Čarovná zima

Čarovná zima https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26058/bmid_carovna-zima-rph-26058.jpg 5 248 29

Mumini / Muminovci série

Jedna z pohádkových knížek švédského seriálu o skřítcích muminech líčí příhody malého mumina, který jako první skřítek svého rodu pronikne v zimě na povrch země a dočká se tu po mnoha dramatických zážitcích šťastně nového jara...

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Trollvinter , 1957

bibi.r
26.01.2014 3 z 5

Moje první seznámení s Mumínky.
Příběh je moc krásný, takový něžný a snový a rozhodně velmi zajímavý. Příběh je plný různých kouzelných a tajemných tvorečků s ještě kouzelnějšími a tajemnějšími jmény i vlastnostmi. Ale...
Ale skoro pokaždké, když už se tam začne něco opravdu dobrodružného dít, tak to nějak vyšumí a ztratí se to. A když se v příběhu objeví někdo nový, tak ho vlastně pozorujeme jen z dálky. Nejdeme k němu blíž a neseznámíme se s ním, neprožijeme s ním žádné dobrodružství. A to je škoda, protože to má obrovský potenciál rozvíjet se dál.

Jessie_K
17.01.2014 5 z 5

Kdysi jsem ji dostala jako malá, ale tehdy jsem ji nejspíš neuměla tak ocenit. Před pár dny jsem jí začala předčítat své dceři a sama jsem se do příběhu plného kouzelných bytostí, krásných barevných popisů přírody, ponořila a nechala se vtáhnout do toho originálního a tajemného světa paní Janssonové. Už teď sháním další knížky. :-)

FillisDilla
10.01.2014 5 z 5

Čarovná zima je netradiční dětská knížka. Hlavním tématem je totiž střet s neznámým a osamělost, kterou je doprovázen. Muminek se, asi jako první z rodu muminů, probouzí v noci uprostřed zima a už nemůže usnout. Vydává se tedy prozkoumávat doposud neznámý svět, který se tak strašně liší od toho, který zná on sám. Vyprávění je melancholické, hravé, mrazivé a chvílemi i bolestně smutné (smrt lehkomyslné veverky). Pro mě nejkrásnější dětská knížka, jakou jsem kdy četl.

Xamedeus
20.05.2012 5 z 5

První knihu kterou jsem přečetl, snad mě bylo tak 6-7 let. Příběh Mumínka, tedy tomu chlapcovi který spíš vypadá jako bílí hroch. Jeho nevinný pohled , přesto však zvídavý mě připomínal sám sebe. Dnes však po cca 20 letech, už takoví nejsem. Bohužel, přesto však jakmile popadnu tuto knihu vracím se do let kdy jsem myslel, že svět je úžasný hodný a milující, kdy jedinou mojí starostí bylo plné bříško a kupa přátel s kterými jsem mohl blbnout na návsi nebo běhat po lesích. Prostě Čarovná zima je něčím co mě dokáže odčarovat od starostí dnešního nepřejícího chaotického světa, plného ublížení a smutku. :(

Dorothea
05.03.2012 5 z 5

Mumíci jsou roztomilí a knížka je naprosto úžasná.

p.anomisss
25.07.2011 5 z 5

hezká knížka :))))

Ruw
09.05.2011 5 z 5

Záležitost na jeden večer a milé překvapení. Muminkova naivita je neodolatelná :) Ju a velký významný plus za vykreslení vlků (vím, jsem s nimi otravnej :-))). Nejsou vykreslení ani jako zlí ani jako hodní, ale takoví jací skutečně jsou.

Addie
09.04.2011 4 z 5

Napadlo mě učinit "návrat" do dětství a přečíst si muminí Čarovnou zimu, kterou jsem tehdy opomněla. Musím říct, že setkání s muminky bylo milé i po letech, navíc mě knížka jakožto milovníka zimy chytila za srdce.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Příběhy o Mumíncích jsou nejlepší!