Muži v offsidu

Muži v offsidu https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/602/muzi-v-offsidu.jpg 4 429 89

Děj tohoto románu se odehrává v prostředí fotbalových klubů Viktorie Žižkov a Slavie Praha. Autor podává humorným způsobem obraz několika obyčejných pražských obyvatel a přibližuje jejich zajímavý způsob života. Nejdůležitější je osoba Emana Habáska mladšího. Kolem něj se totiž točí celý děj. Eman je náruživým divákem při fotbalových zápasech. Fandí Viktorii Žižkov. Při jednom takovém zápase se pohádá a nakonec dokonce popere s panem Nečeradcem, který fandí Slávii. Vše se ale urovná, a když pan Nečeradec zjistí, že Eman je bez práce, nabídne mu zaměstnání ve svém obchodě. Emanova pověst se tím velice vylepšila. Časem se seznámí se slečnou Emilkou. Jejich vztahu ale nepřeje Emilčin otec, pan Šefelín. To však oba mladé moc nezajímá. A tak se po nějaké době dozví pan Šefelín, že jeho drahá dceruška je v jiném stavu. Samozřejmě by Emana nejraději zastřelil, ale nakonec se vše zase urovná, protože Eman souhlasí s tím, že si Emilku vezme za manželku. A tak nám kniha končí šťastnou svatbou.... celý text

JeKa
19.07.2013 4 z 5

Nemám ráda fotbal, miluju Poláčka...Poláček v tomhle zápase vyhrál!

Roman04
27.06.2013 4 z 5

Příjemná sonda do hlubin fanouškovy duše - dle mého velmi podařené dílko, vezmeme-li v potaz, že Karel Poláček fotbal bytostně nesnášel.

ondra1995
19.06.2013 3 z 5

Kniha, která nezklame, ale ani nevyrazí dech. Obsahuje lehký, příjemný humor. Děj je nekomplikovaný. Všechno je přirovnáváno k fotbalu. Je to zkrátka oddechové čtení.

vhojta
24.02.2013 3 z 5

chytrý Poláčkův humor vměstnaný do příjemně oddechové knihy. Pro fotbalové fanoušky téměř povinnost.

maryzka
26.04.2012 4 z 5

kniha plná humoru ale film je lepší, nikdy jsme nepochopili ve filmu některý glosy a břitký humor Haase ale v současné době je k pochopení

Exodus
19.12.2011 4 z 5

Začala jsem ji číst z nudy, ale velmi se mi zalíbila :-)

WEIL
11.08.2011 4 z 5

Humorná kniha, pohodová a právě tak i film.

Alena Tajemná
13.03.2011 4 z 5

Je to zábavné, i po tolika letech! Krásné figury pražských žižkovských putik :)

Breburda
22.02.2011 4 z 5

Psáno typickým Poláčkovým laskavým humorem, pěkné dílko o životě prostých lidí