Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše

Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35381/bmid_muzi-jsou-z-marsu-zeny-z-venuse-l2Z-35381.jpg 4 345 76

Podtitul: praktický návod, jak zlepšit vzájemné porozumění a dosáhnout v partnerských vztazích toho, co od nich očekáváme Vtipná a inspirativní knížka ukazuje, jak uspokojivě řešit konflikty mezi muži a ženami a vytvořit láskyplný vztah.

Literatura světová Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , Práh

Men Are From Mars, Women Are From Venus , 1992

Lejčís
03.01.2021 5 z 5

pokud chcete lépe porozumět sobě či svému protějšku, pak rozhodně nesáhnete vedle :)

Kája95
30.10.2020 5 z 5

Věřím,že kniha má nízké hodnocení i proto,že ne každý ji pochopil a taky,pravdě se do očí dívá těžko. Mě bavila,byla záživná a vtipná

HanzKaufmann
13.09.2020 5 z 5

Stava se Vam ze obcas nerozumite opacnemu pohlavi?

Pokud ano, prectete si tuto knihu.
Mechanizmy podle kterych se rozhoduji/premysli muzi a zeny jsou dost odlisne.

Pochopite ze zena je proste zena a ze muz je proste muz.

A chtit po nich cokoliv jineho, je chtit veci ktere jsou proti jejich prirozenosti.

Tato kniha to dokaze vysvetlit logicky (pro muze) a emocionalne (pro zeny) jak pochopit opacne pohlavi.

Od doby kdy jsem precetl tuto knihu a POCHOPIL, je moje byti na tomto svete zase o neco snadnejsi.

knihomolka27
13.09.2020 5 z 5

Věřím tomu, že cesta spokojenosti ve vztahu jde skrze vzájemné porozumění a kompromisy. Kdyby si tohle uvědomovala aspon polovina lidí, nebylo by třeba tolik rozvodů. Ale jsme lidi, takže je pro nás zkrátka těžké dělat něco co nám je proti srsti.....jenomže právě ta část lidí co se snaží si vzájemně vyhovět i když je to těžké, má určitě štastnější vztah. Být ve vztahu neznamená, že budete svého miláčka hlídat 24 hodin denně, když vám zapomene dát kytku tak to neznamená, že vás nemá rád, když má těžký den a chce být sám, tak to neznamená, že ho nezajímáte.

Já nevím jak vy, ale kdybych si mohla vybrat nějakou superschopnost tak bych si vybrala čtení myšlenek.....nebo aspon rozkličování myšlenek mého partnera alias co si vlastně myslí. Leckdy si totiž to co vidíme vyloží naprosto špatně, pak se podle naší klamné myšlenky zařídíme a jde všechno do pytle. Základem dobrého vztahu je tedy určitě taky komunikace....na rovinu říct, co mě ve vztahu sere a proč. Pak budete aspon vědět na čem jste.

Tahle knížka vám může pomoct v tom, že si uvědomíte, že se neshody ve vztahu dají řešit i jinak než totální stávkou.

warca
27.08.2020 3 z 5

Je to stále dokola jedna a tatáž myšlenka.

RADOST
22.08.2020 3 z 5

Nejen muži a ženy mají rozdílné chování a myšlení. I každý jednotlivec je odlišný, mnohdy nevyzpytatelný. Je dobře se poučit, třeba prostřednictvím této knihy. Ale praxe, ach ta praxe... Ta se přece jen málokdy řídí rozumem, ale hlavně emocemi. No a co pak s tím?

LilianaFalcon
16.08.2020 4 z 5

Opravdu výstižné :-D

IvetaZ
24.07.2020 3 z 5

Souhlasím, že by se kniha dala shrnout do kratšího formátu. To stejné platí i o audioknize, kterou jsem si užila já. Ano, užila, protože na můj vztah to sedí dokonale. Od dětství jsem inklinovala ke kamarádství s klukama a debatám s nimi, ale ani bratr a velmi dobrý přítel mi partnerské neshody nedokázali "nasadit" na tyhle jinakosti, abych se zamyslela a řešila věci jinak, protože to muž takhle prostě nechápe. Já děkuji za tuto knihu a nemyslím si, že úspěch těchto rad stojí na přečtení knihy oběma partnery. Začněte prvně u sebe a uvidíte, co se stane ;-)

archzuza
08.05.2020 2 z 5

Knihu jsem konečně dočetla, kvůli partnerovi, který ji taky četl. Bylo to utrpení. Určitě je tam spousta dobrých rad a tipů do vztahu, ale všechny ty myšlenky se pořád opakují a omylaji dokola, což je hodně unavujici. Jedna myšlenka je tam vždy napsána několikrát za sebou, jen trochu jinak. Kniha by tak mohla být mnohem kratší, strucnejsi a ctivejsi.

smardice
08.04.2020 2 z 5

Nechápu, proč tato kniha byla kdysi tak populární. Samozřejmě, některé podněty byly poučné a inspirativní, ale pokud čte tyto návody pouze jeden partner, tak je celkem k ničemu. Některé myšlenky stále se opakující. Pro mě zdlouhavá, nudná a skoro vůbec vtipná. K dočtení jsem se musela přemlouvat.

Zania
24.02.2020 4 z 5

Občas přečíst si ji neuškodí, člověk si uvědomí, co ten druhý v danou chvíli potřebuje. Mám ji ráda :)

DreamerX9
03.02.2020 3 z 5

V některých situacích jsem se poznala a musela se smát, jak podvědomé mi jsou. Líbí se mi užitá přirovnání a vcítění se do obou pohlaví. Ke knize se ráda v budoucnu vrátím

RendyaDav
17.01.2020 3 z 5

V knize najdeme návod k vytvoření hlubších a uspokojivých vztahů...Jak zlepšit vzájemné porozumění a dosáhnout v partnerských vztazích toho , co od nich očekáváme....

Elea
01.01.2020 2 z 5

Obávám se, že jsem čekala něco trochu jiné, trochu ironický popis rozdílů mezi muži a ženami. Tato kniha však spíš připomíná návod na použití.

lenny_prague
04.11.2019 2 z 5

Pro me urcite nekolik rad, ktere se budu snazit uplatnit.

nefernefer
17.10.2019 3 z 5

„Stejně jako se ženy bojí přijímat, bojí se muži dávat.“

Nevím proč, ale myslela jsem si, že to bude kniha vtipných postřehů nebo něčeho jako fejetonů z oblasti partnerských vztahů. Omyl. Je to taková ta kniha typu příruček, jak lépe komunikovat, jak být šťasný, jak zlepšit ve svém životě to nebo ono. Nejprve mě to zaskočilo, ale pak jsem si řekla vlastně proč ne. Sice jsem se musela povznést nad ten typicky americký přístup, spočívající v nekonečném omílání téhož, aby si to ten „blbeček“ čtenář konečně zapamatoval, ale v konečném důsledku jsem se dozvěděla spoustu užitečných věcí, které jsem (přiznávám bez mučení, že nejsem telepat a mužům do hlavy nevidím) opravdu nevěděla. Pokud nejste „pan nebo paní dokonalá“, co žije v naprosto úžasném vztahu bez jediného mráčku, ale občas to mezi vámi trochu drhne, tahle kniha vám umožní se na věc podívat partnerovýma očima. A možná zjistíte, že problém je jenom v tom, že jste jeden druhého špatně pochopili.

„Ženy by měly chápat, že když muž mlčí, říká tím: ‚Ještě nevím, co říci, ale přemýšlím o tom.ʼ Místo toho však slyší: ‚Neodpovídám, protože mi na tobě houby záleží a hodlám tě ignorovat. To, co jsi řekla, není vůbec důležité, a proto neodpovídám.ʼ [...] říká tím: ‚Potřebuji nějakou chvíli, abych si to mohl promyslet...‘ Neuvědomuje si, že žena by to mohla chápat jako: ‚ Nemám tě rád a tvé řeči mi lezou na nervy.‘ “

verka5083
23.09.2019 3 z 5

Kniha, ze které jsem si některé věci vzala k srdci a některé věci mi přišly jako automatika. Ale určitě stojí za přečtení. Donutí Vas, aby jste se zamysleli nad vaším vztahem.

9665
03.09.2019 5 z 5

Výborná kniha, která mi velmi pomohla v partnerském životě. Je psaná zábavnou formou, proložena skutečnými příběhy párů, včetně příběhů samotného autora a jeho ženy. Pochopila jsem příčiny pro mě dost nelogického chování mužů, které mi dosud byly neznámé. Stejně tak mi ale kniha pomohla pochopit, proč se někdy já sama chovám tak, jak se chovám.

Radunka78
09.07.2019 5 z 5

Knihu tohoto typu jsem četla úplně poprvé. Doma jsem ji již měla pár let,ale teprve nyní jsem se do ní pustila.Doporučuji ji přečíst lidem,kteří mají zájem pochopit vztahy mezi mužem a ženou,jejich rozdílné postoje a stojí jim za to na svém vztahu upřímně pracovat.Potom odhalíte tolik pravd,o kterých jste neměli ani tušení a přiměje vás to zamyslet se nad tím,proč to ve vztazích zrovna funguje tak a tak,nebo přímo nefunguje.Není určitě lehké si všechny dovednosti osvojit,ale minimálně to stojí za úvahu a zamyšlení.Knihu jsem v jednu chvíli uz chtěla vzdát,jakoby se vše opakovalo,ale pak jsem zase chytla slinu a se zápalem dočetla až do konce :-)

Leniiiiik
03.04.2019 5 z 5

Kniha, kterou by si měl přečíst každý! Čekala jsem původně humorně podané rozdíly mezi partnery, ale mile mě překvapilo, jak detailně je popsáno, v čem se muži a ženy liší a co zlepšit, abychom se správně pochopili..ženy aby například nečekaly, že jim budou partneři číst myšlenky a oni, že by měli ženám hlavně naslouchat. Často si rozdíly mezi námi neuvědomujeme.