Musím to vědět

Musím to vědět https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373981/bmid_musim-to-vedet-IAc-373981.jpg 4 226 77

Vivian pracuje jako analytička CIA. Dlouhá léta se snaží s týmem kolegů odhalit členy ruské spící buňky na území Spojených států. Poté co se jí podaří proniknout do počítače jednoho ruského špiona, narazí na složku tajných agentů. Na první pohled pět obyčejných lidí. Jenže stačí pár kliknutí a vše, na čem Vivian záleží, je náhle v ohrožení – práce, manžel i její čtyři děti. Vivian slíbila, že bude chránit vlast před nepřáteli. Ale komu teď může věřit?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

Need to Know , 2018

Bella09
29.09.2018 5 z 5

Velice čtivá kniha. Nebyla zde žádná hluchá místa. Vlastně mě nepřekvapil ani konec, ale vůbec mi to nevadilo. Prostě příjemná detektivka, kdy slova přirozeně plynula až do samého konce.

Didi15
26.09.2018 5 z 5

Kniha se četla dokonale. Docela se mi líbí tyhle špionážní intriky. Je to svět, o kterém ,,normální ,, lidi prostě nepřemýšlejí. Mně se to líbilo a proto dávám plný počet. P.S. Heslo , Důvěřuj jen sobě samému dostává zas jiný rozměr:)

Hella
24.09.2018 4 z 5

Nebylo to špatné, naopak - jsem mile překvapena. Jen... ta naivita hlavní hrdinky a to její doufání v lepší zítřky a přeměnu člověka...? Za to rozhodně minimálně jednu * dolů, to bylo fakt blbé.

knih.sasa
22.09.2018 2 z 5

Těšila jsem se a byla jsem zklamána. Odhadla jsem kolem 30té strany hlavní zápletku - já, která nikdy nedokáže určit vraha - takže mi to bylo divné, a pak už se to jen zhoršovalo. Chápu, autorka čerpala ze své pracovní reality, kterou vyměnila za psaní,ale mě to nezaujalo. Styl psaní není špatný,ale nevydržela jsem u textu. Hlavní hrdnka jen vymýšlí jak zakrýt to, co se stejně provalí a jak z toho vynechat svoje děti a utvrzuje se ve svém přesvědčení vzpomínkami na minulost. Z tématu špionáže a dvojitých a spících agentů šlo udělat víc. Obálka knihy pěkná.

85098211
11.09.2018 5 z 5

Výborná kniha, dobře napsaná a čtivá. Sice příběhy se špionážní tematikou normálně nemusím, ale tento se mi líbil - a moc ;-). Viv mi byla sympatická a po celou dobu jsem jí držela palce, aby všechno dopadlo podle jejích představ a přání, protože přece měla děti, které matku potřebují… A Mattovi jsem věřila, nebo se aspoň snažila věřit, stejně jako ona. I když se ve finále ukázalo, že to bylo víc než naivní. Ach jo… Konec mne překvapil, ale ne moc, protože byl jediný logicky možný. Knihu určitě doporučuji, hlavně se nenechte odradit jejím slabým hodnocením zde a dejte jí šanci ;-).

soupik2012
04.09.2018 5 z 5

Překvapilo mě, že má tato kniha poměrně nízké hodnocení. Mně se velmi líbila. V knize sice nenajdeme něco co by šokovalo originalitou, ale to se snad u podobného žánru ani čekat nedá. Jediné co mi trochu vadilo, byl rádoby šokující závěr. Přitom si příběh o tento závěr celou dobu doslova říkal a tak by bylo mnohem víc šokující a myslím si lepší zakončení, kdyby na ostrov žádný vrtulník nepřiletěl. Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a tak musím vyzdvihnout také její audio zpracování. Asi bych knihu tolik nechválila, kdyby mi jí tak krásně nepředčítala Kateřina Horáčková Mendlová.

mirka71
26.08.2018 5 z 5

Neznámá autorka a pro mě velmi příjemné překvapení...
Skvělý nezvyklý námět- ruský špion a agentka tvoří se svými dětmi šťastnou rodinu, do chvíle, než ona to zjistí...
I když konec byl dost předvídatelný, každopádně jde o napínavý příběh, který stojí za to...

pastelka53
21.08.2018 4 z 5

Zaujalo mě spojení dvou hlavních postav, agentka CIA a ruský špion, byl to nový vítr do plachet thrilleru.
Příjemná změna, žádná krev, jen tajemno a nervozita.
Viv byla na mě až příliš naivní, doufala v nemožné.
Matt je pro změnu osoba mnoha tváří a pln překvapení a nečekaných zvratů.

aliisalounu
21.08.2018 5 z 5

Pro mě jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Mám ráda napínavé příběhy, které se čtou samy. Knihu jsem prakticky hltala, chtěla jsem vědět víc a víc a pak byl najednou konec. Skvěle napsané, žádné vleklé pasáže.

Adilajla
16.08.2018 3 z 5

Kniha se četla hodně dobře, příběh měl spád. Prakticky přečteno na třikrát. Ale nějak mě nepřekvapil konec a celkově zápletky byly jasné jak dopadnou. Mám raději dumyslnější příběhy. Ale zase takové pohodové čtení !

Dancozz
08.08.2018 3 z 5

Super čtivá knížka, která se mi moc líbila. Nicméně hodnotím spíš jako průměr, jelikož to není ten typ knihy, který ve vás ještě dlouho rezonuje a o kterém musíte po přečtění neustále přemýšlet.

Jedná se o špionážní drama, ale přestřelky a honičky nečekejte. Jde spíše o psychologické drama v hlavě hrdinky, které se mísí s jejími vzpomínkami. Na konci je i trochu napětí, ale dá se to unést :)

Mě osobně závěr tedy vůbec nešokoval, spíš bych nepochopila, pokud by to skončilo jinak. Hrdinka je opravdová naivka. Nejprve jsem se těšila, že když je autorka z CIA, dozvím se alespoň, jak to uvnitř chodí, ale toto mi přišlo trochu přitažené za vlasy a doufám, že to není realitě moc blízké...

Každopádně bezva prázdninové čtení na pár dní.

Kerberos
30.07.2018 3 z 5

Nevím jak mohla být hlavní hrdinka tak naivní,konec mě nepřekvapil,protože to k tomu vyloženě směřovalo.

Carmaykl
16.07.2018

to je teda neco. a ten konec ...sokujici.beha z toho mraz po zadech.

alca.h
07.06.2018 4 z 5

Kniha se čte dobře a má zajímavý nápad. S uvěřitelností jí pomáhá i to, že autorka v CIA pracovala. Žádnou z postav jsem si ale v knize neoblíbila, ani Vivian - postupovala bych v některých situacích jinak. Závěr je pak taková prima třešnička na dortu a přímo si říká o filmové zpracování. Je to přesně ta poslední scéna, která vás nechá sedět v křesle kina ještě o pár minut déle a přemýšlet. U knihy se můžete vracet a číst některé části znovu a nejspíš to taky uděláte, abyste si ještě pár bodů zpětně ověřili.

Přečtěte si Musím to vědět, pokud máte rádi napětí, nechcete všude krev a vraždy a nevadí vám útlocitné řeči o rodině a dětech.

Ivulka432
27.05.2018 5 z 5

Výborná kniha, vřele doporučuji přečíst. Přečteno za 1 den. Přesně, jak je napsáno na obálce knihy: "Nedokážete knihu odložit, dokud nedočtete poslední slovo".

ivousekk
24.05.2018 1 z 5

Dala jsem tomu šanci, celých 70 stran. A nic, nebyla jsem schopná se začíst, vůbec mě to nebavilo. A to mám špionážní příběhy ráda. Jenže po 70 strnách se skoro nic neudálo. Teda událo, odhalila špiona, ale dál nic. Jen jsem celou dobu byla v hlavě hlavní postavy a neustále četla její myšlenkové pochody. A to mě fakt neba.

Ivuska.09
15.05.2018 5 z 5

Přiznám se, že kniha Musím to vědět mě velmi příjemně překvapila. Dějově to bylo zase něco naprosto nového a spojení agentky CIA a tajného ruského špiona mě zaujalo, okamžitě vtáhlo do děje a bavilo. Celá kniha je záležitostí jednoho odpoledne, což dokazuje, že je opravdu čtivě napsaná. A závěr? Vyrazí vám dech.

thrillery pro ženy americké romány špionážní romány

Autorovy knížky

2018  71%Musím to vědět

Kniha Musím to vědět je v