Muž, který sázel stromy

Stylově čistá a dějově jednoduchá povídka je typická pro autorovo celoživotní téma i způsob tvorby. Vypráví o prostém, osaměle žijícím pastýři ovcí ve vyprahlé a vylidněné Provenci, s nímž se v roce 1910 poprvé setkal a který tiše a bez nároků na vděk, den co den sázel v okolních kopcích stromy. Usoudil, že kraj bez stromů hyne a rozhodl se situaci napravit. Poslední setkání autora s tímto člověkem se v roce 1933 odehrálo v zalesněných kopcích, kam se s vodou vrátil život a lidé. Druhé vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448352/big_muz-ktery-sazel-stromy-R1j-448352.jpeg 4.63326
Literatura světová, Novely, Duchovní literatura

Vydáno: , Vyšehrad

L’homme qui plantait des arbres, 1953

Kniha Muž, který sázel stromy

Andrea81
21. listopadu

Pár stránek, ale taková krása. Kdo umí, umí.

Štěpinambura
17. listopadu

Nutí nenásilným způsobem k zamyšlení a to se mi na této knize líbí nejvíce. DOPORUČUJI!!!

marketa1860

Nádherná krátká povídka, poslouchala jsem v podání Marka Ebena. Krásný zážitek.

Olous1

Opravdu jednohubka. Ale určitě si ji přečtěte a je třeba se zamyslet, hlavně ten kdo hledá smysl života.

Zuna1990

Kratučká poviedka, no o to silnejšie posolstvo na dnešnú uponáhľanú dobu, o nesebeckosti a sile, niečo dobré urobiť pre ľudstvo. Dnes, v čase klimatickej krízy, je to horúca téma, kedy ma napadá myšlienka, že aj jeden vie zmeniť svet. Treba začať od seba a ostatní sa pridajú.

666Jitka

Úžasný příběh člověka, který našel smysl svého života, vyrovnanosti, štěstí a seberealizaci v sázení stromů, přičemž ho úplně míjel pokrok a obě války. Příběh o tom, jak nesobecké konání jednotlivce ovlivnilo krajinu a životy tisíců lidí, aniž by si tuto skutečnost někdo uvědomil. Silný příběh zvlášť v této hyperaktivní a šílené době, kdy se každý za něčím honí, až sám nestíhá opravdově žít.

Waldhans

Velice milá a krátká povídka nesoucí určitá životní poselství. Doporučuji.

nhima

Kraťoučký příběh.Příjemný.Plný naděje.Hlavní myšlenkou je, že nesobecké jednání člověka, může vrátit přírodě její otěže a přinést užitek všem včetně mnoha dalších lidí.