Můří deníky

Můří deníky https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88751/mid_muri-deniky-HKo-88751.jpg 3 137 34

Šestnáctiletá hrdinka, žijící v luxusní internátní škole, si zapisuje do deníku sve nejtajnější myšlenky. Ovládá ji stále rostoucí posedlost spolužačkou, se kterou sdílí ložnici, Lucy Blakeovou, a nemyslí na nic jiného než na její přátelství s novou žákyní Ernessou, tajuplnou, náladovou bledou kráskou s uhrančivým pohledem. S Ernessou jsou spojeny ponuré klepy, podezření a tajemství i řada hrozivých nehod. Školou se šíří hrůza a Lucy už neví, co je skutečnost a co je jen výplod zjitřené představivosti. Tajuplná, hrůzná atmosféra v sobě spojuje všechny děsy, touhy a úzkosti dospívání. Středobodem deníkových záznamů je jediná otázka: je Ernessa skutečně upír, nebo vypravěčka uvízla v horečnatém světě vlastní fantazie? 1. vydání.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

The Moth Diaries , 2002

Sireen
25.05.2016 5 z 5

Knížka je skvělá, ovšem asi není úplně pro ty, kteří potřebují mít všechno naservírováno přímo pod nos a jsou líní přemýšlet :)

Smiley96
25.04.2016 4 z 5

A mě se knížka líbila. Faktem je že se člověk musí velmi soustředit aby jí pochopil, ale dala se přečíst. Jinak film také není špatný.

Beovulfak
11.05.2015 5 z 5

Přes negativní komentáře jsem si knihu koupila a udělala jsem dobře. Líbila se mi moc, nemohla jsem se odtrhnout.

useless-girl
19.04.2015 odpad!

Dočetla jsem snad do poloviny? Ani ne... Prostě nezaujala.

DK197
14.11.2014 4 z 5

Tahle kniha je jednou z těch, na které se nezapomíná. Je trochu zmatečná, ale to vzhledem k tomu, co se dozvíme o hlavní hrdince a okolnostem, je víc než pochopitelné.
Hodlám se k ní ještě někdy vrátit a pochopit ji ještě o nějaké to procento víc.

barulina1
09.10.2014

Kniha byla hodně zmatená.Konec jsem vůbec nepochopila podle mě by to mohlo ještě pokračovat.Ale jinak slušná kniha ne že by se mi nelíbila.Myslím že chyba byla taky v tom že spisovatelka Rachel Kleinová nezmínila jméno pisatelky deníku.To mi hodně vadilo.

patricka
10.05.2014 5 z 5

Všude čtu na tuhle knížku špatné recenze. Ale já jsem z ní naprosto unešená. Teď ji čtu po druhý. Na jednom webu jsem četla, že příběh není takový "že by jste se od něj nemohli odtrhnout", ale přesně tohle se stalo mně, opravdu se od něho nemůžu odtrhnout.
Příběh mě naprosto fascinuje.

Karča H
28.03.2014

Záčátek a střed knihy byl velice nezáživný proto jsem tuhle knížku četla asi rok vždy jsem ji totiž odložila. Mám velice ráda knihy o upírech ale tohle byla zetím ta nejhorší:(

Wendysek
31.10.2013 3 z 5

Taky jsem se v některých pasážích ztratila, ale nebylo jich zase tolik, aby celou knihu úplně znehodnotily. Je krásné, jak si autorka umí pohrát s fantazií a náznaky logického vysvětlení. Krásně zde lze vypozorovat začínající psychózu, která je způsobená nejenom ztrátou blízkého člověka ve smyslu jeho smrti, ale i člověka, který sice zůstal, ale jako by také odešel, když ho hlavní hrdinka nejvíce potřebovala.
Namane se tedy otázka: nikomu z vás se ještě nestalo (podle komentářů mluvím asi zejména k dívkám), že byste zažily podivný sled náhod a okolní svět vás natolik tížil, že byste si doslova přály, aby to nebyly obyčejné náhody? :o) Nepřemýšlejte nad formou, ale nad obsahem, to je to podstatné u každého sdělení, i když jsou díla, u kterých forma velmi snadno odradí, ačkoliv myšlenka stojí za to, to je pravda...

DajaF
01.02.2013 2 z 5

Celé mi to přišlo strašně zmatené, nápad byl dobrý, ale hrdinka mi připadala, že vůbec neví co chce...jsem ráda, že už to mám za sebou...

Enefersis
29.01.2013 3 z 5

Po všech těch negativních recenzích jsem čekala kdovíjakou hrůzu, ale nakonec jsem byla poměrně příjemně překvapená. Knihu bych nehodnotila jako dobrou nebo špatnou, spíš jako... zvláštní. Téma upírů je sice ohrané, ale tady se jako ve většině případů nejedná o lovestory, ale snaží se upíry zobrazit v nepříliš idylickém světle. Navíc mě zaujaly citáty filozofů a zajímavé úryvky z jiných knih, kterých je tam požehnaně. Musela jsem mít po ruce tužku a papír, abych si mohla zapsat čísla příslušných stran a později se k nim vrátit. Jen jsem moc nepochopila konec- ale všechny nesrovnalosti se dají logicky vysvětlit tím, že hlavní hrdinka to nemá v hlavě úplně v pořádku. :D
Můří deníky bych tedy předem určitě neodsuzovala, za zkoušku nic nedáte.

dqenisa
05.07.2012 3 z 5

Tenhle příběh se dobře čte, ale jak sama autorka píše hlavní postava se ztrácí ve svých přadstavách. Tak nějak jsem se ztrácela i já v ději knihy. Nenapsala bych aby jste si jí nekupovali, klidně si ji kupte, ale počítejte s tím, že se možná v tom příběhu nevyznáte.

holy
15.05.2012 5 z 5

Sice jsem tuto knihu jeste nečetla ale viděla jsem film a i když nebyl v čestině ani nemněl titulky v cz tak se dalo lecos pochopit a tak mě zaujal že sem si objednala knihu už se moc tesím až si ji přečtu!

Mishwaa
01.04.2012 odpad!

Samozřejmě nikomu nemohu radit, co má číst, ale nemohu se zbavit dojmu, že tato kniha měla vyjít před dvaceti lety, pak by to možná bylo v pořádku. A že je cílová skupina této knihy "Děti a mládež", tím je to pohřbeno naprosto.