Musím to vědět

Musím to vědět https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/373981/bmid_musim-to-vedet-IAc-373981.jpg 4 226 77

Vivian pracuje jako analytička CIA. Dlouhá léta se snaží s týmem kolegů odhalit členy ruské spící buňky na území Spojených států. Poté co se jí podaří proniknout do počítače jednoho ruského špiona, narazí na složku tajných agentů. Na první pohled pět obyčejných lidí. Jenže stačí pár kliknutí a vše, na čem Vivian záleží, je náhle v ohrožení – práce, manžel i její čtyři děti. Vivian slíbila, že bude chránit vlast před nepřáteli. Ale komu teď může věřit?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Motto

Need to Know , 2018

DominaCZ
19.06.2019 1 z 5

TY KOKSO.
Totální rozsek.
Jedna hvězda za ...ani nevim za co...jakous takous čtivost možná.

Kniha psaná skutečnou analytičkou CIA o analytičce CIA ...to slibuje velké věci.

Mě hlavně pobavila poznámka, že nemají ani na výměnu kachliček v kuchyni a že jsou ZADLUŽENÍ.
Twl to jako fakt, zadlužení, málo peněz ???? !!!!!!!!!!
Na takovým postu ??
Proč měla 4 děcka, když na ně neměla čas ?!!!!

SPOILER 1: její kámoš má taky potíže a má udělat něco protivládního, nebo mu rusáci ublíží na nemocné ženě. Člověk by řekl že mu bude žena vším že? ...a vida, zradit svou zemi on "prostě nemohl" ...a tak paní zemřela bez léku na rakovinu a on za ní teď pláče. (debil).

SPOILER 2: utečou, dostanou luxusní druhý life na plážičce a libují si že zanechali zápaďáckej život za sebou, dokud ... dokud se ona dušuje že se už nikdy nikdy nikdy nikdy nikdy nevrátí ................
a o stránku poté bez ohledu na manžela a děcka se ona prostě VRACÍ, poňáč je prostě blbá žejo.
To mě nas*alo.

Proto nevím proč si z tý knihy sednout na p*del, jak se píše v recenzích na knize.
Poblít se, leda to se z toho dá.

sabca
19.06.2019 5 z 5

Tak tahle kniha mě chytla hned od začátku a posledních 100 stránek jsem četla do rána do 2 hod. Velmi zajímavé téma, sympatická hlavní hrdinka a žádná hluchá místa. Doporučuji

Gabux
16.06.2019 4 z 5

Po knize jsem šáhla víceméně náhodou, ale nelituji ani minuty strávené nad ní. Kniha se četla snadno, jelikož je to psané velmi přívětivým stylem. Příběh jako takový je originální, i když se může zdát některým čtenářům neúplný, tak bychom měli pochopit, že autorka jako bývalá zaměstnankyně CIA nemůže prozradit přesné postupy a proto se nám to občas může zdát naivní či neúplné. Rozhodně musím pochválit postavy. O Mattovi jsem až do konce nevěděla, co si myslet. Na jednu stranu dokonalý chlap a na druhou dokonalý lhář. Viv byla poměrně naivní a chytala se stébla, ale s ohledem na její situaci se jí ani nedivím. I další postavy byly velmi dobře vykreslené a reálné. A třešničkou na dortu této knihy je rozhodně její konec. Za mě klobouk dolů!

zuzad
05.06.2019 4 z 5

Možná, že to bylo přitažené za vlasy a ve skutečnosti by se nikdy nic z toho nemohlo reálně stát, ale i tak mě ten příběh bavil, a to až do konce.

mandari
26.05.2019 2 z 5

Pokud bych tuto knihu neposlouchala jako audioknihu, nejspíše bych jí nedočetla. Bohužel poměrně nudná, nedokázala jsem držet pozornost při poslechu. Takže hodnotím jako hodně horší průměr.

Lusicat
07.04.2019 5 z 5

Za mě skvělá kniha! Nevěřila jsem, že by mě podobné téma mohlo upoutat a raději jsem nic neočekávala, ale jsem nadšená.! Knížka je velmi napínavá, čtivá a nedala mi spát, dokud jsem ji nepřečetla. Všechno do sebe postupně zapadlo a pokud by byl druhý díl, tak bych si ho moc ráda přečetla.

kulihrasek
16.03.2019 5 z 5

Skvělá kniha! Doufám, že bude nějaké pokračování

Ankavi
26.02.2019 5 z 5

Tak od téhle knihy jsem NIC nečekala a úplně mě ohromila - svou lidskostí, jednoduchostí, nápadem a zejména závěrem. S Vivien jsem tolik soucítila, chápala její postoje - ty mateřské, pracovní a koneckonců i ty vztahové. Ráda dávám maximální počet hvězdiček.

sarkaditt
20.02.2019 4 z 5

Ze začátku mě odrazovalo téma "zlé Rusko", ale příběh jako takový mě rychle vtáhl. Kniha se mi líbila, plný počet hvězd dávám jen pro mě TOPovkám, což tato nebyla. Epilog mě zaskočil a nečekala jsem to. Co se asi dělo dál? :)

Danago
17.02.2019 4 z 5

Zajímavé téma, dobře vymyšlená zápletka. I když téma špionáže nevyhledávám, knížka mě zaujala.

JIVaJaH
16.02.2019 5 z 5

Kniha mě mile překvapila. Padla mi do ruky v knihovně, protože splňuje 1kategorii ve Výzvě a vyplatilo se to. Děj byl od začátku zajímavý, mimo linii kolem agentů se prolíná děj z osobního života hlavní hrdinky. Dochází jí tak různé věci, které byly dříve jejím mužem řečeny.

Opatov
04.02.2019 5 z 5

Mozna trochu naivni agentka, ale zato perfektne vymyslena detektivka. Rozhodne stoji za precteni.

janina66
25.01.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale naivita hlavní hrdinky byla evidentní.

fablen
17.01.2019 5 z 5

Z knihy jsem byla nadšena.

Ivka14
12.01.2019 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Bylo to napínavé, ale nevím proč, nepochopila jsem epilog.

PetK
18.12.2018 3 z 5

Neurazí, nenadchne. Doposlouchala jsem to jen abych se dozvěděla rozuzlení. Za něj dávám o hvězdičku víc.

tess.de.veles
19.11.2018 2 z 5

Neurazí...

L.Helena
05.11.2018 5 z 5

Nejsem ani analytička CIA, ani IT specialista, takže nemohu hodnotit věrohodnost knihy po této stránce. Vzhledem k tomu, že autorka je bývalá analytička CIA a pracovala pro i pro FBI, tak bych řekla, že ví, o čem píše. Spíš bych předpokládala, že nemůže odhalit utajené postupy špionážní práce a proto to ve zjednodušeném podání vyjde poněkud naivně. Mně to ale vůbec nevadilo. Kniha je velmi čtivá, napínavá od začátku až do konce a propojení téma práce a rodiny je v tomto případě naprosto namístě.

chanahd
01.10.2018 2 z 5

Tak u téhle knížky jsem se opravdu nudila. Zdlouhavé, naivní... Pokud to neměla být parodie. Specialistka CIA, co má sice pravomoci číst kde co tajného, která dělá s počítači.. ale počítačové znalosti má asi horší jak žák základní školy. A co jí kdo nakecá, tomu věří. To je asi takový thriller jako Rumcajs.

Ales.BD
01.10.2018 1 z 5

Tento pokus o špionážní román pro hospodyňky vznikl asi tak, že někdo z vládní agentury USA se ozval paní Cleveland: napište nám něco na podporu "protiteroristických opatření", ano? A výsledkem je neuvěřitelně důvěřivá zaměstnankyně CIA, která má speciální výcvik a stejně jí opakovaně nic nedochází. Ďábelsky lstiví zlí Rusové, nelogické chování postav, naivní představy o fungování státu, atd. Děj se pořád zdržuje (natahuje, vycpává) nesouvisejícími triviálními popisy partnerského života a problémů s dětmi. Korunu všemu nasazuje očekávaný laciný konec.

thrillery pro ženy americké romány špionážní romány

Autorovy knížky

2018  71%Musím to vědět

Kniha Musím to vědět je v