Muslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerky

Muslimské peklo - Skutečný příběh české ženy a její dcerky

Kniha Ivy Karlíkové je ryze autobiografická. Přestože autorka nefabuluje, její vyprávění o několikaletém vztahu s bosenským muslimem je strhující a plné zvratů. V lecčems se podobá příběhu světoznámé knihy „Bez dcerky neodejdu“ – s tím rozdílem, že dějištěm Muslimského pekla je Evropa, kterou považujeme za civilizovanou a kulturní. Iva Karlíková svoji knihu uvádí slovy: „Seznámili jsme se v Německu. Já pocházela z Čech, Senad z Bosny. Byla to láska na první pohled a já si myslela, že hezčího, milejšího a pozornějšího chlapa už nikdy nenajdu. Věděla jsem, že je muslim, ale nepovažovala jsem to za překážku. Jeho ani můj život se žádným náboženským pravidlům nepřizpůsoboval. Všechno se změnilo, když se nám narodila dcera. Ze Senada se stal tyran. Až příliš pozdě jsem pochopila, že tam u nich, v Bosně mezi muslimy, je docela běžné zacházet se ženou jako s kusem hadru a odvolávat se na Alláhovu vůli. Mockrát jsem od něj chtěla odejít, ale strach, že si nás s dcerkou najde a ublíží nám, mi to nedovolil. Senad a jeho rodiče mě nakonec donutili přestěhovat se do Bosny. Ze dne na den jsem se ocitla ve světě, který byl na hony vzdálený všemu, co jsem znala. To, co jsem tam dnes a denně zažívala, se podobalo peklu. Jediné, co mě drželo při životě, byla malá dcera a mlhavá naděje, že se mi jednou podaří útéct...“

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/313067/muslimske-peklo-skutecny-pribeh-ces-q1r-313067.jpg 4.449
Literatura česká, Biografie a memoáry
Vydáno:, Daranus
1. vydání originálu:2016
Počet stran:162
Vazba knihy:vázaná s přebalem
ISBN:978-80-87423-74-5

gudaska

Velice silný příběh, nemohla jsem se dočkat až zase budu pokračovat ve čtení. Napětím jsem ani nedutala. Klobouk dolů před autorkou, čím vším si musela projít...

helkol

Knížka je napsaná velmi jednoduše, tudíž se čte skoro sama, to ale neznamená že obsah je kvalitní. Kniha je dobrá na zabití volného času, ale očekávat se od ní nedá nic moc. Po přečetní si říkám že knihu může napsat fakt každý. A s přihlédnutím na recenze níže bych knihu zařadila do kategorie knih pro "maminy", které se po přečtení budou ještě víc bát muslimů a hodí je všechny do jednoho pytle.

Zdenulkaa

Velice silný příběh, jako ostatně všechny s touto tématikou. Doporučuji přečíst všem mladým dívkám a ženám, které koketují s myšlenkou provdat se do exotické země....

Jiitush

Silná zpověď a dobře napsaný příběh. Iva si neskutečně moc vytrpěla, tolikrát jsem při čtení kroutila hlavou, jak mohla vydržet tak dlouho ! Ja už bych si dávno sbalila saky paky, uz tehdy, kdyz mu oznamila, ze je těhotná. Jeho tehdejší reakce byla předzvěstí toho, co přijde a jaký se z něj vyklube tyran.

tomickova.k

Přečteno jedním dechem a bez dechu, protože jsem při čtení tohoto příběhu opravdu chvílemi snad ani nedýchala! Srozumitelně napsané, žádné natahování děje, žádná omáčka kolem. Dle mého názoru skvěle napsaná kniha, kterou by si měla přečíst každá holka, kterou to táhne za cizinci.
Co dodat, asi že žádné ženě nepřeji, aby si musela prožít peklo jako paní Iva, která se se svou nerozvážností nakonec statečně poprala, snad i zázrakem přežila a povedlo se jí zachránit svou dcerku z rukou šílených bosenských muslimů.

Dávám pouze 3 hvězdy, protože jsem četla více knih s touto tématikou a tedy srovnávám... Doporučuji příp. přečíst - Glück Doris: Umlčená.

IvaKarlik

Tak je to vic jak 20 let, ja v te dobe netusila nic o islamu a rozdilech mezi kulturami. Mlada, naivni...

Mruskulka

Neskutečný příběh. Stále mě překvapují ženy, které si s takovým člověkem začnou. Hlavně že to dobře dopadlo

TerezaU9

Ahoj Ivo, kniha mne velmi zaujala. Ještě víc, když jsem zjistila, že pochazite kousek od nás, 15 km od Trutnova. Váš zážitek je silný a vy jste silná žena

Scarllet

Knih s podobnou tematikou jsem přečetla několik, všechny byly napsány životem, a všechny se velmi podobaly.....tato má své plus v tom, že je to životní příběh češky....velmi pěkné

pobijecmuch

Takových knih může být napsáno stovky a stejně se naše mladé dívčiny nezmění. Z pohledu českého muže pořád nechápu, co je láká na těchto cizokrajných krasavcích. Po knize jsem sáhl, jen proto, že ve vzdálené rodině máme podobný případ zamilované dívky do muslima. I když kniha je spíše pro ženské čtenářky, tak jsem se nestačil divit, co naivní ženu může potkat za trable a dobrodružství. Kniha je napsána velmi srozumitelnou formou a měla by být takovým zdviženým prstem. A jak říká sama autorka, kdyby jen jediné dívce tato kniha pomohla, tak to stálo za vydání a hlavně přečtení. Jo, přísloví říká, že každý je strůjcem svého štěstí, dodám, že i neštěstí.

Jittule

Kniha je čtivá, přečetla jsem ji jedním dechem. Neuvěřitelný příběh, paní Iva je vel
mi statečná. Určitě je velkým varováním pro ty ,které by uvažovaly o vztahu s muslimem.

Cinkiva

Moc hezký napsané. Četla jsem v kuse, abych vedela jak to všecko dopadlo a jsem rada za šťastný konec. Je pravdou ze si zena představí co by dělala na místě paní Ivi a musim říct ze opravdu nevím....jestli bych utekla dřív nebo pozdeji ... co bych delala kdyby mi vzali dite ... no každopádně je pani Iva silná zena a jsem rada ze svoji zkušenost napsala a khnihu vydala.

jajinka111

Kniha je moc zajímavá a snad i dostatečně poučná pro všechny , které chtějí vstoupit do podobného vztahu. Doporučuji určitě přečíst !

yetti74

Hezky napsaná kniha. Budiž výstrahou pro všechny, kdo by uvažovaly o vtahu s muslimem. Možná jsou výjimky, ale já osobně tomu nevěřím. Přečetla jsem již spoustu knih s touto tématikou a všechny se ve své podstatě shodují. A doposud jsem nikdy neslyšela o nikom, komu by takový vztah vyšel a nezměnil se v peklo. No, každý strůjce svého štěstí, ale v době, kdy se už toto všechno ví a bylo o tom napsáno spoustu knih, bych do toho tedy rozhodně nešla.

ivana1924

Jak píše autorka... kdo nezažije, nepochopí... Skutečný příběh, až zní neskutečně, nemohla jsem se odtrhnout i když jsem u čtení měla obličej stažený hrůzou. Jsem ráda, že vše dobře dopadlo a paní Iva našla odvahu z pekla odejít. Mnoho žen ji nemá, ale přála bych si aby měly.

viktordude

To KleaM: Už je to i popsaný syndrom. Označuje se jako MMID (My Mohamed/Muhmed Is Different) syndrome. Stačí googlit.

IvaKarlik

Holka zlatá, moje rada - vemte nohy na ramena a vycouvejte z toho... Třeba bude opravdu jiný, ale ta pravděpodobnost není nějak vysoká. Jejich a náš svět se tolik liší. Teď jste pro něj poklad, je milý, pozorný, vlastně je úplně dokonalý.. ale... pořád je to muslim... Je spousta milých a hodných kluků kolem Vás... Nerada bych jednou četla Váš příběh... :-(

KleaM

jelikož zatím na dálku randím s muslimem, ačkoliv z Indie, je to téma, které mě momentálně zajímá. Při čtení knihy mi běhal mráz po zádech. Skvěle napsaná kniha, od které se nešlo odtrhnout. Paní Karlíková, děkuji za příběh. Stále doufám, že ten můj muslim bude jiný...asi jsem naivní, jako spousta holek, která pak špatně skončí.

hanka0706
13.12.2016

Můj sen je odjet do Bosny, vdát se tam, pracovat a žít. Byla jsem tam v 97 a minulé léto a tenhle nápad mi nejde vyhnat v hlavy. Miluji tu zemi právě proto jak je multikulturní a voní orientem, o krásné přírodě vůbec nemluvím :) navíc se zajímám i o historii války. A tak si jdu v knihkupectví a tahle knížka se mi k sobě přitáhne a já vím, že bude moje.

Přečtenou jsem jí měla za jeden den a jedním dechem. Musím říct, že mi trochu otevřela oči, protože v kontaktu s pár muslimama jsem a moje odůvodnění je to, že tihle evropští a zvlášť bosenštní jsou jiní než ty z blízkého východu :)

Trochu mi chyběly rozvedené vyprávění sousedů o tom, co se přímo jim stalo ve válce. Knihu by to okořenilo a ještě víc by to poukázalo na to, jaké jsou to horké hlavy.

S paní autorkou bych si rozhodně popovídala. Moc chválím za knihu :)

08.12.2016

Děkuji Vám. Dnes už bych to asi nedala... Chtěla jsem jen poukázat na to, že naše kultury jsou úplně odlišné, i když se nám někdy může zdát, že tomu tak není. Stokrát se nestane třeba nic, ale pak stačí nějaká maličkost a tyto rozdíly se projeví. Pokud by moje zkušenosti pomohly byť jen jedné dívčině, stálo to všechno zlo za to... Ještě jednou díky :-)

michaela.mala93
05.12.2016

Paní Karlíková, klaním se, že jste toto ustála a dokázala jste to tak čtivě ze sebe dostat. I z knihy běhá mráz po zádech...

15.10.2016

Dobrý den, děkuji za komentář, neskutečně mě potěšil. Psala jsem to tak, jak jsem to cítila, pokud je to čtivé, o to větší mám radost. K Vaší otazce - ne, kapitána jsem si nevzala. Ale dodnes se vídáme, nejsme od sebe daleko. Nejspíš to byl i on, kdo mi dodal odvahu k útěku, ukázal, že se dá žít i jinak, než ve strachu. A za to jsem mu nesmírně vděčná. Ještě jednou děkuji za krásná slova a přeji i Vám šťastný a spokojený život. Iva.

77yasmin
06.10.2016

Love story - no možná, na začátku. Pak jen "realita všedního dne." Je to jako kolotoč. Přidá, ubere, ale hlavně se pořád točí, a vy nemůžete udělat nic jiného než se zapřít a pokusit se vydržet a pokud možno přežít. Neskutečně skutečný příběh, kde se vám chce na každé stránce křičet, brečet a vaří se vám krev. Jsem ráda, že autorka našla dostatek odvahy a síly podělit se o část svého životního příběhu. Mimochodem skvěle napsáno, chytne Vás to hned od prvních stránek. Povinná četba pro všechny.
PS: Jenom taková soukromá otázka na paní Ivu, jestli si to někdy přečte. "Vzala jste si kapitána Tomáše Vaňka?" Děkuji a přeji hodně štěstí do dalších dnů.