My a oni / Oni a my

My a oni / Oni a my https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84240/bmid_my-a-oni-oni-a-my-oKN-84240.jpg 4 13 2

Poviedky s prekvapivou, neraz až šokujúcou pointou. Do zbierky My a oni / Oni a my autor zaradil 15 poviedok. Ich ťažiskom je dôraz na vybudovanie silného príbehu, ktorý nepostráda prvky tajomstva a napätia, vyznačuje sa majstrovským prepracovaním detailov a prekvapivou, neraz až šokujúcou pointou. Spoločným menovateľom textov je však sviežosť, čítavosť a originalita. Autor sa pri svojej tvorbe necháva inšpirovať predovšetkým literárnou fantastikou, hororom a psychologickou prózou.... celý text

Povídky Literatura slovenská
Vydáno: , KK Bagala (Koloman Kertész Bagala)

My a oni / Oni a my , 2001

bondula
06.06.2016 3 z 5

My a oni, oni a my, to a ono, ono a to. Nie, nebolo to zlé čítanie. Neviem ako presne túto zbierku charakterizovať, snáď ju pre mňa najviac vystihuje výraz nehomogénna. Nehomogénna témami - nenašiel som žiadnu spojovaciu linku medzi jednotlivými textami. Nehomogénna zaujímavosťou či príťažlivosťou jednotlivých poviedok pre mňa - neodvážujem sa hodnotiť či je to "kvalitou", alebo proste len settingom jednotlivých textov.
Čo ma veľmi bavilo, to boli prekvapivé závery niektorých príbehov. Vyvolávali úsmev, prekvapenie, či konšternáciu. Každopádne to boli silné momenty. Narozdiel od mnohých iných, ktoré len preplávali okolo mňa, akoby som si písmenkami prepláchol oči a nič viac z nich vo mne neostalo.

vatakyna
03.02.2013 5 z 5

Najlepšia kniha, ktorú som za posledné obdobie čítala. Každá poviedka je výnimočná s originálnym, nečakaným koncom. Len škoda, že tých poviedok nebolo viac :)

povídky

Část díla