Muslimská pomsta

Muslimská pomsta https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391298/bmid_muslimska-pomsta-PtY-391298.jpg 4 89 38

Muslimské peklo série

< 2. díl

Kniha Ivy Karlíkové je pokračováním autobiografického románu Muslimské peklo, který se setkal s velkým čtenářským ohlasem. Příběh ovšem neskončil. A my se opět vracíme do muslimské části Bosny, kde nezřídka platí pravidla, která jsou pro lidi z civilizované Evropy nepochopitelná. Iva Karlíková svoji knihu uvádí slovy: „Senad byl bosenský muslim. Když jsem si ho vybrala za partnera, netušila jsem nic zlého. Jenže jakmile se nám narodila dcera Denny, z milého a galantního muže se stal tyran. V Německu, kde jsme nejprve žili, to ještě šlo, ale pak nás Senad donutil přestěhovat se k němu domů, do Bosny, a tam se naplno ukázalo, co je zač. Několikrát mě málem připravil o život a nakonec se mě pokusil připravit o dceru. Svůj příběh jsem zaznamenala v knize Muslimské peklo, kterou uzavírá smutný happyend: Senad putoval za mříže a já se s dcerkou usadila v Čechách. Jenže tím to celé neskončilo. Když už jsem si myslela, že já a malá Denny máme všechny útrapy za sebou, přišla nabídka, abych se vrátila do Bosny. Jako tlumočnice pracující pro české vojenské jednotky, které dohlížely na obnovu válkou zničené země. Neměla jsem to dělat. Mohla jsem tušit, že Senad zjistí, kde mě najít, a jednoho dne mě v Bosně skutečně vyhledá. A bude mít připravený ďábelský plán na pomstu. Kvůli své naivitě jsem se znovu nechala vtáhnout do jeho života. Opět jsem musela začít bojovat o svoji budoucnost i o dceru...“... celý text

Dandy1
07.04.2020

Manipulátoři se umí dost dobře přetvařovat.

pet-pet
30.01.2020 5 z 5

Co ke knížce... Jako matka nepochopím, jak mohla své dítě vzít do toho pekla, k někomu, kdo by její dceru časem mlátil také. Doufám, že Denisa nemá žádné následky z toho, jak měla naivní matku. Ve finále mě teda zarazilo, že se nezmínila o velkém kamarádovi Tomášovi... Každopádně jsem knihy přečetla během dne, napínavé, šílené, nepochopitelné, poučné.

JajaCZ
17.11.2019 5 z 5

Muslimská pomsta je neplánovaným pokračovaním Muslimského pekla, ktoré napísala ako svoj životný príbeh a "varovanie" češka Iva Karlíková.
Ak ste prvý diel čítali, pokračujte v čítaní príspevku...
Keďže som prvý diel zblajzla ako malinu behom dňa a nedávno zistila, že existuje pokračovanie, ihneď som si ho zarezervovala v knihovne.
Neodradili ma ani negatívne hodnotenia.☺️
A dobré som urobila.
I keď si väčšina z konania hlavnej hrdinky isto klepe na čelo, ja som ju tak troška chápala a videla sa v nej. Nedávame niekedy opakovane šancu ľuďom, ktorí nám ublížili a nezaslúžia si ju?
Ale teraz k deju.
Druhá kniha: Iva sa vracia do Bosny ako tlmočníčka pre české vojenské jednotky a narazí na Senada, ktorý po zistení, že je v znova Bosne, začne s presvedčovaním o tom, že sa zmenil, že ich stále miluje a prosí o druhú šancu.
Rozum našepkáva Ive niečo iné ako srdce a tak sa dostáva znova do problémov, kedy prichádza definitívne vytriezvenie. Podarí sa Ive nadobro odpútať sa od Senada?
Dočítate sa v knihe....
Je ťažko hodnotiť túto knihu. Z hľadiska literárneho sa nejedná o žiadny skvost, ktorý si budete opatrovať v poličke a budú ho dediť ešte deti vašich detí. Ale ako príklad odvahy, sily, lásky, slabosti z lásky a zaslepenia, je táto kniha skvelá. Jednoduchý a priamy štýl písania vo vás budí dojem, že sa vám vyspovedala kamarátka a tak bude kniha pre vás ľahko stráviteľná.
Čítanie odporúčam všetkým ženám, ktoré majú radi skutočné príbehy.
Autorku veľmi obdivujem a držím jej v živote prsty.

Aaloha
12.09.2019 5 z 5

Kniha byla stejně dobrá jako první díl, přečteno za dva dny. Jen tedy opravdu Ivu nechápu. Nemohla si myslet, že člověk co jí týral a málem zabil se změnil a je někdo úplně jiný. Návratem ohrozila nejen svůj život, ale hlavně život své dcery.

Allla9
28.08.2019 4 z 5

Někteří muži se umí hodně přetvařovat a snažit, když chtějí docílit svého. Ale i ženy jsou často nepoučitelné. Iva nakonec přece jen dopadla dobře, což se mnoha jiným dívkám s podobným osudem nepodařilo.

IvaKarlik
15.08.2019 5 z 5

Nojo, dneska už bych udělala všechno jinak, ale tenkrát... Byla jsem hloupá, naivní, a i když jsem někde uvnitř věděla, jak to dopadne, nemohla jsem si pomoct. Kdo nezažil, nepochopí.

xena2711
05.08.2019 3 z 5

První díl byl super, ale toto dílo je fakt "na hlavu".Nepochopím jak se matka může dobrovolně vrátit do prostředí, ze kterého si sotva zachránila život a ještě se vrátit později i s dcerou....asi se opravdu musela hodně v Čechách nudit...nemám slov...

gudaska
28.06.2019 4 z 5

Opět velice napínavé čtení, ale Iva si za to mohla vlastně sama, ale jak se říká, lásce neporučíš... opravdu dlouho ji trvalo si sundat růžové brýle.

Jana Š.
28.06.2019

Oba díly bych zavedla jako povinnou četbu na škole.... přečetla jsem těchto skutečných příběhů víc a myslela jsem si, že mě nic nemůže překvapit. Bohužel i u čtení tohoto příběhu jsem si několikrát kladla otázku, proč se někdo nechá dobrovolně ponižovat a týrat, mozek mu říká ne a on se řídí údajně srdcem.... nepochopím, jak někdo může mít rád někoho, kdo ho zkope k nepoznání se... pro mě nepochopitelné, naštěstí vše relativně dobře dopadlo, ale případů, kde to nedopadne vůbec dobře je také několik.

VladkaBU
24.06.2019 5 z 5

... pokračování Muslimského pekla. Jak se říká, nemůžeš vstoupit dvakrát do stejné řeky, ale Ivančin příběh to vyvrací. Ona ale do ní opravdu vstoupila podruhé. Nesoudím, ale byla to blbost. Tihle psychopati se nemění. K dobrému už vůbec ne.

zimolka
05.05.2019 5 z 5

Na toto téma jsem přečetla více knih s tím rozdílem,že Iva byla snad jediná kdo takto riskoval návratem zpět a ještě k tomu s dítětem.Přečetla jsem oba díly velmi rychle,krásně napsané.

Hobo
29.04.2019 5 z 5

Autorka sebe sama opravdu nešetří, a to je hlavní důvod mého hodnocení. Oceňuji ale i věcný, takový neliterární nepřikrášlovaný sloh, který vytváří důvěru. Tak by to mělo u autobiografie být.
A jestliže na začátku knihy píše, že se jí v Česku zdála nuda (ono to možná tak úplně nebylo, potřeba výdělku hrála také roli), ocenil jsem, že poslední odstavec uvedla větou: "Těšila jsem se na úplně nudný život."
Osobně byl to zařadil do povinné četby paní a dívek, i když, na všechno si musíme přijít sami...

pobijecmuch
20.04.2019 2 z 5

Ke knize jsem přistupoval tak, že mně paní Karlíková už asi nemá čím překvapit. Bohužel překvapila, a to hned v úvodu, když píše, že v Česku byla nuda a tak jsem odjela dobrovolně zpátky do Bosny. Přísloví - „Podruhé vstoupí do téže řeky pouze ti, kteří se jdou utopit“ ji zřejmě nic neříkalo. A ještě přidám, že i malé dítě ví, že pokud se spálí o rozpálené kamna, tak už příště nikam sahat nebude. Její návrat za svým přítelem do Bosny jsem prostě nepochopil.
Hlavní děj pro mě tedy už nebyl nijak moc zajímavý. Mně spíše zaujalo její popisování práce překladatelky v MS OSN. Osobně jsem totiž strávil jeden turnus SFOR v oblasti Banja Luka a vcelku poznal mentalitu místních etnik. Souhlasím s autorkou, že muslimští Bosňáci jsou prostě takový …., no hodně jednoduchý národ. Jejich výklad koránu je totiž hodně pokroucený a někdy nepochopitelný. Je to asi dané tím, že jsou to vlastně jen poturčenci.
Toto pokračování, nebo možná, jen jakýsi dovětek k první knize, už čtenářům asi nic nepřinese. Mně totiž už moc nebavil. Nakonec i o její práci překladatelky, jsem se nic zajímavého nedozvěděl. Ale to by asi byla na jinou knihu, jiného žánru.

AndreaP.
06.03.2019 4 z 5

Pokračování příběhu Muslimské peklo - knihu jsem doslova zhltla za hodinu a nechápu to, fakt nechápu, jak může být někdo tak blbý (když člověk udělá chybu, dá se to pochopit, ale udělat jí opakovaně?) Nic proti autorce, spíše knihu opravdu důrazně doporučuji všem dívkám, aby se na ten svět a odlišnost kultur dívaly s objektivním názorem a ne s růžovými brýlemi.

kleous
18.02.2019 5 z 5

neskutečně silný příběh, neuvěřitelné co vše paní vydržela a že vůbec přežila, jen nechápu že se vždy dokázala do Bosny vrátit zpět, to asi pochopí jen ona proč to takhle opakovaně udělala...

DK197
08.02.2019 4 z 5

Příběh, který mě po stránce objektivně-literární nijak nepřekvapil, nenadchl, ani neurazil. Ale čtivost ho posouvá k lehkému nadprůměru. A soucit z něj dělá autobiografii, která se mě hluboce dotkla. Sečteno 90 %. Jen pořád si říkám, že nevidím důvod, proč nevyšly knihy dohromady..

yetti74
02.02.2019 4 z 5

Musí se nechat, že autorka píše velmi čtivě, kniha napínavá od začátku do konce. Přečteno rychle, nutí vás číst pořád dál, abyste se dozvěděli, jak to bude a jak to dopadne. Pak také obdivuji, že autorka jde s "kůží na trh." K ději se ale již radši dále nebudu vyjadřovat, nechápu to......

v.kalabova
31.12.2018 5 z 5

Knihu jsem právě dočetla a několikrát jsem si u ní řekla: "To snad ne!" Já úplně rozumím tomu, když se snažíte dát někomu druhou šanci a věřit, že se to třeba všechno změní, ale tohle... Já jsem neměla slov, nechápala jsem jednání hrdinky, nerozuměla jsem, proč se vůbec vracela. Ale jak jsem psala k předchozímu dílu, dokud si na určité věci nepřijdeme sami, nikdo nám je nemůže vymluvit nebo nás o něčem přesvědčovat.