana77
08.03.2017 4 z 5

No, šokující, asi tak bych ji popsala. Prostě šokující! Netušila jsem, co stres dokáže udělat s člověkem.

Danago
02.03.2017 5 z 5

Šokující ! Výborně napsaná knížka. Vyprávěno z pohledu dcery bylo jiné a dost dobré. Knížka je neuvěřitelně čtivá a po celou dobu napínavá . Moc krásně vykreslený vztah matky s dcerou. Četla se sama a myslím , že si ji každý zapamatuje na hodně dlouho. Asi bych ji zařadila mezi dobré psychotrillery.

maličkán
28.11.2016 5 z 5

Tak toto byl opravdu skvost, čtivá, napínavá kniha, musela jsem hltat další a další stránky, nenechala mě vydechnout. Doporučuji.

koki.veru
12.10.2016 5 z 5

Velmi povedená kniha. Jak se jednou začtete, už Vás to nepustí. Velmi zajímavý děj, zajímavá zápletka, překvapivý konec. Hodně rozebírána psychika, povaha, charakter. Rozhodně 5 hvězdiček.

Daenerys
07.10.2016 4 z 5

Výborně podané, vyprávění z pohledu dcery byl rozhodně dobrý tah. Čtivé, místy jsem snad ani nedýchala, napjatá až na půdu. Nicméně trochu depka a vím, že jednou stačilo, znovu už po ní nesáhnu - z toho důvodu nedávám plné hodnocení. Jinak se ale četla sama a je pravda, že asi drápek ve čtenářově paměti zasekne řádně.

Irika
02.08.2016 4 z 5

Velmi čtivá forma, jen jsem pořád čekala, že přijde "něco víc". Matka hrdinky mi ze začátku přišla na pěst a za její neschopnost a neprůbojnost jsem jí tu smůlu i přála. Ke konci se srovnala do jakéhosi normálu, ale zrovna dračice to nebyla. Dcera je labilní od začátku do konce, ale více uvěřitelná. Příběh je zajímavý, knížku hodnotím na 80%.

Zorka
24.07.2016 3 z 5

Tuto knížku už jsem měla dlouho na seznamu těch, které si chci přečíst a musím říci, že mě zklamala. Je pravda, že se četla jedním dechem, nicméně hlavní "hrdinka" mi přišla trošku "zvrácená". Označuje-li někdo tuto knížku za knihu pro děti a mládež, pak ji rozhodně nemůžu doporučit. Nepřišlo mi vůbec obdivuhodné, jak se oběť šikany dokázala vykřesat z role myši, i ve své nové roli byla pro mě pořád případ pro odborníka. Představa, že pro někoho může kniha působit návodně, mě děsí. Jako literatura pro dospělé ano.

andyval
24.07.2016 4 z 5

kniha se mi líbila, ale jak jsem zvyklá na čtění young adult thrillerů, tak jsem TO tipla a zároveň odhalila už po přečtení anotace. Ale musím uznat, že tohle nepatří k typickým thrillerům, které čtu a to se mi líbilo. OBSAHUJE SPOILERY!! Myslela jsem si, že to skončí tak, že na ně příjdou, ale nepřišli, ale docela by mě zajímalo, jak by to vypadalo, kdyby na ně přišli a jak by celé dopadlo, ale to jsou jen moje myšlenky.KONEC SPOILERŮ. Docela mě mrzí, že autor toho nenapsal víc. Za mě teda 4 hvězdičky.

Kashi
03.07.2016 5 z 5

Přečteno téměř jedním dechem. Kniha, která se mi zaryla hluboko do paměti a často si na ni vzpomenu i nyní s odstupem téměř dvou let. Jedna z nejlepších knih, které jsem četla.

Alienn
24.04.2016 4 z 5

Skvěle napsané, perfektně vykreslené postavy, snadno uvěřitelné. Opravdu velmi čtivé psychologické drama s prvky thrilleru. Až je mi líto, že toho autor nenapsal více.

CatherineAdela
30.03.2016 5 z 5

Tohle sice nebyla moje první detektivka a určitě nebude ani poslední. Celý příběh jsem od začátku doslova zhltla jedním dechem. Ačkoliv se mi ze začátku zdálo toto "téma" poněkud- jak to jen říci- ironické, byla tato kniha velmi zajímavá a svým způsobem jedinečná. Jsou knihy u kterých některé části přeskakuji, jelikož jsou zdlouhavé, nezajímavé a neužitečné. Zde jsem ale tento problém neměla. Ze začátku jsem sice mírně pochybovala o kvalitě knihy, ale na konci jsem zjišťovala jaké další knihy autor napsal (žádné jsem nenašla). Jestli že je to vážně jeho první dílo, je velmi dobré a bylo by mi ctí, si od něj přečíst další psychologicko-detektivní román.
Děkuji za pozornost a doporučuji.

ClariceL.
26.03.2016 3 z 5

Především děj,po zdlouhavějším úvodu,hodně rychle vtáhne.Překvapením pro mě bylo,v co se příběh obrátil,protože jsem čekala něco jiného.Chvílemi z toho až mrazí.Co Shelley s matkou prožívají,po nočním dýchánku u nich doma,je popsané dost dobře.Přesto,ikdyž jako thriller pro mládež je to hodně napínavé,zdá se mi to trošku neuvěřitelné a nevím,jestli myší přerod v kočku,zrovna takovýmto způsobem,je dobrým příkladem.

RosaLucis
20.03.2016

Knihu bych popsala asi takto: úžasná, citová a hlavně ŠOKUJÍCÍ!
Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla, snad se mi tak líbila právě kvůli tomu že jsem se dokonale vcítila do role Shelley, máme toho spolu dost společného. I některé události jako by byli z mého života( např. popáleniny od hořících vlasů) Nevěřím že tuto knihu napsal muž, všechny situace byli opravdu důvěryhodné a Shelleiny pocity... Na mém žebříčku je opravdu vysoko.

Ynad
01.03.2016 5 z 5

Jsou dva typy lidí - kočky a myši. Kočky jsou ty silné, vůdcovské, diktátorské osobnosti, které terorizují myši. A myši jsou tiché, plaché,snaží se být neviditelnými, být co nejdál od lidí, nevyvolávat žádný konflikt a jsou oběťmi koček. A tahle kniha je zvratem tohohle "koloběhu života", kdy si myš vymění roli s kočkou...
Dokonalý příklad toho, jak člověka dokáží změnit okolnosti, jak člověk ztratí v afektu hlavu a své následky si nese až do konce svého života.
Napínavé, velmi čtivé, je to jako droga, nebudete chtít přestat!

jiri77
29.02.2016 5 z 5

Napínavě a čtivě napsaný psychologický thriller,kterému nechybí opravdu nic.

Shimy
02.02.2016 4 z 5

Po dlouhé době jsem se každý večer těšila až zase zapadnu do postele a budu pokračovat ve čtení. Byla to vážně docela napínavá kniha, kde bylo dost překvapivých zvratů. Můžu jen doporučit, myslím, že nikoho neurazí.

orinka3
30.01.2016 5 z 5

Skvělá četba. Dobře propracované postavy, děj i napětí. Mně se to opravdu zamlouvalo a doporučuji každému, kdo má rád psychologické knihy, ve kterých až do samého konce nevíte, jak dopadnou.

Luca84
22.01.2016 3 z 5

Dobře se četlo, žádná náročná literatura. Přesto zajímavý a napínavý příběh.