Muž, který sázel stromy

Muž, který sázel stromy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36765/bmid_muz-ktery-sazel-stromy-M58-36765.jpg 5 3822 3822

Povídka prostoupená fascinací prostým člověkem a jeho dokonalým splynutím s přírodou. Obraz provensálského pastýře je oslavou neokázalé vytrvalé činnosti, která si nedělá nárok na odměnu, a přece se svým výsledkem blíží aktu stvoření. Jean Giono vzbudil touto povídkou zájem o zalesňovací program. Stala se pro ochránce přírody inspirací k zalesňování celých oblastí.... celý text

Literatura světová Novely Duchovní literatura
Vydáno: , Vyšehrad

L’homme qui plantait des arbres , 1953

Natique
04.02.2014 5 z 5

Dojemný příběh o tom, čím vším by člověk mohl být, kdyby pouze nezabíjel a neničil.

Bublinka78
30.01.2014 5 z 5

Půvabná knížečka. Asi si ji pořídím. Nejdojemnější mi přišlo třídění žaludů. S takovou pečlivostí se tomu věnoval. Inu moc hezké. Představuji si, jak do této znovuzrozené krajiny přicházím

HankaJosefiova
06.01.2014 5 z 5

Hlubka této útlé knihy je ověřovanána již po několik let..proč se k ní nevracet?!

juckey
26.12.2013 3 z 5

Jo tak inspirace? Jo tak nezdolný lidský duch? Jo tak lidská nezištnost? Hmm.. Tell me about it. A co přítel Coelho? Ještě se nevyjádřil? Něco ve smyslu: "Bratře! Kradeš mi kšeft!" ne? Třeba to přijde..
Ale tak jako knížka fajn. Jakože fakt. Tak na 3 hvězdičky.

lilie.e
25.12.2013 5 z 5

Nádherná kniha.

jullien
05.12.2013 3 z 5

Co napsat. Jsem vždy trochu rezervovaná ke knihám, na které slyším chválu ze všech stran, a které si prostě "musí" člověk přečíst. A přesně u téhle se mi to opět potvrdilo. Příběh není špatný, určitě pro spoustu lidí inspirativní, spoustě se bude líbit, ale pro mě trochu plochý. Je spousta jiných knih, které vám dají daleko víc, než tahle, ale jsou to právě ty knihy, které nečtou masy, bohužel. Mám raději, když nad knihou musím ještě dlouho po přečtení přemýšlet, která vám nějakým způsobem obohatí život a tahle to, alespoň pro mne, bohužel není. Dávám 60%

Vesna
12.11.2013

Jednoduchý, krásný a čistý příběh v malé kouzelné knížečce.

RockMartina
01.11.2013 5 z 5

Působí v ní magické síly:) Jak jinak vysvětlit, že tuto knihu můžu číst stále znova, pokaždé na mě NĚČÍM opravdu silně zapůsobí a to NĚCO se slovy prostě nedá vyjádřit?

Rousse
12.10.2013 5 z 5

Názorný příklad toho, že i malé útlé knížečky mohou člověku přinést více než 600 stránkové romány. Jedním slovem: magnifique.

DennisMoore
24.09.2013 5 z 5

Věřící mají své bible a korány, já mám Muže, který sázel stromy. V té útlé knížečce je naprosto vše. Odpovědi na všechny otázky, povzbuzení, snad i smysl života.

Niraj
24.09.2013 5 z 5

Nezbývá než souhlasit s předchozími komentáři o rozsahu a obsahu a o inspiraci pro člověka. Knihu jsem četl opakovaně (dokonce je i anim. film a namluvené CD) a vždy mě to nakoplo na další období.
Jinak - postava Elzéarda Bouffiera je údajně fiktivní, nicméně autor knihu nechal šířit volně a bez nároku na odměnu, aby s ní seznámil a inspiroval co nejvíce lidí (toliko Wiki)

Lensiiee
23.09.2013 5 z 5

Kniha malá rozsahem o to větší však svým posláním.

kvapsv
19.09.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem přečetla během cesty autobusem. Slyšela jsme o ní mnohé a tak jsem se rozhodla, že ani v mojí knihovničce nesmí chybět. A nechybí..už nikdy ani nebude. Je to pro mě něco jako návod..můžeme dokázat cokoliv když chceme a stačí nám k tomu jen mít snahu a vytrvat.

Jak tak krátký příběh dokáže předat tak velké poselství..neuvěřitelné.

jiri77
18.09.2013 5 z 5

Malá a přesto velká knížka,silný příběh.

Klamm
17.09.2013 5 z 5

Tiše a bez nároků na vděk, den co den, dělat něco smysluplného už se dnes tolik nenosí. Ale nebudeme si nic nalhávat, bylo tomu tak vždycky, co lidská noha vkročila na tento svět. Lidská touha a chamtivost převálcovaly to dobré v nás. Nemá cenu se však nad tím rmoutit, ale začít jednat. Jediná cesta k nápravě věcí lidských a zemských, je začít pěkně u sebe. Dle vzoru Kantova, chovat se tak, jak bychom si představovali aby se chovali i ostatní.
(Jako měřítko k posouzení našich činů, nám lehce poslouží naše vlastní svědomí)

Tato kniha může být na naší cestě prvním zamyšlením.
100%

JiříŠkorpík
27.08.2013 5 z 5

Bezelstné úsilí člověka dokázalo otřást sobectvím několika předchozích generací.

Monnyska
15.08.2013 5 z 5

rusalka 123, plně souhlasím ....

rusalka123
15.08.2013 5 z 5

Tady je krásně vidět, čeho člověk může dosáhnout, když chce. Stačí každý den chvilka snahy a můžeme se dopracovat k neuvěřitelným věcem...

HDosoudilová
14.08.2013 5 z 5

Velmi zvláštní ale úchvatný příběh... doporučuji!

Miken008
08.08.2013 5 z 5

"V jednoduchosti je krása"...