Muž, který si pletl manželku s kloboukem

Muž, který si pletl manželku s kloboukem https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136387/bmid_muz-ktery-si-pletl-manzelku-s-klobo-utb-136387.jpg 4 260 45

Slavný newyorský neuropsycholog Oliver Sacks je autorem řady knih, které se v USA a západní Evropě staly bestsellery a dočkaly se mnoha vydání. Jeho klinické povídky nejsou jen neúčastné popisy kuriózních případů, ale s hlubokým soucitem vyprávěné příběhy lidí bojujících o život. Hrdinové těchto příběhů „putují přízračnými kraji“, o nichž nemáme žádnou představu a dokážeme se jim přiblížit jen citem. Jsou to lidé postižení nejrůznějšími neurologickými poruchami: někteří ztratili paměť a s ní i velkou část své minulosti, jiní nerozeznávají živou bytost od předmětů, další dráždí „normální“ okolí neovladatelnými tiky a obscenitami; lidé mentálně zaostalí, ale přitom obdaření výjimečným uměleckým nebo matematickým talentem. (nakladatel)... celý text

Literatura světová Psychologie a pedagogika Příběhy
Vydáno: , Mladá fronta

The Man Who Mistook His Wife for a Hat , 1985

Melic
15.11.2013 4 z 5

Zajímavé pro lidi z oboru i laiky.

Muflonius
16.09.2013 5 z 5

Saks, mimo výčet svých zajímavých pacientů, nás také provází do vlastních hlubin. Skrze jiné jimž příroda zamotala hlavy získáváme pohled na svět ,který je až neuvěřitelně odlišný. Tato kniha je nejen sonda do divů neurologie, ale také zamyšlení nad podstatou člověka a jeho mysli.

3DD!3
13.01.2012 5 z 5

Čtivá a zároveň poučná sbírka nejrůznějších neurologických anomálií a zároveň studnice lidských osudů. Smutné i legrační příběhy ze života člověka, který se nespokojil s tradičním vysvětlením.

knedlik
14.07.2011 5 z 5

Rozhodně zajímavé čtení, obzvlášť poslední kapitoly mě velmi zaujaly a snad i díky nim dávám nakonec pět hvězdiček. Mohu doporučit každému, kdo by se o podobné dílo zajímal a nemusí být ani "z oboru".

Janea777
28.03.2011 5 z 5

Pro milovníky lidské mysli, neurologických zvláštností, možností i omezení lidského mozku vynikající četba. Čte se lehce jako dobře napsaná beletrie.

psychologie neurologie

Kniha Muž, který si pletl manželku s kloboukem je v